Як побороти стрес | Предприниматель

Як побороти стрес

Як зберегти кордон між манією і захопленістю і що робити , якщо ця межа вже стерлася.

Стрес – це той стан людини , про який не можна навіть сказати , що воно робить вас сильніше , коли незабаром не вбиває . Стрес робить людину більш слабким , приводить людину до помилок , які нерідко виявляються фатальними. Але найнеприємніше це те , що стрес є невід’ємною частиною в роботі топ -менеджерів. Він є свого роду професійним захворюванням тих людей , які поставили кар’єру і успіх у главу кута .

Я не вірю , що зі стресом можна боротися. Єдиний вихід зі стресової ситуації – це переглянути своє ставлення до роботи і до життя в цілому. Приміром , я знайомий з такими топ -менеджерами , які дуже сильно переживають через свою відповідальність перед акціонерами , співробітниками , керуючими , що не дають собі можливості розслабитися , відпочити і подумати про щось інше , крім роботи .

Кордон між захопленістю і манією перейти дуже легко. І мова йде не про те , що майже кожен топ -менеджер , який всерйоз зайнятий своєю кар’єрою , не зберігає баланс між особистим життям і роботою , а про те , що існує різниця про ефективні і неефективних зусиллях. Адже є чимала різниця між тим , що людина засиджується до ночі на роботі і працює по вихідних перед здачею важливого проекту або ув’язненням важливого контракту , і коли він не дає собі перепочинку через корпоративного листування або ж внутрішньої звітності . Не можна перетворювати роботу на форму самокатування .

Всі знають , що довести себе до стану повного дедлайну дуже легко : людина безперервно працює , але часу на найважливіші речі у нього все одно немає . За словами Джона Коттер , автора багатьох книг про лідерство та професора Гарвардської школи бізнесу , це називається помилковий почуттям терміновості . У такому стані людина завжди повинна вибирати з матриці Ейзенхауера менш важливі , але більш термінові завдання .

Всі люди різні , і у кожного є свій власний спосіб дотримуватися гармонію між роботою та особистим життям. Я визначив для себе такі принципи:

1 . Вибудовувати свій графік таким чином , щоб якомога менше часу йшло на вирішення другорядних завдань , а важливі справи вирішувати перш , ніж вони стануть терміновими ;

2 . Максимально залучатися до будь-яку справу ;

3 . Принцип життєвого балансу повинен бути важливим завданням , як у житті , так і в роботі.

Звичайно ж , не завжди все так ідеально , але це допомагає мені уникати стресу і не вибирати між особистим життям і роботою.

Правильно розставляйте пріоритети

Не так вже й складно позбутися необхідності виконувати термінові , але другорядний завдання: необхідно делегувати їх своїм підлеглим , а ті , які залишаться невирішеними , розподілити так , щоб вони не займали часу постійно. Для необхідні дві речі : наявність хорошої команди і вміння довіряти людям , з якими ви працюєте . Якщо читачів зацікавила ця тема , я можу розповісти про неї пізніше більш докладно.

Необхідно навчитися визначати стратегічно важливі питання , вирішувати які будете тільки ви , – це одне з перших де , яке необхідно виконати перш , ніж приступати до роботи. Насправді тайм -менеджмент і пріоритизація є дуже цікавою і складною темою , до якої я повернуся в своїх нових колонках.

Концентруйтеся на виконанні завдання

Максимально концентруватися на поставленому завданні є не настільки питанням менеджменту , як питанням психології . Нелегко підтримувати в собі постійний інтерес до якого-небудь заняття . Дуже важливо аналізувати минуле і прогнозувати майбутнє , але приділяти цьому занадто багато часу і сил теж не варто. Я завжди намагаюся пам’ятати , що сьогодні – головний день , то справа, якою ти зайнятий в даний момент – це головна справа , людина, яка знаходиться перед тобою – головний чоловік. Від своїх колег я вимагаю того ж. Саме тому наші наради , як правило, не нудні. Ми намагаємося якомога рідше говорити про минуле мул майбутньому , якщо це не пов’язано з сьогоденням. Головна тема для нас – актуальні потреби , можливості та результати , яких можна досягти вже сьогодні. І це насправді цікаво.

Не ставайте заручником настрою

Дуже важливо навчитися керувати своїм настроєм . Адже якщо ти сам нудний , все навколо не може бути цікавим. Наприклад , розглянемо проблему ранку понеділка. Всім це знайомо : погана погода , ви не виспалися , зустріч або нараду дуже нудні, не дає близькості результату , і ви сидите похмурий , до кінця не прокинувшись і розумієте , що є два варіанти : що можна погодитися із запропонованими умовами і решті годину і навіть день провести в такому контрпродуктивно стані або ж здригнутися, посміятися , пожартувати і запропонувати себе і оточуючих іншу точку зору.

Якщо у вас є які-небудь ідеї або ж цікавий досвід у цьому питанні , буду радий вашим коментарям .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.