Як ділити бізнес? Інструкція по розлученню з бізнес-партнерами | Предприниматель

Як ділити бізнес? Інструкція по розлученню з бізнес-партнерами

Переговори завжди ефективніше судового процесу.

Багато аналітиків переконані в тому, що в нинішньому році або, як мінімум, в його першій половині, у світі відбудеться черговий серйозний економічна і фінансова криза. Типовою ознакою економічного спаду є зросле число розірваних ділових договорів і розпадаються спільних підприємств. При розставанні ділових партнерів головне питання – як розподілити збитки і розділити втрати, які понесло підприємство через неправильних рішень партнерів, що робити з боргами, які залишилися акціонерам.

Навряд чи хтось заперечить, що переговори про поділ збитків завжди складніше переговорів про розподіл доходів. Людині властиво вкрай негативно ставитися до втрат. Різноманітні дослідження показують, що за те, щоб уникнути втрат, люди готові заплатити значно більше, ніж за страхування прибутку. Поділ втрат зазвичай супроводжується більш напруженою атмосферою, агресією, в підсумку призводить до судових позовів, образам і навіть погроз. За словами деяких юристів, буває, що клієнт готовий заплатити мільйон доларів, для того щоб виграти процес, в результаті якого можливе отримання половини мільйона. Тут немає ніякого раціонального зерна – це тільки людські емоції.

Коли ви збираєтеся ділити бізнес, потрібно вирішити, що для вас важливіше: залишити партнера на мілині, ризикуючи при цьому втратити все, або ж звести до мінімуму власні втрати. Якщо ви обираєте другий варіант – скористатися наведеними нижче порадами, вони можуть вам стати в нагоді.

Перш за все звертайтеся до суду і подавайте позов. Причому одночасно зв’яжіться зі своїм адвокатом чи радником і починайте обдумувати ведення переговорів. Правила прості.

  1. Встановіть «правила гри». Так як ви більше не довіряєте другій стороні, варто почати з обговорення процедурних питань. Тобто вам потрібно вирішити, скільки буде проведено зустрічей і де, яку інформацію ви готові озвучувати на цих зустрічах. Якщо опонент погодитися з вашими умовами, це означає, що він готовий до переговорів, і ви можете зарахувати ці організаційні питання першими у ряді угод, які ви потім повинні будете укласти.
  2. Постарайтеся відкласти остаточні рішення. Розмір втрат може з часом змінитися – як збільшитися, так і зменшитися. Тому вкрай необхідно скласти список того, що можливо призведе до подальших втрат, а потім розділити цей список на дві частини – те, що потрібно зробити в терміново порядку, і те, що можна відкласти. На практиці деякі відкладені в 2008 році втрати в 2011 році обернулися невеликим прибутком.
  3. Не звертайте уваги на конкретні цифри. Коли це цифри, що позначають втрати, вони можуть викликати сплеск негативних емоцій. Почніть з того, в яких пропорціях ви будете ділити втрати. Чи буде це 50/50, або частки власності були нерівними? Хто більше вкладав спочатку, і що змінилося в структурі вкладів з часом? Такі розмови корисні тим, що допомагають перейти до голої математиці, не зупиняючись на емоціях.
  4. Чи не торгуйтеся. Не варто намагатися торгуватися, коли відносини практично розірвані. Переважно буде, якщо ви тільки позначите гнучкі рамки переговорів і доручіть інше довіреним особам. Завдяки цьому ви зможете контролювати процес, і в той же час уникнете емоційних рішень.
  5. Не ставте остаточну крапку. У будь-якого угоди повинні бути тимчасові рамки: можна, наприклад, домовиться про зустріч через рік. Можливо, за рік ситуація зазнає змін, і знизяться обсяги втрат. Нова зустріч також може допомогти відновити, при бажанні, відносини з колишнім діловим партнером.

Головне, пам’ятайте, що переговори завжди ефективніше судового процесу або будь-який інший альтернативи. При цьому ви зможете сильніше контролювати процес, що, у будь-якому випадку, добре.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.