Digital Sky Technologies інвестує в Twitter | Предприниматель

Digital Sky Technologies інвестує в Twitter

Компанія Юрія Мільнера Digital Sky Technologies вирішила викупити пакет акцій Twitter, як повідомляє анонімне джерело з The New York Times. За його словами, в угоді будуть брати участь колишні інвестори популярного сервісу – це фонд Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB). Сума інвестицій склав $ 400 млн, а компанія буде оцінена в $ 8 млрд.

Якщо провести поверхневий аналіз, то у Twitter є всі шанси, щоб виправдати такі великі вкладення. Сервіс який було розпочато лише 5 років тому вже має 200 мільйонів зареєстрованих користувачів, серед яких президент США Барак Обама і президент Росії Дмитро Медведєв, назва сервісу записано в словники, а всі революції в Північної Африки були організовано саме за допомогою Twitter, а питання для прес-конференції Барака Обами збиралися через рахунок у твіттері (# askobama), після чого їх зачитав сам засновник Twitter Джек Дорсі. Яка ще інтернет-компанія, крім Facebook, займає таке завидне місце в суспільстві.

Перед тим як вкластися в проект, інвестори з DST оцінюють медійну складову проекту. Також існують і інші чинники оцінки варто інвестувати в проект чи ні, які втім нещодавно розповів сам Юрій Мільнер, по-перше, це велика оцінна вартість – в DST не інвестують в проект менше ніж $ 1 млрд капіталізації. Цьому критерії Twitter задовольняє повністю. DST хотіла увійти в компанію ще коли Twitter оцінювався в $ 3,7 млрд, але тоді угода не відбулася і в проект вклався все той же «KPCB».

Однак у Twitter не без проблем з бізнес-моделлю. За оцінками eMarketer (аналітична компанія), в минулому році компанія виручила $ 45 млн. Джерело доходу – просування рекламних повідомлень та облікових записів. Але все ж з прибутку Twitter суттєво відстає від того ж Facebook, який заробив у минулому році для своїх акціонерів $ 2 млрд, а Zynga – близько $ 600 млн, з яких чистого прибутку $ 90 млн.

Однак у Twitter є ще одна серйозна пролом, на відміну від Facebook, Zynga, Yandex, LinkedIn, Apple і Google, це те що всі ці IT-гіганти управляються за допомогою залізної руки батьків-засновників при повній довірі ради директорів, коли як управління в Twitter нагадує справжню чехарду. До 2008 року на чолі компанії стояв засновник Джек Дорсі, але співзасновник Еван Вільямс порахували управління Джека не відповідає стратегії компанії відсторонив його від управління. Після чого Джек не розмовляє з Еваном, при тому що вони разом засідають на раді директорів. Це був «удар у спину», розповідає Джек Дорсі. Еван Ульімс в кінці 2010 року передав лаври правління попереднього інвестору Діку Костоло. Потім Дорсі знову запропонували посаду – займатися продуктами і покращувати сервіс, який відстав у своєму розвитку, в результаті таке чехарди. Правда за час відсутності Дорсі встиг побудувати новий успішний стартап – платіжну систему Square, тому робота в Twitter для нього тимчасова.

Мало того що нинішній рада директорів Twitter не схожий на групу однодумців, так потенційні інвестори (DST і KPCB) ще і не зможуть в нього увійти. Партнера KPCB Джона Доррі вже туди не пустили, тому що він засідає в Google, а Юрій Мільнер запевняє що не претендує на крісло глави в компаніях, якими він повністю або частково володіє. Виходить, що нові інвестори не зможуть вплинути на політику управління і монетизації проекту, а також на технічний прогрес. До слова Twitter настільки часто зазнає труднощів з навантаженням на сервера, що симпатичний кит, який з’являється у випадках, коли падає сервер, встиг сам по собі стати зіркою.

Twittrt не є найперспективнішою інвестицією DST, але якщо Юрій Мільнер, який володіє досі бездоганним послужним списком інвестора, готовий вкладати сотні мільйонів доларів, значить перспектива є, або має якийсь прихований сенс. Або фінансовий стан набагато краще, ніж це за декларовано. Який молодий підприємець відмовиться від грошей інвестора, який раніше вклався в Facebook, Zynga і Spotify.

І нарешті, зовсім не обов’язково виводити Twitter на біржу, щоб відбити вкладені кошти. Через час можна продати компанію дорожче ніж вона коштує зараз. Саме Мільнер зрозумів, що можна заробити між повторюваними інвестиційними раундами, які можуть заміняти IPO, і поки такий принцип його ще не підводив.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.