Амбіційний Фірташ ставить на кін — $ 3,2 млрд | Предприниматель

Амбіційний Фірташ ставить на кін — $ 3,2 млрд

Дмитро Фірташ має намір продати відсуджений у «Нафтогазу» газ в Європу, а на гроші виручені з продажу газу скупити акції кількох хімічних підприємств в Україні. Перед блискавичною перемогою над «Нафтогазом» Фірташ купивши акції «Стиролу», а також черкаського і сєверодонецького «Азоту», це говорить про те що він впритул підійшов до реалізації своєї амбітної мети – вийти на світовий ринок у виробництві азотних добрив і двоокису метану. Раніше про свої світових амбіції на ринку заявляв тільки одна людина – власник «Метінвесту» Рінат Ахметов. Тепер підкорювати світ буде вже два українці (зізнатися в «підкорення» світу їх обох вже давно обійшов Коломойський, який контролює 30 відсотків світового ринку феросплавів).

На сьогодні Дмитро Фірташ має 2,44% світових потужностей виробників азотних добрив, він вже отримав контроль в п’яти підприємствах Україні, одного і Таджикистані. Але ще є куди рости. Фірташ всерйоз сподівається перемогти у приватизації Одеського припортового заводу і викупити акції «Дніпроазоту» у «Привата». Перерозподіл акцій хімкомбінату в Дніпродзержинську між офшорними компаніями свідчить про наміри Ігоря Валерійовича (прим. Коломойський) продати актив. У підконтрольній групі компаній Фірташа Group DF вважають, що український хімпром може вижити за умови концентрації всіх активів в одних руках. Мабуть антимонопольний комітет тієї ж думки.

Незрозуміло одне, звідки у опального олігарха, який вийшов з кризи з найбільшими втратами такі фінансові можливості? Якщо скласти ціну за «Стирол», черкаський і сіверськодонецький «Азот», то вийде близько $ 1,7 млрд. Ще $ 1,5 млрд. оцінюють ОПЗ і «Дніпроазот». Разом, $ 3,2 млрд. за неповні півроку. Як запевняє сам Фірташ він використовує переважно свої кошти.

Консолідовану звітність за хім. активами в компаніях Ostchem Holding і Group DF не надають. Відштовхуючись від суми виручки п’яти українських хімічних комбінатів передлежачих групі, яка становить $ 1,2 млрд., Ostchem Holding може цілитися на потрапляння в рейтинг 100 найбільших хімічних компаній світу, який щорічно складає ICIS.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.