Недорога Європа | Предприниматель

Недорога Європа

Інвестори європейських фондів за останні три місяці отримали два серйозні удари: капіталізація європейських компаній впала на тлі скорочення урядових витрат, а боргова криза в Греції обрушив євро майже на 20%. У той же час фонди ринків, що розвиваються показали себе набагато краще, впавши в середньому на 5% проти 15%-го падіння в Європі.

Падіння переконало деяких менеджерів міжнародних фондів звернути увагу на європейські акції, особливо для довгострокових інвестицій. Насправді, після того як акції нафтового гіганта BP впали на 40% в результаті розливу нафти в Мексиканській затоці, настав той рідкісний момент, коли вигідніше стало вкладати в активно керовані фонди або окремі акції, а не індекси, начебто індексу SP’s Euro 350 ( BP займає в ньому десь 3%).

«Нам здається, що на європейських ринках зустрічаються самі недооцінені активи, що володіють відмінним потенціалом глобального зростання», – пояснює Сінді Суітінг, портфельний менеджер Templeton Growth Fund (активи $ 16,5 млрд). – «Хоча настрій на ринках слабких країн Європи на кшталт Греції, очевидно, погіршується, ключові показники у всьому регіоні – економічні індикатори і корпоративні прибутки – показують зростання».

Частково оптимізм інвесторів викликаний тим, що в Європі базуються багато мультинаціональні корпорації, такі як Unilever або Diageo, що заробляють здебільшого в США і в країнах, що розвиваються. Так, акції Diageo, що володіє алкогольними брендами Johnnie Walker, Smirnoff і Jose Cuervo, впали на 3% за три місяці і лише на 10% щодо свого річного максимуму.

Частки в глобальних європейських компаніях – стратегічний інтерес Чеда Дікенса, менеджера RidgeWorth International Equity fund, що вклав уже $ 235 млн в недооцінені, на думку компанії, активи. «Все заворожені борговими кризою, яка, як нам здається, пройде, – розповідає він. – У цей момент ми можемо вкластися в компанії, що постраждали більше, ніж вони того заслуговують ».

У портфель Дікенса входять в основному транснаціональні компанії на зразок Nestle і SABMiller (виробник пива Miller і Grolsch): «У SABMiller заводи майже на всіх континентах, тому компанія виграє від зростання як у Європі, так і на зростаючих ринках, ніби Бразилії і деяких африканських країн ».

Інвестори радіють падіння євро подібно американським туристам, які за свої долари тепер можуть купити більше європейської валюти, ніж рік тому. «До кризи було важко знайти вдалі активи для інвестицій. Тепер, після корекції ринку, багато ризиків зникли », – розповідає Девід Самро, глава Artisan International Value Fund, під управлінням якого активи на $ 2,3 млрд. змінити стратегію його переконало саме падіння євро. Тепер Самро вкладається в компанії, які виграють від європейського зростання. Наприклад, в авіакомпанію-лоукостер Ryanair. «Бюджетні дефіцити в країнах єврозони, звичайно, перешкоджають розвитку економіки, але це не тільки європейська проблема», – підсумовує він.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.