15 порад початківцям підприємцям | Предприниматель

15 порад початківцям підприємцям

 

Олександр Дресен , серійний підприємець , розповідає про те , чи варто говорити про те , що « затія провалилася » , як правильно вибирати інвесторів , як слід себе вести і яких пасток уникати.

Стартап – це досить важка діяльність , але й найбільший драйв , не рахуючи сексу. Так як я є амбітним підприємцем , у мене накопичилося чимало досвіду про провали та успіхи .За останні кілька років мені вдалося сформулювати 15 правил , дотримуючись яких можна здолати цей нелегкий шлях більш легким способом ( не має значення , в якому порядку розташовані поради ) .

1 . Перевірте чи сумісні ви з інвестором.

Гроші дуже важливі для початківця стартапера , але з ними слід бути дуже акуратним і ретельно вибирати їх джерело . Так як більшість фондів і бізнес -ангелів у вас заберуть акції вашої компанії , протягом першого часу ви будете « одружені » на них. Тому краще любити свій фонд або свого ангела. Заздалегідь визначте наскільки ви один одному підходите . І якщо у вас виникають будь-які сумніви , краще відмовитися від цієї угоди .

2 . Збудуйте прототип за свій рахунок

Ніколи не намагайтеся залучати інвесторів, які не збудувавши прототип . Гроші на команду краще зібрати з власних заощаджень , а проінвестувати ваш проект попросіть рідних чи близьких. Адже набагато простіше продати те , що ви можете показати . Крім того , ви зможете на практиці довести , що здатні втілити ідею стартапу. Раджу вам прислухатися до принципів Еріка Райса ( Eric Ries ) і його Lean Startups .

3 . Прототип не повинен бути дуже складним

Мінімум є мінімум . Не слід вибудовувати промислове рішення , не маючи великого бюджету . Збудований вами прототип повинен демонструвати одну або декілька функцій. Зробіть його якомога простіше для розуміння і застосування . Потрудіться над створенням юзабіліті і інтерфейсу .

4 . Протестуйте ваш прототип

Як тільки ви створите прототип , попросіть ваших рідних , друзів або колег почати ним користуватися. Прислухайтеся до їхніх зауважень і коментарями і намагайтеся поліпшити продукт . Якщо хочете отримати інвестиції від таких людей , як Дейв Макклюр , вам необхідно буде довести користувачам , що ваш продукт їм потрібен , що вони його люблять і що вони готові поділитися позитивними враженнями про нього зі своїми друзями. Не варто дуже переживати через помилки . Якщо вашим першим клієнтами не все одно , вони обов’язково скажуть вам , що необхідно доопрацювати . Так як ви стартапер , вам пробачать багато чого.

5 . Зберіть сильну команду

Зі свого досвіду знаю , що багато індивідуальних стартапів , як правило , провалюються . Зберіть сильну команду , перш ніж заснувати проект. Не слід починати проект , не маючи у своїй команді маркетолога , фахівця з дизайну і інтерфейсу , розробників і технарів . Чи не вважайте , що ваша команда – це наймані робітники. Вони – співзасновники вашого проекту і ваші партнери в його розробці , тому ставтеся до них саме так.

6 . Не плутайте стартап і великий бізнес

Не думайте , що топ – менеджери у великих компаніях завжди є хорошими бізнесменами мул менторами . Стартап і великий бізнес – це дві абсолютно різні речі. Також не думайте , що порадник з «Яндекс» або Mail.ru виведе вас на партнерів або інвесторів .

7 . Навчіться захоплювати публіку

Як засновник проекту ви повинні зробити все , щоб люди захоплювалися вашим продуктом. Будьте активним , пристрасним , запальним. Ваша презентація буде виглядати тим природніше і краще , чим більше ви виступаєте перед публікою , та й вам буде набагато простіше переконати всіх , наскільки ви круті. Завжди спостерігайте за реакцією , прислухайтеся до відгуків , вчіться на помилках і вдосконалюйте свій продукт. Вам повинні надихнути людей працювати з вами або на вас , використовувати вам продукт або інвестувати в нього .

8 . шукайте інвестиції

Поки ви займаєтеся пошуками інвесторів , всю робоче навантаження розділіть між членами вашої команди , щоб не запустити « текучку ». Краще буде , якщо у вашій команді буде менеджер по продукту. Навколо вас повинні бути талановиті люди. А ви , як геніальний директор , повинні зайнятися пошуком інвестицій , на що буде йти 90 % вашого часу.

9 . Не витрачайте часу даремно

Як правило , вони призначені на залучення уваги , але не на збільшення бюджету проекту . Сьогодні це представляє таку ж цінність , як і гроші . Інвестиції повинні сповна окупатися , як і у випадку з готівкою.

10 . Орієнтуйтеся на великий ринок і вирішення важливих проблем

З’ясуйте , якщо у вашого продукту достатній ринок збуту. Щоб інвестор вами по -справжньому зацікавився , необхідно або ж витіснити інших гравців з багатомільярдного ринку , або ж вирішити важливу проблему. Маленькі проблеми можуть залучити тільки маленьких інвесторів. А великі проблеми можуть зацікавити великих інвесторів.

11 . Завжди будьте ближче до інвестора

Якщо ви хочете залучити інвестиції від фонду в Бостоні , вам слід переїхати в Бостон. Так як ангел або фонд – це не просто джерело грошей . У багатьох інвесторів є хороші зв’язки і відносини з іншими інвесторами , партнерами , фондами і так далі. Вони вже працювали на ринку і досягли певних результатів , навіть не один раз. Тому шукайте спосіб на цьому заробити.

12 . Не варто багато очікувати від зв’язків вашого бізнес -ангела

Але і надмірно захоплюватися попереднім радою теж не варто. Коли ви обираєте джерело фінансування, не переоцінюйте його зв’язку на ринку або ж менторські здібності. Навіть якщо ваш ангел знаком , наприклад , з Ігорем Мацанюк ( Farminers , GameInsight ) або Дейвом Макклюром ( 500 Startups ) . У будь-якому випадку він не надто допомагатиме стартапу .

13. Увійдіть в бізнес -інкубатор

Якщо ви проживаєте в Європі , вам обов’язково необхідно стати членом інкубатора Seedcamp або ж Startupsauna (вони допоможуть вам безкоштовно, не вимагаючи натомість акцій вашої компанії). Також зверніть увагу Techstars , Farminers , Launchpad , Y- Сombinator та ін

14. Або робіть продукт або закривайте проект

Якщо ідеї не реалізовані , вони не коштують нічого .

15 . Не бійтеся і не соромтеся провалів.

Спочатку поставте перед собою чіткі цілі . Прислухайтеся до відгуків і зауважень ваших покупців , придумуйте нові версії , перевіряйте їх на публіці і вдосконалюйте до тих пір, поки не досягнете поставлених результатів . А якщо через півроку ви не доб’єтеся ніяких результатів , зупиніть проект. Для стартапу провал – це теж норма , тому не варто боятися чи соромитися . І якщо ви хочете досягти чималих результатів , будьте готові до провалів , якщо ризикуєте .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.