Деніел Шейдер: Головне не здаватися! | Предприниматель

Деніел Шейдер: Головне не здаватися!

Деніел Шейдер у 1998 рік запускає службу обробки транзакцій між продавцем і покупцем на інтернет-аукціоні під доменним ім’ям Accept.com. Минуло кілька місяців eBay несподівано офіційно вибирає конкурента Шедера як розрахунковий сервісу, це був фактично вирок Accept, Шедер вже тоді встиг залучити в компанію $ 5 млн.

«Я думав, це кінець, – згадує Шейдер. – Я тоді, до речі, отримав дуже серйозний урок: ніколи не здаватися».

Він переорієнтував бізнес і став попередником PayPal – сервісом переказу грошей по інтернету. Не минуло й півроку, Amazon.com придбала компанію Accept за $ 175 млн.

Зараз Шедер стартує в інтернет-бізнесі в четвертий раз. Його новий проект PayNearMe, він дозволяє користувачам робити покупки не ім’я кредитної карти, розплачуючись готівкою в будь-якому продуктовому магазині популярної зараз в США мережі 7-Eleven. Процес відбувається таким чином: користувач пригледів собі товар на Amazon.com і хоче розплатитися готівкою. Проект Шедера формує форму замовлення і картинку з штрихкодом, вже в магазині продавець сканує штрихкод, приймає готівку, видає чек і посилає сигнал про те, що можна висилати замовлення. У кого принтера немає, можуть взяти в будь-якому магазині мережі 7-Eleven, а їх на даний момент близько 6000, безкоштовну карту PayNearMe і використовувати її штрихкод замести роздруківки. PayNearMe бере від 2% до 3% комісії за кожну успішну операцію, частина цієї комісії дістається мережі 7-Eleven.

Також як і Accept.com, PayNearMe починала свою роботу зовсім в іншому форматі – служба короткострокових кредитів в соціальних іграх. Але Шейдер потайки почув, що Facebook готує аналогічну службу і переорієнтувався, щоб не вплутуватися в заздалегідь програшну гру з Facebook. Але йому й не звикати, старий досвід сприяє.

«Головне в інтернет-бізнесі – зібрати розумну команду, людей, які концентруються на конкретно поставленого завдання», – розповідає Шейдер про свою манері вести бізнес.

До речі, він називає себе ветераном інтернету », у свої 49 років він не втратив бадьорості духу і навіть не посивів.

Восени 1998 року, коли eBay прийняла пропозицію його конкурентів, засмучений Шейдер звернувся в компанію Kleiner Perkins Caufield & Byers, яка інвестувала в його стартап, розповів про проблеми і вирішив повернути їм гроші. «Вони подумали, що я чокнувся, – розповідає він. – Сказали, щоб я краще щось придумав ».

«Гроші на касу. У мене море ідей», — Деніел Шейдер

«Гроші на касу. У мене море ідей», — Деніел Шейдер

Після тривалих переговорів з Amazon Шейдер з нетерпінням взявся за нову справу. Поки його дружина проживала в Сіетлі (штаб-квартира Amazom.com), він допомагав своєму другу Хану і шукав нові ідеї в Каліфорнії. Хан на той момент входив до ради директорів Good Technology, компанія займається створенням компактних mp3-плеєрів, які приєднувалися до КПК. У компанії були складності і Хан попросив оживити справу.

Угода шейдерів з мережею 7-Eleven не ексклюзивна, тому що, він збирається укласти договори з іншими мережами та іншими партнерами. Сервіс EBillMe пропонує схожу послугу і навіть в своєму розпорядженні більш потужною, в яку входять всі магазини таких мереж, як Wal-Mart, 7-Eleven і CVS в США. Однак EBillMe бере не відсоток від угоди у продавця, як це зроблено у PayNearMe, а фіксовану плату в $ 5 за кожну успішну транзакцію у покупця. «Модель у PayNearMe безумовно цікава тим що вона безкоштовна для покупців, але в підсумку все залежить від охоплення, а у нас він максимально широкий», – парирує Маруен Форзлі, генеральний директор EBillMe.

