«Для мене конкуренція не питання грошей» | Предприниматель

«Для мене конкуренція не питання грошей»

Ecwid — платформа з допомогою якої можна створити інтернет-магазин за лічені хвилини прямо в соціальній мережі або на сайті користувача не мене звичного інтерфейсу. Сервісів Ecwid вже скористалися близько 25 000 користувачів у всьому світі. Творець цього сервісу, Руслан Фазлиев розповідає про свій проект.

— Хто ваші клієнти?

— Хто завгодно. Під час чемпіонату світу з футболу в ПАР люди використовували сервіс Ecwid, вмонтувавши інтернет-магазин у профіль Facebook, щоб продавати вувузели. В Америці живе восьмирічний хлопчик, який торгує коміксами. Багато організаторів конференцій і різних заходів — установіві Ecwid, вони можуть не користуватися послугами посередників, а продавати квитки самі. Ще існують виробники верстатів, їм теж вигідно продати верстати через свій сайт, минаючи посередників. Наш сайт зараз російською, але ми вважаємо що важливо спочатку стати глобальним гравцем, а проект локалізувати завжди можна.

— Як вийшло, що проект, у якого немає світових аналогів, народився в Ульяновську?

— Дуже просто. У мене була дівчина в Ульяновську, у неї був багатий тато, і вона не збиралася нікуди їхати. Так що мені треба було стати багатим, не виїжджаючи з Ульяновська. Я кинув інститут і почав бізнес. Тоді програміст в Ульяновську отримував у середньому $ 200, я мріяв заробляти хоча б $ 400 , але вже через місяць вийшло набагато краще. (У 2002 році Фазлиев заснував компанію «Креативна розробка», яка створює софт для інтернет-магазинів, серед її продуктів F-Cart, X-Cart і LiteCommerce). Я досяг успіху, заробив багато грошей, у мене 150 осіб працюють. Але тим, що ми почали робити десять років тому, зараз займаються сотні компаній . Плюс у мене кілька співробітників висмикнули відразу в проект, створений на гроші венчурних інвесторів з Кремнієвої долини. Це підстьобнуло до створення нового стартапу. Тих, кого взяв у команду Ecwid, грошима не переманити — ми створювали продукт, яким будуть користуватися люди по всьому світу. Думаю, в долині подібна ідея менше стимулювала б людей, ніж в Ульяновську. В якійсь мірі самітництво заохочує творчість, тим більше що Інтернет відкриває світ, дає потік інформації. Звичайно, дуже важливо і подорожувати, конференції відвідувати.

— Одразу думали про глобальному масштабі?

— Ми спочатку писали все англійською. Добровольці перевели на 25 мов, включаючи китайський. На російську перекладати, до речі, велика проблема: слова довгі. А у нас принцип — не робити фігні. Або ми робимо добре, або зовсім не робимо .

— Впевнені були в успіху?

— Ми були впевнені, що Ecwid відразу вистрілить, чекали шквалу оплесків. Але коли виклали реліз, в перший день зареєструвалося всього 70 користувачів . Я, до счатье, згадав, що FedEx в перший день теж відправив всього три посилки. Я читав, що завзятість — один з атрибутів великих компаній . Ми працювали, працювали, і купа користувачів незабаром з’явилася.

— А що з монетизацією?

— Те ж саме. Поки на платні акаунти — це $ 17 в місяць — перейшло всього 400 користувачів . Ми проаналізували, чому так. Зараз нарощуємо різницю опцій між безкоштовним і платним аккаунтом — наприклад, SEO-оптимізація, більш швидка доставка контенту за рахунок того, що він лежить на найближчому до них сервері Amazon. Ми бачимо, що продажі в інтернет-магазинах клієнтів ростуть, сподіваємося, виростуть і суми, які вони готові витрачати на наш сервіс.

— Можете в двох словах пояснити, в чому суть технології?

— Ecwid — перша 100%-ная AJAX-карта, побудована на технологіях, які з’явилися зовсім недавно. Я хотів зробити щось подібне ще в 2004 році, але це було неможливо фізично. Не проблема написати таку штуку, як Ecwid, наприклад, на мові JavaScript. Але проблема, щоб вона на різних браузерах однаково працювала . Ecwid інтегрований навіть з соцмережі. Можна свій магазин і на сайті, і в соцмережі вставити і контролювати все це з однієї панелі. Соціальний шопінг, до речі, зараз дуже великий тренд.

— Які ще тренди здаються вам цікавими?

— Основний приріст зараз дають користувачі, які заходять в інтернет з мобільних пристроїв. Особливо в країнах, що розвиваються, де не у всіх є комп’ютери. Африканці страхують посіви з допомогою SMS, а Nokia навіть випустила телефон, який заряджається від велосипеда при їзді.

— Що потрібно для успіху стартапу?

Найважливіше — завзятість, особливо в Росії. Якщо ви хочете створити щось, то йдете і створюєте це щось зараз, тими засобами, які у вас є, і тоді ви досягнете успіху. А сидіти і думати «у мене є геніальна ідея», чекати, коли хтось дасть на її реалізацію багато грошей … Ідеї нічого не коштують. Лише реалізація показує, хто реально може запрацювати на ідеї гроші.

— Інвесторів залучати збираєтеся?

— Поки я вкладаю в Ecwid свої гроші. Інвесторів західних шукаємо, але нам цікавіше не їхні гроші, а експертиза, допомога у побудові глобального бізнесу.

— Чи розраховуєте багато заробити?

— Я не отримую поки ніяких грошей з цього проекту. Але для мене конкуренція не питання грошей . Мій бізнес повинен бути самим успішним на ринку, моя марка повинна перемогти, а гроші — це, умовно кажучи, окуляри в грі. Тому їх хочеться все більше і більше. А зовсім не для того, щоб машину подорожче купити.

— Та дівчина вашою дружиною, до речі, стала?

— Так, звичайно.

Також можете подивитися
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.