Ефективні переговори про зарплату | Предприниматель

Ефективні переговори про зарплату

6 порад , як домовлятися про зарплату

Якось я розповіла одному своєму другові , який у той час був топ -менеджером у рекламній компанії , про те , що хочу написати статтю про те , як найкраще під час співбесіди говорити про свою зарплату . Друг , якому на той час було вже за п’ятдесят ( буду називати його Дон ) , дуже зацікавився і написав для мене пам’ятку , що складається з десяти пунктів. Він був з тих , хто грав за жорсткими правилами .

Серед порад Дона були такі : «Якщо ти сподобався роботодавцю , він у тебе в руках » , або «Потрібно побільше набрехати про попередній зарплаті ». Також він радив сказати своєму начальнику , що тобі надійшла пропозиція про роботу . У такому разі, потрібно набрехати про зарплату на новому місці , щоб вийшло вичавити з начальника більше. А переговори слід вести скрізь , виходячи з того , де тобі більше подобатися .

Дон так майстерно вмів маніпулювати своїм керівництвом , що за один рік йому вдалося отримати два вихідних посібники у двох різних роботодавців – кожне з них за півроку . Він каже , що йому вдалося отримати річну зарплату , пропрацювавши всього п’ять місяців. Але потім він додає , що так було в молодості. Зараз йому доводиться просити і принижуватися , і брати , скільки пропонують. Деяких шокує те , як він вміє підлизуватися . Він сотні разів дякує , бреше про свій вік і розповідає про дев’ятьох детишках , аби його не звільнили.Вислухавши Дона , я так само поговорила з експертами з працевлаштування і зрозуміла, що його трюки досі працюють. Нікому з цих експертів не сподобалася ідея набрехати роботодавцям , але всі вони були згодні з тим , що деякі і перерахованих вище трюків мають свої вигоди. Приміром , показувати начальнику , що інші роботодавці хочуть вас найняти , і заздалегідь уточнювати розмір вихідної допомоги.

Рости Руфф , який написав книгу « Сила таланту : новий маніфест людського боку бізнесу» і колишній керівник HR – служб Electronic Arts і PepsiCo говорить , що претендент повинен конкретно пояснити , чому він хоче отримувати саме таку зарплату . За його словами , це те ж , що і подавати заявку на отримання іпотеки мул ж кредиту на освіту , адже необхідно дати менеджерові розумне пояснення . Наприклад , якщо роботодавець хоче , щоб ви переїхали в інше місто , слід , не соромлячись , пояснити йому , що у вас двоє дітей , які навчаються в приватних школах , і вам необхідна така-то сума , щоб покривати витрати на їх навчання .Крім того , Руфф говорить , що обговорення зарплати – це теж переговори , а тому слід показати роботодавцю , що вам пропонують і інші варіанти , що зробить вас більш цінним співробітником в його очах. Автор виходить в друк книги « Професійний гід по виживанню на Уолл -стріт » Рой Коен каже , що необхідно мати ще одну пропозицію або хоча б пройти співбесіду у декількох перспективних роботодавців і говорити про це всім.

Також Руфф радить не переходити межі , адже потрібно бути впевненим у собі , а не нахабним . Він радить готуватися до кожного співбесіди . По-перше , необхідно визначитися , що для вас важливіше всього – розмір зарплати , кар’єрне зростання або досягнення великих цілей . Від чого ви можете відмовитися? Для деяких сосскіателей не так важливий розмір зарплати , як терміни відпустки . Також слід обговорити вихідну допомогу при звільненні.Також слід переконатися , що ви володієте інформацією про новий роботодавця , про те , яка політика у компанії по відношенню до співробітників , яку зарплату їм платять і які привілеї ви можете отримати з цією посадою . Для цього можна почитати блоги ваших майбутніх колеги або ж колишніх співробітників компанії.Крім того , завжди намагайтеся вести переговори особисто . Як говорить Коен , якщо людина сидить в кабінеті роботодавця , то останній починає себе відчувати більш зобов’язаним по відношенню до шукача , ніж , якби розмова відбулася по телефону. Набагато простіше кинути трубку , ніж вигнати перспективного працівника зі свого кабінету .

Слід розповісти про основні прийоми в обговоренні зарплати.

Обговорюйте зарплату в особистій бесіді

Набагато простіше справити враження під час особистої зустрічі , ніж по телефону. Людина починає відчувати себе більш зобов’язаним , коли ви присутні в його кабінеті.

Визначтеся з найважливішим

Що для вас важливіше всього ? Вихідна допомога ? Зарплата? Комфортний кабінет? Обмовка про відсутність конкурентів? Перш ніж починати переговори , визначитеся , що чтанет предметом торгів , а чим можна пожертвувати.

Підвищіть свою цінність

Не забувайте говорити роботодавцю про конкурентних пропозиціях або про інших співбесідах , які у вас були . Якщо делікатно про це згадати , то це лише підвищить вашу цінність як співробітника в очах роботодавця.

Зберіть всю інформацію про можливу зарплаті

На сайтах на зразок Linkedin.com і Glassdoor.com ви можете дізнатися , який рівень зарплат і наявність бонусів у цікавить вас роботодавця. Намагайтеся якомога більше дізнатися про те , яку зарплату ви можете отримати. Співробітники цієї компанії могли згадувати про це на своїх блогах.

Запропонуйте договірні умови

Якщо HR – менеджер не погоджується на зарплату , про яку ви просите , пропонуйте договірні умови. Приступивши до роботи , ви можете показати себе з кращого боку , що змусить начальника піти вам назустріч.

Вмійте продати себе

Чи не переставайте продавати себе .Пропонуйте свої ідеї та рішення завдань на новій роботі . Чим більше роботодавець вас цінує , тим вище буде ваша зарплата.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.