Інвестиції під час кризи — 12 порад | Предприниматель

Інвестиції під час кризи — 12 порад

Експерти діляться порадами інвестування в умовах, коли звичні схеми втрачають свою ефективність.

1. Якщо купили, довго не тримайте

На сьогоднішній день все більш ризиковано стає купувати акції та інші папери, розраховуючи на те, щоб не продавати їх довгий час. Такий механізм працює тільки в умовах стабільного зростання ринку. Як заявляє економіст Гаррі Шилінг, не варто залишатися безтурботним мандрівником, коли краще бути партизаном в джунглях. Тому слід дуже пильно стежити за наявними активами, і в разі падіння, відразу ж продавати їх, щоб вчасно купити активи, що ростуть в ціні.

2. Не розраховуйте на диверсифікацію

Слід згадати криза 2007-2009 року, коли індекс S & P 500 упав на 57%, перед чим не зуміли встояти активи і сектори-якого класу. У цьому випадку потрібно згадати Уоррена Баффета, який колись заявив, що диверсифікація не має ніякого сенсу для тих, хто добре знає, що робить. За його словами, «диверсифікація – це захист від нерозуміння». Ви можете диверсифікувати, але не варто забувати, що велика кількість акцій і активів не гарантують вам захист, вони забезпечать лише середні результати.

3. Не попадайтеся в пастку показників

Багато інвесторів, що захоплюються фундаментальним аналізом і вкладають у цінні папери найчастіше шукають такі компанії, у яких коефіцієнт P / E (ціна / прибуток) і P / B (ціна / балансова вартість) знаходяться на рівні нижче середнього. І це велика помилка, адже саме такі показники багато в чому стали причиною фінансової кризи.

4. Волатильність може принести дохід

Не забувайте про волатильності. Згідно з даними біржі опціонів в Чикаго середньоденне значення цього індексу виросло майже вдвічі, починаючи з середини 2000-х. Що стосується індексу S & P 500, то в 2011 році його значення коливалося більше, ніж на 1% протягом 75 торгових днів. Ви можете використовувати волатильність для збільшення власних доходів! Досить купувати в тих випадках, коли відбуваються різкі і навіть ірраціональні зміни в цінах. Також ви можете передавати кошти тим фондах, які вміють заробляти на волатильності.

5. Звертайте увагу на політику

У наші дні політичні зміни в країні можуть вплинути на рух акцій навіть більше, ніж зростання капіталів компанії. Згадаймо, як у серпні 2011 року через те, що весь світ був прикутий до ситуації в конгресі США, яка могла потягнути за собою дефолт через борги країни, звалилося величезна кількість блакитних фішок. Фундаментальні чинники завжди залишаються важливими, але потрібно стежити і за політикою.

6. Дивіться на дивіденди

Згідно з результатами досліджень, якщо говорити про довгострокову перспективу, акції компаній, що виплачують дивіденди, набагато преимущественней для покупки, ніж компанії, які їх не виплачують, і до того ж відрізняються меншою волатильністю. Останнім часом компанії почали приділяти цьому питанню все більше уваги. Наприклад, Intel розпочав виплату 3,5%, а зовсім недавно Apple заявила про те, що вперше за багато років виплатить дивіденди в цьому кварталі. Слід взяти ці гроші.

7. Не потрібно обігравати індекс

Напевно, ваш брокер не раз говорив вам про необхідність обігравати індекс. Найчастіше так говорять, що схилити когось до купівлі активів, які забезпечують дохід. Але навіщо намагатися обігравати індекс S & P 500, якщо можна просто направити свої сили на отримання конкретного доходу? Якщо ви хочете добитися поставлених цілей – неважливо, чи буде це вступ до коледжу або безтурботна старість – то використовуйте цей підхід.

8. Спочатку вирішите, як продавати, а потім купуйте

Більшість рекомендацій щодо інвестування призначені для того, щоб навчити вас, як, що і коли купувати. Але в умови нестабільності, скоріше буде корисніше для вас визначиться з тим, як і коли ви будете продавати те, що купили. Як радить Чарльз Ротблуд, який є редактором журналу AAII (Американська асоціація приватних інвесторів), спочатку потрібно визначити умови, за яких ви зможете продати акції, перш ніж їх купувати. Це допоможе уникнути збитків як при швидкій продажу, так і при тривалому утриманні акцій.

9. Беріть за приклад успішних інвесторів

Не соромтеся брати за приклад інших талановитих і успішних інвесторів. Багато успішні інвестори саме так і чинять. Вам буде корисно дізнатися весь список власників акцій Berkshire Hathaway, так як це тільки першокласні фонди. Слідкуйте за даними, які надає Американська комісія з бірж і цінних паперів, таким чином ви зможете бути в курсі останніх новин в сфері інвестування. А про діяльність різних інсайдерів і хедж-фондів вам розкажуть такі веб-сайти: www.insiderscore.com, www.gurufocus.com, www.marketfolly.com.

10. Зберігайте заощадження в грошах

Криза 2007-2009 років чималого навчила інвесторів: на обвалюються ринках плече має зворотну страшну сторону. Тому, щоб завжди залишатися спокійним, краще відмовитися від маржинальної торгівлі і зберігати більшу частину доходів в грошах під 10-40%.

11. Глобальні інвестиції приносять хороший дохід

Останнім часом все більшою популярністю користуються інвестиції в швидко розвиваються світові ринки, як, наприклад, Китай і Бразилія. Не варто помилятися, думаючи, що інвестування в акції таких крупних компанії, як Pepsi краще і надійніше. Не бійтеся інвестувати в ті райони, які швидко ростуть і розвиваються – це хороші біржові фонди. Для цього ви можете використовувати як електронного брокера, так і аналітичні інтернет-ресурси на кшталт ETFchannel.com.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.