Бізнес на прокаті: 3 нові ідеї | Предприниматель

Бізнес на прокаті: 3 нові ідеї

Короткострокова оренда дитячих іграшок, як відмінна можливість випробувати товар перед покупкою, або нова пропозиція для активних мам …

Навіщо платити більше за покупку, якщо можна заощадити на оренді? Цей принцип став звичним для західноєвропейських країн. Чудова ідея для своєї справи! Наведемо три приклади.

Можливість випробувати ігри

Компанію GagaGames створила група однодумців, які пристрасно захоплюються настільними іграми. А все почалося з того, що один з її засновників якось привіз із Франції гру «Каркассон». На жаль, в Санкт-Петербурзі він не зміг її знайти. Так з’явилася ідея показати жителям Петербурга, які захоплюються подібними іграми, що це таке і як в них потрібно грати. Таким чином компанія друзів вирішила займатися орендою настільних ігор.
За словами комерційного директора GagaGames Кирила Кіма, компанія закуповує тільки ті ігри, який подобаються її засновникам. За три роки їм вдалося розширити асортимент з 30 до 2000 позицій. А постійно стежачи за новинами на ринку і тестуючи нові пропозиції, вони зуміли підібрати той асортимент, який став цікавим вже існуючим і потенційним покупцям.

Спочатку друзі відкрили свій магазин, услід за чим з’явилася ідея здавати ігри в прокат. На сайті показано безліч фотографій, вказані докладні описи, але, як відомо, покупці часто сумніваються при виборі товару. Тому ідея прокату дає їм можливість спочатку випробувати гру (безкоштовно, ігри видаються на добу і не більше двох одиниць одній людині, під заставу). Людина завжди може повернути гру, якщо вона не припала йому до душі, але, як показує практика, клієнти завжди знаходять свій товар.
На сьогоднішній день асортимент GagaGames представлений в мережі магазинів, в компанії працює вже більше 35 осіб, також є свій офіс, який за своїм дизайном нагадує Країну чудес з казки Льюїса Керрола: документів у ньому набагато менше, ніж різних настільних ігор. Крім того, GagaGames обладнає ігрові зони в кафе, парках і на різних фестивалях, щоб відвідувачі також могли випробувати їх гри.

Іграшки можна не купувати

Кілька років тому у Івана та Ольги Живаго виникла ідея відкрити свій бізнес. Тоді ще Ольга працювала в банку, але давно мріяла замінити фінансові звіти і цифри на щось більш “живе і тепле”. Так виник онлайн-сервіс Toyrent.ru.

Перш ніж відкрити свою справу, Іван та Ольга довго займалися пошуком вільної ніші, ретельно вивчаючи російський і зарубіжний ринки. Ідея виникла несподівано: подруга Ольги, яка проживала в Новій Зеландії, якось згадала в розмові, що вважає за краще брати іграшки для дитини в оренду, а не купувати їх. Ця ідея привернула Ольгу. Так почалася робота над проектом. На відступні, отримані Ольгою при звільненні з банку, вдалося купити сервер і замовити партію іграшок, велика частина яких доставлялася із США.

Проект призначався для того, щоб забезпечити дитині ті іграшки, які формують певні навички на кожному етапі розвитку малюка. Крім того, це стало прекрасною можливістю звільнити простір в невеликих московських квартирах, адже діти ніколи довго не граються навіть найулюбленішою іграшкою, а вони тільки накопичуються, займаючи місце в кімнатах. А якщо дитина ніяк не хоче віддавати любиться йому іграшку, батьки можуть викупити її за певну ціну.
Крім того, усвідомлюючи всю важливість гігієни в цьому виді бізнесу, Іван та Ольга розробили цілу систему чищення іграшок. Спочатку іграшки піддаються паровій обробці, після чого вони очищаються за допомогою спеціального засобу для дезінфекції «Делавіта», яке не тільки відрізняється безпекою для дитини, а й добре змивалося водою. На завершення, кожна іграшка упаковується в вакуумний пакет і доставляється замовнику.

На сайті Toyrent.ru була розроблена дуже зручна система для пошуку іграшок, яка включала в себе кілька категорій: пошук за віком, бренду і функціоналу. Зараз Ольга та Іван самостійно займаються просуванням свого сайту: у Івана вже є подібний досвід, оскільки раніше він працював з корпоративними сторінками в соціальних мережах. Таким чином, Іван зараз відповідальний за роботу з клієнтами в Facebook і планує починати просування сайту ВКонтакте. Також Іван та Ольга хочуть в майбутньому створити власний шоу-рум, в якому буде і ігрова кімната, і студія, де проводитимуться різні майстер-класи та зустрічі, конкурси та вистави.

Головною складністю в розвитку проекту став той факт, що багато росіян сприймають оренду іграшок, як спосіб економити на дітях, а тому ще не готові орендувати іграшки. Але Іван та Ольга сподіваються, що незабаром споживачі змінять свою точку зору і звикнуть брати іграшки для дітей в оренду.

Активної мамі

Наталя Фатєєва відкрила свій інтернет-магазин «Активна МаМа» відразу після народження дитини. Все почалося з того, що вона, бажаючи придбати якісний слінгорюкзак, обшукала весь Санкт-Петербург, але, як виявилося, його непросто знайти. Наталія розуміла, що з цією проблемою сталкківаются багато мам, тому вирішила закупити партію таких рюкзаків і виставити їх на продаж в інтернеті. Але цього виявилося недостатньо, адже багато мам хотіли переконатися в надійності і якості рюкзака, спробувати, наскільки він буде зручним у використанні. Тоді Наталія вирішила здавати їх в оренду.

Орендувати рюкзак на тиждень можна за 250 рублів, при цьому запорука должент бути рівним вартості рюкзака, а по закінченню терміну оренди можна придбати його, доплативши лише 100 рублів. Як показує практика, близько 95% мам, випробувавши слінгорюкзак, купують його. Деяким необхідно трохи більше час, щоб оцінити переваги цього товару. Попит на слінгорюкзакі зростає з настанням теплої пори, так як носити їх взимку, поверх одягу не дуже зручно. Також дуже часто люди орендують такі рюкзаки перед подорожами.
Останнім часом в асортименті інтернет-магазину з’явилася також одяг для вагітних або ж годуючих мам, а також прикраси, призначення відволікати дитину від маминих сережок і прикрас. Крім того, Наталія організувала шоу-рум, де є ігрова кімната, а в невеликому кафе мами можуть поговорити за чашкою кави або чаю. Також відкрита примірочна, в якій можна застосувати вподобані моделі.

Наталія розробила свою дисконтну систему, в якій можуть отримувати знижки в мережі партнерів, використовуючи одну накопичувальну картку. Також проводяться різні акції в рамках цієї співпраці. Наприклад, якщо була зроблена покупка більш, ніж на 3000 руб., То кавова компанія, яка співпрацює з інтернет-магазином, влаштовує для клієнта дегустацію кави вдома, а при покупці кави, клієнт отримував кавову машину. Також на різних спеціалізованих виставках інтернет-магазин має власний стенд. Ще торік під час свята «Планета дитинства» відбувся показ одягу для мам, також організований Наталею.

Над проектом досі працюють всього три людини: сама Наталя, кур’єр і консультант з слінгорюкзакам. Просуванням проекту Наталія займається в соціальній мережі «ВКонтакте», якою користується основна цільова аудиторія. У проекту завжди є власний стенд на спеціалізованих виставках. Торік на святі «Планета дитинства» Наталія організувала показ одягу для вагітних і годуючих мам: моделей набрала з числа своїх клієнток.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.