Як побудувати успішний бізнес, займаючись кейтерингом | Предприниматель

Як побудувати успішний бізнес, займаючись кейтерингом

Гендиректор PARAD catering розповідає про те , як правильно шукати нові сферирозвитку .

У 1997 році в Росії почали з’являтися ресторани, що спеціалізуються на виїзному обслуговуванні. Наша торгова марка тоді називалася « ЛаньЧ ». Ми надавали досить примітивну послугу: ми застосовували західні зразки на російському ринку. Крім того , нам необхідно було займатися просуванням послуги кейтерінгу , тобто розповідати про послугу і залучати нових клієнтів. Працювати тоді було дуже цікаво , так як спостерігався дуже активне зростання.

Тоді ми почали розширювати цю послугу , додавши до організації харчування ще й організацію корпоративних заходів під ключ. Ми спеціалізувалися на організації спортивних заходів.На той час наша компанія була вже досить відомої , тому замовники довіряли нам процес організації та проведення заходу.

Форс -мажори формують колектив

Організація корпоративів – це окрема розповідь . Під час « жаркого » сезону ми отримували замовлення практично кожен день , при чому від найпростіших і до екзотичних. На той час нам не вистачало перевірених підрядників , так як наш бізнес дуже швидко набирав обертів. Колись ми організували пивний фестиваль , лавки і столи для якого замовляли у неперевіреного підрядника , а в результаті замовлення не був доставлений вчасно. Тоді я сам відправився в Підмосков’ї , щоб проконтролювати процес навантаження , але побачив , що ні один стіл і жодна лавці не зібрані. А ми в цей час вже монтували майданчик , адже через 60 годин мало розпочатися захід! Тоді нашому відділу персоналу довелося в короткі терміни знайти два автобуси студентом нам в підмогу. А це був грудень , на вулиці холодно . Тоді ми навіть відкотили подалі автобус , щоб не виникало бажання повернутися назад до Москви . Ці лавки і столи досі храняться на нашому складі , нагадуючи нам про ту нелегку ночі.

Такі ситуації роблять колектив сплоченнее трохи краще всяких тім- білдингів . А якби таких ситуацій не виникало , їх варто було б організувати. Адже після кількох нелегких корпоративів ми починаємо розуміти один одного без зайвих слів. Звичайно , кожен співробітник у нас виконує свої обов’язки , але якщо виникає форс -мажор , кожен готовий допомогти , як зможе , і ніяких питань не виникає ні у кого . Коли ми організовували новорічну вечірку для банку. Тоді наші конкуренти переманили наших офіціантів прямо біля метро , в результаті чого всі наші співробітники вже через годину були на місці в фартухах , готові до обслуговування столів . Якщо дівчата не вміли відкривати шампанське , вони зверталися за допомогою до чоловіків , що сиділи за столом. Безвихідних ситуацій немає . Зараз багато хто з тих працівників уже займають топ- позиції , але про досвід роботи офіціантами досі розповідають новачкам.

Дохід від « вільних тарілок »

Наша компанія дуже стрімко розвивалася , а багато клієнтів вже плуталися , які ж послуги ми надаємо . Тоді ми вирішили створити ще одну торгову марку під назвою PARAD catering , в яку було виділено напрямок кейтерінгу. У цій назві ми відобразили головні принципи роботи нашого ресторану світового класу , що спеціалізується на виїзному обслуговуванні : проведення заходів на високому рівні і професіоналізм нашої команди. Якщо « ланч» значило розклад і обід , то « парад» – це велике свято , торжество .

До 2004 року ми хоч і не надавали послуги світового рівня , але були дуже близькі до цього. Але в цей час виникало чимало нових кейтерингових компаній , які пропонували клієнтам як невеликі кава- брейки , так і заходи на 100-200 осіб . Наш бізнес сезонний , і найбільше замовлень ми отримували в грудні , коли настають новорічні свята. Ми отримуємо замовлення практично на кожен день , при тому , що деякі з них можуть бути і на 10 000 чоловік – такі заходи не по зубах невеликим компаніям. Та й маленькими банкетами на 500 осіб виникають труднощі , так як у молодих компаній не завжди вистачає інвентарю . Ми ж на цьому ринку працюємо вже досить давно , а тому інвентар у нас сформований в достатній запасі і велику частину року він просто зберігається на складі – великі корпоративи відбуваються далеко не кожен день. Тому ми прийняли рішення здавати наш інвентар в оренду більш молодим компаніям.

У 2004 році у нас сформувалася окрема послуга : ми надавали ресторанам наше обладнання в оренду на термін від трьох днів . Тепер ми отримуємо дохід і від « вільних тарілок » , які раніше просто простоювали на нашому складі. Ця послуга дуже швидко стала популярною , а тому вже через 4 роки ми виділили її в окрему торгову марку – Rent4Party .

Крім того , ми пропонуємо і додаткові послуги , як , наприклад , монтаж обладнання , доставку замовлень для заходів по все Росії , що дозволило нам зміцнити позиції на ринку. Ми надаємо ресторанам якісне і чисте обладнання , а хімчистку, прання і миття після його використання беремо на себе. На сьогоднішній день у нас є не тільки широкий асортимент послуг , але й рекордна по Росії кількість інвентарю , що дозволяє нам отримувати замовлення на заходи на 10 000 чоловік – багато наших конкурентів не можуть це собі дозволити. Поки що ще не з’явилися гідні аналоги Rent4Party .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.