Фірташу не потрібен «Азот» Коломойського, йому потрібен ОПЗ | Предприниматель

Фірташу не потрібен «Азот» Коломойського, йому потрібен ОПЗ

Дмитро Фірташ заявив, що Дніпродзержинський«Дніпроазот» йому поки не цікавий. Нагадаємо, на даний момент завод належить Ігорю Коломойському.«Ні. Я не думаю, що нам потрібен цей завод -«Дніпроазот», – заявив опальний бізнесмен. Але, як і Ігорю Коломойському, Дмитру Фірташу цікавий Одеський припортовий.

«… Ігор Коломойський напевно, як і ми, хоче брати участь у приватизації Одеського припортового заводу. У нього є«Укрнафта», тобто газ, і йому нема чого продавати підприємство. А для мене цей завод не є критичним. Потрібен тільки ОПЗ», – сказав Фірташ.

Фірташ прогнозує велику боротьбу за ОПЗ. Претендентів на нього завжди вистачало, але зараз їх кількість більша ніж ніколи.

Тендер з продажу ОПЗ проходив торік, тоді в ньому брали участь компанії-Ігоря Коломойського, Костянтина Григоришина і«Сибур».

«Боротьба очікується серйозна, підуть усі. Yara візьме участь, але в першу чергу гру будуть вибудовувати росіяни. Хто купить – це вже інше питання. Ми будемо битися», – запевнив він.

Дмитро Фірташ упевнений, що держава повинна продати це підприємство.«Адже користі від нього мало державі, з такою вартістю газу скоро доведеться його дотувати», – пояснив він.

На думку Фірташа, найбільше в підприємстві зацікавлені росіяни.«Росіянам ОПЗ потрібен як кінець перевалки. Є три точки у світі, звідки продаються азотні добрива. Перевалка Одеського припортового заводу – це одна з них», – говорить він.

Віддавши росіянам Одеський припортовий, України втратить ряд переваг, вважає бізнесмен.

«Тольяттіазот» вже через два-три місяці запускає свою перевалку, і Україна втратить частину переваг. Це реальний факт. Росіяни намагаються диверсифікувати свої ринки. Навіщо їм давати Україну заробляти, якщо вони можуть побудувати собі термінал на тому ж Чорному морі? Грубо кажучи,«Тольяттіазот» повинен вийти з аміакопроводу. І тоді ОПЗ в ціні впаде», – прогнозує Фірташ.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.