На цьому ринку є істотний потенціал: близько чверті домашніх господарств у США не використовують при оплаті кредитну або дебетову карти. Майже 37% сімей, чий річний дохід нижче $ 30 000 (цільова аудиторія шейдери) мають (за даними консалтингового агентства EMarket) широкосмуговий інтернет. Також, Шейдер вважає, що купувати в онлайн за готівку можуть люди з картковими рахунками, які не бажають залізати в борги.

Шейдер народився і жив в Пало-Альто (колиска Кремнієвої долини), в Каліфорнії. Його батько маючи вчений ступінь з математики працював у відділі розвитку бізнесу IBM, а мати викладала в початкових класах. Після закінчення факультету з промислової технології в Університеті Каліфорнії в Берклі, він влаштувався консультантом в Bain & Co. Після деякого часу Шейдер успішно пройшов в бізнес-школу Стенфордського університету.

Його наступна кар’єрна сходинка була компанія Go Corp., Де він мав честь познайомитися зі знавцями венчурного справи Джоном Дорріт і Вінод Хосла, а також з Омід Кордестані, який надалі став головною відділу маркетингу Google, а також з основним емітентом, розповсюджувачем сертифікатів автентичності сайтів і майбутнім генеральним директором VeriSign – Спреттоном Склавосом. Go стала піонером у сфері комп’ютерних систем на PIN-коди. Однак в 1993 році компанія розвалилася і Шейдер перейшов в компанію Collabra, засновану Еріком Ханом, яка займалася розробкою програмного забезпечення дозволяє влаштовувати дискусії в онлайн з учасниками електронної пошти. У 1995 Ерік Хан продав Collabra, а Шейдер на той час був у ній головою відділу міжнародного маркетингу, але надалі він пішов і запустив Accept.com.

Шейдер витратив на розробку прототипу системи платежів між физ.лицами близько трьох місяців, а потім продемонстрував великим гравцям Кремнієвої долини. Потім з’явилася Amazon і в 1999 році закрила угоду.

«Продавати компанію потрібно тільки тоді, коли бульбашка надутий до максимуму», – розповідається Шейдер.

Шейдер розкритикував бізнес-план і відправив в утиль кілька тисяч нових mp3-плеєрів Good, побоюючись, що клієнти можуть вимагати повернення або техпідтримки. У той час компанія RIM вже анонсувала новий BlackBerry, який тоді був всього-лише двостороннім пейджером. Ім’я венчурний капітал у розмірі $ 40 млн, Шейдер зважився створити сервіс коротких повідомлень, який би працював на пристроях, що конкурують з BlackBerry. Вже у 2004 році програмне забезпечення Good знаходилося на головному конкуренті – Palm Treo. Минуло три роки і Motorola увійшла в гру і купила Good за $ 500 млн.

Після продажу Good Шейдер деякий час працював у Motorola, а потім пішов, щоб створити ще один проект, Jasper Wireless, який розробляв програмне забезпечення для стільникових мереж. Він залучив $ 25 млн, однак в 2008 році вийшов з бізнесу після сварки з співзасновниками.

На цьому Шейдер не зупинився і в 2009 році задумав Kwedit, компанію яка повинна була видавати короткострокові кредити на покупку віртуальних товарів в іграх компанії Zynga на подобу Farmville і Mafia Wars. За дев’ять місяців Шейдер залучив $ 3 млн і підписав договір з тим-же 7-Eleven про прийом готівки. Після того як Шейдер почув, що Facebook скоро планує увірватися на ринок мікрокредитів для геймерів, Шейдер не відступив і порадившись з менеджментом 7-Eleven, яка належить японській компанії Seven & I Holdings, вирішив пустити сервіс для всіх електронних транзакцій. «Всі клієнти повинні мати однакові можливості при придбанні товару незалежно від способу оплати», – каже Раджа Доддалла, директор по новим послуг в 7-Eleven.

Ще одні потенційні партнери PayNearMe – це колекторські агентства. Western Union також обслуговує борги, але стягує з боржників комісію в розмірі $ 15 і більше. Компанія PayNearMe в числі якої зараз трудяться 20 співробітників, пропонує цю послугу за $ 3-5.

«Бізнес, який ви задумали, ніколи не буде таким, яким ви його запланували», – нарікає Шейдер.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.