Геннадій Аксельрод — нові борги або старі конфлікти? | Предприниматель

Геннадій Аксельрод — нові борги або старі конфлікти?

17 вересня 2011, в 3:00 дня, Геннадій Корбан зі своїм другом, девелопером Геннадієм Аксельродом, обідали в ресторані «Пепероні» біля парку Шевченка, під час обіду на літньому майданчику прогримів вибух – спрацював вибуховий пристрій, тоді обидва бізнесмени потрапили в лікарню і відбулися легкими синцями та переломами. Після даного інциденту Геннадій Корбан прокоментував замах:

– Ви вважаєте, що намагалися вбити вас або ваших ділових партнерів?
– Я вважаю, що робили замах на мене. Бізнес Геннадія Аксельрода досить мирний і творчий – він будує торгові центри. Олег Левін, як я вже говорив, постраждав менше за інших.

Після замаху (17 вересня 2011 року) вдалося дізнатися, що компанія ТОВ “ПФГ СПАРТА” віце-президентом якої є Аксельрод Геннадій Ілліч подала позов до суду на саму себе і просить визнати себе банкрутом, оскільки не може виплатити заборгованість у розмірі 668 700 000 . грн ряду кредиторів, серед яких основний кредитор Банк “Форум”, яким ТОВ “ПФГ СПАРТА” повинна 362 млн. грн (ця сума була взята для будівництва двох об’єктів нерухомості Аксельхофф Бутік Готель і Житловий комплекс “Кудашівський”). Запорукою цього кредиту був Торговий центр “Європа”, проте минаючи всі заборони він все ж був перепроданий кілька разів невідомим офшорним компаніям. У своїй позовній заяві юристи ТОВ “ПФГ СПАРТА” вказали, що у компанії немає майнових активів достатніх для задоволення в повному обсязі вимог усіх кредиторів, а це означає, що ту частину заборгованості, яку СПАРТА не зможе погасити суд просто спише. Більше того, перед поданням позовної заяви зі складу засновників вийшли Геннадій Аксельрод, Мирон Сосновський і Олег Левін. Детальнiше про структуру власності ТОВ ПФГ “СПАРТА” і даному конфлікті ми писали раніше .

14 квітня 2012, в 17:30, через 7 місяців, відбулося ще один замах на представника групи “Приват” в результаті якого на порозi власного будинку був застрелений Геннадій Аксельрод , бізнес якого за словами Геннадія Корбана є мирним, творчим. На даний момент стало відомо, що для будівництва нового торгового центру “Пасаж” кошторисна вартість якого становить близько $ 100 млн був узятий нову позику, який поки не відданий. Після введення в експлуатацію об’єкта “Пасаж” пройшло всього 1,5 року, коли як термін окупності подібних проектів навіть в умовах України не менше 7-10 років.

А тепер конструктивно про причини замаху:

Старі борги

Банкрутство ТОВ ПФГ “СПАРТА”, яке відбулося в квітні 2011 року фактично дало можливість уникнути сплати заборгованостей у розмірі 668,7 млн. грн. Проте з досвіду розгляду позову, який банк Форум направив щодо банкрутства СПАРТА буде у виробництві не менше року, а в реальності 2-3 роки, отже час розгляду позову ще не вийшло, та й якось не віриться, що німецькі акціонери банку Commerzbank, якому належить банк Форум вирішуватимуть питання подібним чином.

Нові борги

1 жовтня 2011 в самому центрі Дніпропетровська був відкритий новий торговий центр “Пасаж”, кошторисна вартість цього об’єкту $ 100 млн, більшість від цієї суми було взято в борг. Але як показує інвестиційний досвід, окупність таких проектів як ТЦ “Пасаж” навіть за умови високорентабельного українського ринку починаються від 5 років, отже причина замаху через нові боргів абсурдна.

Старі конфлікти

Сокира війни між групою “Приват” і Павлом Лазаренко не заритий ще з часу 90-х, коли такі об’єкти як ЦУМ, Дитячий світ, які розташовані на центральному проспекті Карла Маркса в Дніпропетровську, що колись належали через підставних осіб Павлу Івановичу раптом змінили власника.

Дуже шкода що бізнес-конфлікти в Україні досі вирішуються не в судах, а в кримінальній площині. Це ніяк не йде на користь діловому настрою в країні.

Далі буде …

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.