Чем отличается ООО от СПД? | Предприниматель

Чим відрізняється ТОВ від ФОП?

Щоб з’ясувати відмінності цих двох суб’єктів правових відносин необхідно заглибитися і зрозуміти що з себе представляє фізичне-особа, а що така юридична особа.

Фізична особа підприємець

Фізична особа підприємець є одноосібним суб’єктів господарювання, він же директор. Підприємство може мати якусь завгодно розгалужену структуру, співробітників, бухгалтерів, безліч устаткування, проте за все відповідає фізична особа підприємець, і відповідає всім своїм майном, і навіть тієї дачею в передмісті, яка записана на нього. Що значить відповідає всім майном? Це означає що якщо взявши кредит у банку, він його не віддасть, то банк має право відчужувати майна у фізичної особи підприємця за повною, по повній сумі боргу. Тобто все що записано на ФОП цілком імовірно піде під арешт, на розпродаж, поки не погасите повністю борг. Це мінус даної правової форми.

Плюси перевищують мінуси. Найбільший плюс це легкість у веденні бухгалтерії, а якщо ви ще на спрощеній системі оподаткування, та ще плюс до всього у вас немає найманих працівників, вести ФОП в загальному не представляє проблем навіть самому ФОП. Спрощується не тільки ведення податків, зменшена також і податкова база, грубо кажучи візьміть весь ваш дохід і відніміть від нього 5% або 3% якщо ви працюєте з ПДВ. Заплатіть щомісяця 34,7% від мінімальної зарплати як ЄСВ (єдиний соціальний внесок) і спите спокійно.

Звіти ФОП здає або раз на квартал (3-4 групи), або раз на рік (1-2 групи). Також необхідно занести звіт по ЄСВ, також в податкову, раз на рік. На цьому ведення бухгалтерії для ФОП (ФОП) закінчується.

Товариство з обмеженою відповідальністю

Інша справа юридична особа – товариство з обмеженою відповідальністю. Велике податкове навантаження, правда якщо ви на спрощеній системі оподаткування кількість податків скорочується, проте не звітів (статистика, податкова, пенсійний фонд, фонд по безробіттю … і це не повний список), вам доведеться відвідувати податкового інспектора раз на місяць, і це незалежно є у вас грошові надходження чи ні. Звичайно ж вести юридична особа одному не вийде, потрібно наймати професійного бухгалтера, інакше можна окопатися, а потім розсьорбувати проблеми, коли можна сконцентруватися повністю на побудові бізнесу.

Робимо висновок, юридична особа створено не для маленьких фірм, а як мінімум для середнього бізнесу, де є велика кількість товару, де потрібно вести залишки, дебет / кредит, де є матеріальні або нематеріальні активи. Але якщо ви збираєтеся вступити в крупну сутичку, то юридична особа якраз для вас. Так як єдиний найголовніший плюс, це те що товариство з обмеженою відповідальністю відповідає тільки своїм статутним капіталом, який приймається на раді директорів. Він може бути становити від 800 грн і вище.

Висновок

Якщо у вас невелика фірма, і ви хочете займатися свої власною справою, а не топтати пороги державних органів, ваш вибір ФОП (ФОП). Знижена податкове навантаження, легкість у веденні бухгалтерії, відсутність перевірок від держорганів як мінімум 3 роки. Ну а якщо у вас планується велика справа із залученням великої позикового капіталу, затвердженням статуту, вам не обійтися без юридичної особи.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.