Історія успіху Linkedin і його творця Ріда Хоффмана | Предприниматель

Історія успіху Linkedin і його творця Ріда Хоффмана

Рід Хоффман, засновник Linkedin, витратив на досягнення своєї мети 8 років. Йому вдалося створити соціальну мережу, яка пережила багато проектів Web 2.0, а також провести IPO в найбільш вдалий момент.

Нещодавно в списку мільярдерів світу з’явився ще один учасник. Рід Хоффман, творець LinkedIn, який зміг істотно збільшити свій стан по ходу виведення компанії на біржу. Вихід на біржу LinkedIn почала з $ 45 за одну акцію, і в перший же день торгів вартість акцій збільшилася на 109%, що склало $ 94,25. Після цього пакет Хоффмана в LinkedIn став коштувати приблизно $ 1,7 млрд. До IPO він був власником 22,1% акцій підприємства, 1% він вже продав. Для фонду Greylock Partners, з яким Хоффман співпрацює з 2009 року, вартість частки склала $ 1,3 млрд.

Рід Хоффман не схожий на більшість мешканців Кремнієвої долини, для якої він є одним з основних венчурних інвесторів. Зовні повненький добряк середнього віку, він відрізняється від вундеркіндів і творців компаній типу Фейсбук чи групонов. Але він зміг за вісім років створити вельми успішну соціальну мережу, яка пережила багатьох своїх конкурентів і спокійно досягла аудиторії в 100 млн користувачів, а потім провів одне з найпомітніших IPO з часів міхура доткомів (і найбільше з часів розміщення Google). Такому вражаючому успіху передували роки роботи. LinkedIn завжди позиціонувався скоріше як нудний і корисний сервіс, ніж як зірка інтернету. Під час його заснування популярними були MySpace, Friendster і зовсім вже забуті Plaxo Tribe.

Довгий час LinkedIn залишався в тіні популярності Хоффмана як бізнес-ангела. Він вкладав гроші в більшість гучних проектів останнього часу на початку їх діяльності: Last.fm, Facebook, Flickr, Zynga, Digg, Ning, Six Apart, Mixer Labs (який пізніше був викуплений Twitter). У той же час Рід Хоффман не залишав роботу з LinkedIn, покращуючи сервіси і поступово збільшуючи кількість передплатників. Він зміг зберегти свою аудиторію і набагато випередити серйозних конкурентів на кшталт Xing. Був обраний найбільш вдалий момент для виходу на біржу: поки росло очікування IPO від компаній Groupon і Facebook, ціна акцій LinkedIn злетіла більш ніж удвічі.

Хоффман встиг обпектися на стартапі в 1997 році, коли пройшла хвиля інтернет-буму. Він вирішив починати свою справу, попрацювавши на Apple і Fujitsu. «В літо 1997 я почав нервувати. Я подумав, що потрібно заснувати власну компанію як можна швидше, коли інтернет-ринок всерйоз розігрівся, а це не могло довго тривати », – розповів Хоффман для Wall Street Journal. Він називає SocialNet.com, компанію, відкриту ним у той час, «звичайною історією» для проектів Кремнієвої долини. Хоффман вийшов зі справи в 1999 році, коли стало очевидним, що успіху не буде. Такий досвід разом із збитками приніс йому важливу думку. «Раніше я вважав, що краще за все заснувати компанію на економічному підйомі. Але потім зрозумів, що потрібно починати на спаді. Так легше підібрати команду і партнерів, а конкуренти з’являться пізніше ».

Після свого невдалого стартапа Хоффман став працювати у Пітера Тіля в PayPal, і через недовгий час став його віце-президентом. З PayPal вийшло понад десятка фахівців з інвестицій та стартапам, їх називають «мафія PayPal» – Стів Чен, Джавед Карим і Чад Херлі, творці YouTube; Джеремі Стопплмен з Yelp, Макс Левчин з Slide. «Ватажком мафії» є Пітер Тіль, який став мільярдером за рахунок Facebook – він інвестував у багато проектів, зокрема в з’явився в 2003 році LinkedIn. Для спільної роботи Хоффман запросив колег з PayPal а також зі свого першого стартапа SocialNet.com.

Творці LinkedIn з самого початку орієнтувалися на сегмент споживачів, що відрізняються від клієнтів MySpace або Facebook, припускаючи, що молодь простіше залучити, але і простіше втратити, що видно на прикладі MySpace. Аудиторія професіоналів, що використовують LinkedIn з суто утилітарними цілями, росла в перший час достатньо повільно – 2-3 млн абонентів в рік, але все ж це були вірні клієнти.

LinkedIn сама оголосила, що не варто чекати від них різкого зростання прибутків. Вони планували не виходити на плюс у 2011 році, так як зібралися інвестувати в технологічний розвиток і розширення бізнесу. За 2010 рік чистий прибуток був на рівні $ 15,4 млн. У порівнянні з іншими соцмережі це небагато, але реклама не є для LinkedIn єдиною статтею доходів, як у Facebook. Забезпечують постійну виручку (а це $ 243 млн, або $ 2,4 на одного передплатника) підприємства, які використовують LinkedIn для рекрутинга (49%), для реклами (майже 30%), а також ті, хто підключають платні акаунти (15%).

Але, незважаючи на такі не особливо вражаючі фінансові показники, Рід Хоффман, схоже, все одно користується довірою інвесторів. Компанію оцінюють в 37 виторгів ($ 243 млн за 2010 рік). Хоффман безумовно не даремно так довго «гарував» над цим проектом.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.