Фінансова грамотність українців дуже низька | Предприниматель

Фінансова грамотність українців дуже низька

Рівень фінансової грамотності населення відіграє не останню роль у розвитку сучасного та ефективного держави. Звичайно існують і інші показники як податкова система, привабливе інвестиційне законодавство, гарантії приватної власності і багато інших дуже важливих речей, але насамперед важлива фінансова грамотність населення.

В Україні фінансова грамотність не просто низька, її практично немає, чим і користуються різні зовні солідні інститути на прикладі банків або відверті злочинці.

Нещодавно як регіональна місія Агентства США з міжнародного розвитку в Україні (USAID), опублікувала результати опитування більше ніж 2 тис. українців з усіх регіонів з питання фінансової грамотності та лояльності до фінансових послуг.

Результати дослідження виявили, що 39% громадян ніколи не мали банківського рахунку, а найбільш поширені фінансові послуги це оплата комунальних платежів через банк (78%), використання банківського рахунку та пластикової картки (61%), проведення платежів через термінали платіжних систем (38% ), а обмін валюти (31%).

Цікаво, що більше ніж 60% українців вважають себе фінансово грамотними, 22% з них оцінили свою грамотність на “добре” і “відмінно”, а 41% – на “задовільно.”

Однак лише 22% респондентів дали п’ять правильних відповідей на 7 досить легких питань у сфері фінансів, без яких навіть сімейним бюджетом важко управляти.

Всього 2% населення вкладає кошти в недержавні пенсійні або інвестиційні фонди і купує акції або облігації.

Існує парадоксальна ситуація, коли українці накопичили фантастичну суму (за різними оцінками під подушкою у населення лежить близько $ 50-70 млрд, без урахування депозитів), але економіці від цього не жарко, не холодно.

Невже українці настільки дурні, що втрачають такі інвестиційні можливості? Невже крім депозитів і гроші вкласти нікуди?

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.