Грамотне оформлення орендної угоди | Предприниматель

Грамотне оформлення орендної угоди

Власники нерухомості, як орендарі, з часом, замислюються про доцільність складання письмового договору оренди. Це пов’язано з тим, що така угода має як позитивні, так негативні сторони. Складаючи контракт власник квартири повинен оплачувати податки в відповідну державну службу. Тому щоб компенсувати витрати орендодавець збільшує розмір орендної плати. Однак відсутність договору також тягне проблеми: неадекватний орендар може завдати шкоди майну та сховатися, не заплативши за наступний місяць, а нахабний господар може постійно набридати візитами та телефонними дзвінками. Тому тільки вам вирішувати, що важливіше, спокій або економія грошей.

Нюанси складання письмового договору

Важливо щоб в договорі відбивалися права та обов’язки зацікавлених сторін. Крім цього угода має містити такі пункти:

  • Кількість людей, які проживають разом з орендарем. Крім паспортних даних наймача вноситься інформація по всіх мешканцях.
  • Термін дії угоди. Зазвичай щоб не реєструвати документ його складають терміном до 1 року. Але незалежно від цього важливо розуміти скільки часу квартиронаймач планує проживати в орендованій квартирі.
  • Опис предмета угоди: кількість кімнат, загальна площа та перелік всього наявного майна, переданого у тимчасове користування.
  • Розмір та особливості внесення щомісячних орендних платежів. Важливо вказати фіксовану суму, точну дату передачі грошей та можливість перегляду вартості оренди.
  • Оплата комунальних послуг. Крім оренди квартиронаймач оплачує подачу гарячої та холодної води, опалення, інтернет та інші послуги. Якщо встановлені лічильники, то потрібно зафіксувати показники що існують до заселення.

Грамотна склавши договір найму обидві сторони угоди можуть бути впевненими, що це буде безпечна оренда квартири в рамках закону.

Правила реєстрації договору

Якщо договір планується підписувати на тривалий термін, то важливо, провести його реєстрацію у нотаріуса щоб документ набув юридичну силу. У процесі реєстрації обов’язково повинен бути як власник житла так орендар. Документ подається до центру який надає адміністративні послуги, або до податкової інспекції за місцем реєстрації власника житлової нерухомості.

Сама процедура проходить досить швидко, якщо грамотна та заздалегідь заповнити заяву та підготовити усі супутні документи. Зацікавлені в угоді сторони повинні мати документ що підтверджує їхню особу – паспорт громадянина України. Також власник житлоплощі повинен мати правовстановлюючий папір відповідного зразка на нерухоме майно, технічний паспорт та орендний договір. Якщо квартирою володіють кілька громадян, то обов’язкова їх письмова згода з паспортними даними та підписами.

Як без шкоди для себе розірвати угоду?

Край важливо пам’ятати, що доки не закінчиться термін дії договору про оренду квартири, власник житлової площі не має права виселити орендаря. Але у деяких випадках виникає потреба дострокового припинення дії договору. Це можливо у наступних випадках:

  • Якщо квартиранти регулярно затримують оплату щомісячної оренди або повністю відмовляються платити власнику майна.
  • Якщо орендарі порушують встановлені порядки, тим самим заважаючи спокійному життю сусідів. Важливо щоб правопорушення спостерігалися систематично.
  • Коли жильці навмисно шкодять майну, яке знаходиться в житлових приміщеннях.
  • З вимоги наймача співпраця може бути розірвана якщо орендодавець не виконує своїх обов’язки, прописаних у договорі.

Тільки правильно склавши угоду оренди можна захистити себе від неприємних несподіванок у майбутньому. Тому ніколи не погоджуйтесь на усні домовленості.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.