Європейський шлях | Предприниматель

Європейський шлях

Наприкінці червня мiсяца Україна нарешті, в особі президента Порошенко, підписала угоду про асоціацію з ЄС. Суть даної угоду в спільній інтеграції економік Євросоюзу і України. Як це виглядає в практичному сенсі? Максимально спроститися будь-який рух капіталу, скоротяться торгiвельні бар’єри, українське законодавство буде “підтягнуто” під європейські норми якості. Це все чудово. Але чи варто очікувати від даної угоди серйозного зростання української економіки? На це питання можна і не відповідати, якщо знати сенс підписання документа про асоціацію з ЄС. Сама угода про асоціацію України з ЄС це не чарівна паличка благ, а відкриття бар’єрів між Європейським союзом і Україною, нові можливості так би мовити, чи скористається наш бізнес цими можливостями або буде далі дивитися на легкодоступні ринки СНД та Азії, питання відкрите.

Підрахунки, які підвели Рікардо Джуччі з Німецької групи радників при уряді України та Вероніка Мовчан з Інституту економічних досліджень і політичних консультацій такі: після підписання базової угоди про асоціацію з ЄС, добробут українців виростить на 5%. Якщо продовжити інтеграцію економік і підписати розширену угоду то добробут зросте на 12%. Якби Україна увійшла в Митний союз, то добробут навпаки впало на 3,5%. Безумовно це привід для оптимізму.

Тепер звернемося до фондового ринку, на цей рахунок дав коментар Крістоф Мозер з Швейцарської вищої технічної школи в Цюріху. Єдиний висновок який він зробив: фондовий ринок ЄС і України в цілому відгукнувся позитивно. Причому почали рости акції українських компаній, які не тільки працюють на експорт в ЄС, а експортери в Митний союз. Однак другим зараз доводиться туго, так як Росія знову почала зупиняти фури на кордоні.

Якщо прочитати дослідження як українських так і європейських економістів, можна зробити для себе простий висновок, що від асоціації Україна дуже виграє, якщо буде не просто відносити себе до Європа, а реально діяти і зайняти свою ніші в європейському співтоваристві.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.