10 порад як не збанкрутувати | Предприниматель

10 порад як не збанкрутувати

  1. Готуйтеся до того, що перші 2-3 місяці, поки у вас не з’являться постійні клієнти, ви будете в мінусі. На поточний окупність цей бізнес вихід в кращому випадку через 3-4 місяці, а в середньому аж через рік.
  2. Коли будете підбирати місце під салон краси, обов’язково перевірте чи не зацікавлений орендодавець у відкритті подібного закладу. Якщо після 2-3 років роботи ви втратите місце, то і з бізнесом теж може попрощатися, так як більшість клієнтів приходять за старою адресою, при цьому не звертаючи ніякої уваги на зміну власника.
  3. Складаючи прейскурант враховуйте рекомендовану норму чистого прибутку, вона становить не менше 30%. Причому таку рентабельність повинна мати будь-яка послуга, яка надається салоном.
  4. На естетичні послуги – фарбування, стрижку, солярій, манікюр і педикюр – ліцензія не потрібна. Але вона буде потрібно для косметологічного кабінету, кабінету терапевтичних процедур (масаж, обгортання) і ін’єкцій (ботокс, мезотерапія). Необхідно також укласти договори на утилізацію волосся, шприців і голок, ламп для солярію – їх заборонено викидати зі звичайним сміттям.
  5. Майстра зазвичай отримують оклад плюс відсоток (як правило, майстер забирає 30% від вартості послуги і 10% від роздрібних продажів косметичних засобів). Адміністратор салону крім зарплати отримує 1% від обороту всього закладу. Їхня зацікавленість в успішному справі повинна бути не менше, ніж у майстрів, інакше адміністратору не цікавий великий потік клієнтів.
  6. Новачкам-майстрам необхідно допомогти із записом. Конкуренції серед них велика і його можуть просто вижити з колективу.
  7. Плинність кадрів неминуча. У середньому за рік звільняються 6-8 чоловік з 10. Слідкуйте за індивідуальною виробленням кожного майстра: якщо показники виробітку впали, він або підробляє на стороні, або у нього конфлікт з адміністратором.
  8. Успіх салону кують не тільки майстри і адміністратор, він також залежить від таких деталей, як каналізація та освітлення. Якщо відсутній потужний каналізаційний стік, то при роботі декількох майстрів завжди будуть утворюватися засмічення. А світло прямим чином впливає не емоції відвідувача. Під слабким освітленням колір волосся може бути спотворений, а й сильне освітлення шкодить, відвідувач не повинен бачити синців під очима.
  9. Як оцінює Володимир Єрмолаєв з консалтингової фірми Deloshop, за рік постійних відвідувачів має бути 50% – 80% від загального числа. Зазвичай клієнти вибудовують відносини з майстрами, а не з салоном. Тому лояльність дуже важлива: якщо стиліст іде, клієнтура теж йде.
  10. Також не варто гидувати продажем косметичної продукції. Берт Кардер, виконавчий директор Salon Training International, вважає що продажі косметики повинні бути приблизно 20% від загальної виручки. «І ці ж 20% забезпечать той самий прибуток, що і 80% надходжень від продажу послуг, – ділитися консультант. – Більшість салонів упускають цю можливість при старті, а потім починають метушитися і зводити кінці з кінцями ».
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.