Дмитро Фірташ виграв суд у ФДМ | Предприниматель

Дмитро Фірташ виграв суд у ФДМ

Господарський суд Криму відмовився задовольнити позов ФДМ до кримського підприємству, в якому відомство вимагало заплатити 15,9 млн. грн. в якості орендної плати за користування комбінатом. У цю суму також був включений штраф за прострочення виплат. Фонд держмайна наполягав на тому, що «Кримський Титан» зобов’язаний заплатити за те, що використовував цілісний майновий комплекс Іршанського гірничо-збагачувального комбінату в період з 13 грудня 2009-го по 28 вересня 2010 року.

Офіційно договір оренди Іршанського ГЗК, підконтрольного OstChem підприємства, закінчився ще у вересні 2009-го. Тоді, незважаючи на позицію «Кримського Титану», який і далі хотів користуватися комбінатом, Кабмін Юлії Тимошенко відмовився продовжувати дію документа.

Зокрема в Кабміні розраховували ввести Іршанський ГЗК і Вільногірський гірничо-металургійний комбінат до складу створюваного НАК «Титан України». Також колишній уряд мав намір повернути собі контроль і над самим «Кримським Титаном».

У результаті конфлікт між урядом і «Титаном» перейшов у судову площину, а обидва гірничодобувних підприємства залишилися під оперативним контролем структур бізнесмена.

При цьому, з моменту початку судових розглядів «Кримський Титан» не платив за оренду Іршанського ГЗК. Тому Фонд держмайна вирішив через суд стягнути гроші за користування комбінатом. Проте суд доводів юристів відомства не прийняв. У суді представники «Кримського Титану» зуміли довести, що мали право не платити за оренду. Так, в результаті протистояння з Кабміном Тимошенко майновий комплекс Іршанського ГЗК опинився під арештом. І як свідчать матеріали судової справи, саме через арешт «Кримський Титан» не міг передати майновий комплекс Фонду. Отже, на думку суду, провини компанії в тому, що орендна плата не вносилася і ГЗК не було повернено в розпорядження держави, немає.

Варто відзначити, що ситуація з арештом підприємства не вирішилася досі. Міністерство промислової політики продовжує наполягати на поверненні майнового комплексу підприємства під свій контроль. При цьому рішення суду щодо майбутнього Іршанського та Вільногірського комбінатів досі не винесено. Сьогодні контролювати обидва підприємства продовжують структури OstChem.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.