Якісна доставка: як уникнути пробок | Предприниматель

Якісна доставка: як уникнути пробок

Як інтернет- магазину організувати доставку в умовах постійних заторів.

У нас у столиці обрали нового міра , і це не може не радувати. Хоч я зовсім не цікавлюся політикою , але з приходом нового глави Москви на порядок денний відразу ж було піднято питання про поліпшення транспортної ситуації в місті , тому це варто прокоментувати . Хоч в успіх цієї кампанії не дуже віриться , але все ж хочеться помріяти про такий собі ідилії , як наприклад , про Москву в 50 -60 -ті роки , коли пробок ніяких не було. Які б перспективи відкрилися для мого інтернет -магазину , адже я спочатку зробила ставку на хороший сервіс , а всі продукти повинні доставлятися вчасно , свіжі та якісні . Але в умовах постійних заторів цього не завжди вдається досягти , тому -то з транспортною логістикою у нас завжди були деякі непорозуміння .

Перші помилки

Однією з головних складових нашого бізнесу є транспортна логістика . Хоча й інші складові теж важлива , але , скажу одне , якщо мова йде про власний бізнес , помилятися не можна ні в чому. Але і в питанні транспорту я теж допускала прорахунки

.Відразу планувалося , що водіїв у нас буде менше. Точніше ми виходили з кількості замовлень на одного , яке становило , наприклад , Х. Але на практиці вийшло десь 0,6-0,7 Х , а в особливо завантажені дні навіть 0,5 Х. Та й із заробітною платою ми теж прорахувалися . Спочатку розраховували , що вона складатиметься з окладу в 8000 рублів плюс комісії з кожного замовлення . Але працювати за такі гроші ніхто не захотів , та й вимоги у нас були вузькі : були потрібні люди тільки з московською пропискою . За цей вимога довелося доплатити , точніше заплатити в два рази більше , ніж передбачалося. Але , як показує досвід , тільки місцеві добре знають у місто . Якось працював у нас водій з Підмосков’я , але довго не витримав : в пробках попсував собі нерви , та й не знав коротких шляхів. В результаті – запізнення з доставкою , а цього дозволити собі ми не могли.

Більш відповідну схему нам вдалося розробити тільки за півроку роботи . У нас завжди працювали штатні водії . Але чим це незручно , так тим , що на етапі розвитку з кількістю замовлень вгадати неможливо – вже дуже воно нестабільне . І скільки б водіїв ми не наймали , все одно вгадати не вдавалося. Сьогодні замовлень багато, і водіїв не вистачає , а завтра їх менше , і деякі машини простоюють . А так як працівники штатні , платити їм треба завжди і вчасно. Та до того ж буває , що машини ламаються , водії хворіють , і без лави запасних обійтися неможливо. Тому вирішили , що у нас постійні штатні водії , а « запасні » – фрілансери . Таким чином , вдалося трохи налагодити транспортну логістику. Та й працівникам так зручніше – у когось виходить працювати два дні на тиждень , а у когось – два тижні на місяць . Зараз у нас співвідношення 60 /40.

Також було потрібно вирішити ще одне завдання : чиї машини будемо використовувати. Так як компанія у нас невелика , то власний автопарк ми дозволити собі не можемо , тому й вирішили наймати водіїв з власним транспортом , а в крайніх випадках звертатися в транспортні компанії.

Звичайно , така схема підходить тільки на початковому етапі , а ось надалі навіть обмежує нас у діях. Наприклад , ми не можемо нанести на чужий автомобіль власний логотип , а адже це вже економія на офлайн – рекламі , при чому власний логотип на транспорті – це річ іміджева . Крім того , за наявності власних машин вирішилося б багато проблем щодо найму працівників , та й дозволило б уникнути деяких витрат . Наприклад , один автомобіль можна було б використовувати в дві зміни , тим більше , що за проханнями багатьох клієнтів ми розширили час доставки з 20:00 до 22:00. Тепер замовлення доставляються протягом 11 годин.

Тому ми з Миколою дійшли висновку , що необхідно купити кілька машин у лізинг ( буду вдячна почути коментарі тих , кому вже доводилося так працювати). Але швидше за все , що здійснити цей план нам вдасться тільки після Нового року , тому майбутні свята доведеться долати з тим , що є.

Експерименти з доставкою

Також ми зважилися поекспериментувати з доставкою – як ви повинно бути помітили , експериментувати ми не боїмося . Якось в середині літа нам запропонувала співпрацю служба експрес – доставки QuickFrog ( http://59min.ru/ ) . Побіжно переглянувши сайт , я все ж зацікавилася , адже QuickFrog пропонував доставити замовлення з одного кінця міста в інший всього за 59 хвилин. Раніше кур’єри доставляли ліки , а тепер пропонували нам свої послуги з експрес-доставки . Відмовитися від такої пропозиції я просто не змогла.Після зустрічі з представниками QuickFrog я практично заразилася їх оптимізмом. Вони пропонували досить просту схему – доставку замовлень на скутерах , а на такому транспорті вже точно можна об’їхати всілякі пробки. Відразу ж виникла проблема з місткістю вантажів у Корфу скутера , тому було вирішено обмежити віємо замовлення 10 кг . На збір замовлення нам дали 30-40 хвилин , ще 10-15 хвилин на передачу замовлення кур’єру. Таким чином , клієнт повинен був отримати продукти вже через 1 годину 59 хвилин. По правді кажучи , співпрацювати з експрес – доставкою було страшнувато , адже на нашій компанії лежала чимала відповідальність . Бентежила і вартість послуги – 600 рублів , при цьому з нашого боку ніяких комісій з доставки не було потрібно.

Але нічого не вийшло. Як виявилося , клієнтів , охочих отримати замовлення за дві години та й ще й готових заплатити за доставку 600 рублів виявилося дуже багато. Крім того , обмеження по вазі замовлень ігнорувалися , і люди наповнювали свої кошики всім підряд. Навіть на складі все вийшло з-під контролю , адже ми завжди працювали за чітко вибудуваної схемою і завжди доставляли продукти тільки на наступний день після замовлення . Тоді я і прийняла настільки боягузливе рішення – відмовитися від цієї послуги , а точніше – відкласти її до кращих часів.

Але на вулиці вже листопад, і доставка на скутерах припиняє свою роботу до теплої пори. Хоча QuickFrog планує здійснити інший план : організувати в холодну пору року доставку на малолітражних автомобілях. Так що , можливо , я ще наважуся запропонувати клієнтам доставку продуктів за кілька годин.

А тепер ось уже листопад, і скутери наші партнери заганяють у гаражі . Хоча тут , до речі , інша перспектива вимальовується : на зимовий період « швидка жаба» планувала ввести логістику з застосуванням малолітражних автомобілів. Так що , може бути , нам все-таки вдасться надати своїм клієнтам сервіс з дуже швидкою доставкою.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.