Інтернет становить 2,5% ВВП Україна | Предприниматель

Інтернет становить 2,5% ВВП Україна

The Boston Consulting Group і Google провели аналіз інтернет-економіки в 10 країнах. Наприклад у сусідній Росії, яка не далеко пішла від України з розвитку інтернет-технологій серед масового населення? інтернет-економіка Росії склала 1,6% ВВП країни, а це на 2011 рік $ 19,3 млрд. У Україною звичайно сума набагато менше, але теж значна – $ 1 млрд, це 2,5% ВВП України. І у відносних, і в абсолютних цифрах це менше, ніж у великих західноєвропейських країнах, але Україна має кращу динаміку.

«Україні – найдинамічніший інтернет-ринок в Центральному й Східному регіоні Європи за кількістю користувачів, що показав зростання на рівні 15% в 2010 році проти 14% в Росії і 7% у Польщі. У результаті, за минулий рік загальна кількість користувачів Інтернет у нашій країні досягла 13,9 млн осіб », – розповідає Вікторія Тігіпко, яка сама недавно інвестувала в кілька IT-проектів.

BCG і Google провели дослідження вже в 10 країнах. Дані аналізу беруться як на основі обороту інтернет-послуг, так і з обороту мережного обладнання та оплати доступу в інтернет. Головний принцип дослідження – порівняльна характеристика країн, динаміка росту та ін показники. Характеристика показує що інтернет в Україні розвинений слабко, щодо Західної Європи, але динаміка в набагато краще ніж у тій же Західній Європі.

Фаворитом за вкладами IT-галузі у ВВП країни на 2010 рік була Великобританія – 7,2%. За нею йдуть Швеція, Гонконг і Данія з результатами 6,6%, 5,9% і 5,8%. З тих хто «пасе задніх» – Іспанія (2,2%) та Італія (1,9%).

На купівлю товарів та послуг в мережі українці витрачають майже стільки ж грошей, скільки на підключення до інтернету (у Великобританії, наприклад, в 5 разів більше), це свідчить про те, що споживачі ще не до кінця дозріли до повноцінних інтернет-покупок, цей процес ще триває, вважають експерти.

Основна маса людей використовує інтернет для пошуку товару, а покупки роблять вже в магазинах. У Великобританії навпаки: онлайн-покупки лідирують на відміну від оффлайнових.

На даний момент причини слабкої онлайн-торгівлі відомі: погана логістична інфраструктура і недовіра до платіжних систем (причому з обох сторін, як з боку бізнесу так і з боку споживача), хоча однією проблемою все ж зараз менше, широкосмуговий доступ в інтернет (ШПД) є практично у всіх великих міст України.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.