Як правильно продати франшизу | Предприниматель

Як правильно продати франшизу

Згідно практиці багатьох компаній , франчайзинг є дуже вигідним способом вибудовувати відносини з партнерами , особливо у сфері фастфуду та громадського харчування. Пропонуємо кілька порад тим , хто розвивається по франшизі і хоче бути впевненим , що всі стандарти в його бізнесі суворо дотримуються.

Ретельно вибирайте партнера

Правильний вибір партнера по франчайзингу складе половину успіху . Такий партнер повинен прагнути до тривалого співробітництва , підтримувати вашу корпоративну культуру та цінності , повинен бути готовим до суворого дотримання усіх стандартів бізнесу. Щоб оцінити претендента на співпрацю необхідно провести багаторівневі інтерв’ю з керівництвом основних напрямів у вашій компанії , допомогти їм скласти бізнес -план. Як показує досвід , з 50 партнерів після інтерв’ю допускається лише один. Необхідно створити такий собі образ ідеального партнера по франчайзингу і керуватися власною інтуїцією при пошуку такого . Якщо між партнером і його ідеальним чином виник конфлікт , то необхідно до кінця дослідити всю ситуацію Наприклад , корисно буде здійснити поїздку в регіон цього партнера . Важливо почути відгуки про нього в бізнес -середовищі , дослідити його бізнес і прийняти рішення.

Дотримання стандартів

У роботі з партнерами найважливіше – це суворе дотримання всіх стандартів . Найкраще в цьому послужить створення бібліотеки стандартів , в якій будуть обумовлені всі процеси – від прийому вантажів до приготування їжі. А якщо в якійсь частині будуть відсутні такі стандарти , це може призвести до того , що ви не зможете знайти спільну мову зі своїм партнером , відповідно, не зможете гарантувати безпеку і якість вашим клієнтам . Тому не слід починати бізнес по франчайзингу , не провівши таку формалізацію .

Робота з постачальниками

Дуже важливо стверджувати всіх підрядників партнера по франчайзингу. Це допоможе уникати сумнівів у якості продукту . У першу чергу затверджуйте постачальників . Завдяки цьому ви завжди будете впевнені в тому , що клієнт зможе отримати однакові за смаком і якістю страви у всій мережі ресторанів. Якщо ви ще не налагодили логістику по всіх затвердженим постачальникам і дистриб’юторам , значить ви ще не готові відкрити бізнес по франчайзингу.

Підготовка менеджерів

Дуже важливим елементом у мережі франчайзингу – підготовка менеджерів для роботи на місцях. Саме вони зможуть простежити , чи дотримується партнер всі стандарти і домовленості . Перш ніж почати роботу з новим партнером потрібно добре навчити всіх менеджерів і наприкінці їх сертифікувати . Також ви зможете проводити для менеджерів різні освітні програми і тренінги протягом всього періоду співпраці . Це допоможе як поліпшити показники в роботі , так і підвищити ефективність .

Контроль роботи франчайзі

Ви не зможете підтримувати повноцінну роботу в партнерстві з франчайзингу , якщо не будете проводити постійний контроль . Що для нас означає контроль? По-перше , територіальні керуючі повинні постійно проводити перевірки всієї мережі ресторанів: під контролем повинен перебувати весь операційний процес , який також включає в себе зберігання продуктів , процес підготовки страв і т. д.

По-друге , це робота таємних покупців , завдяки якій можна отримувати інформацію про якість дотримання всіх стандартів . Постійний пункт договору в нашій компанії – це обов’язкове укладення контрактів з відомою на міжнародному рівні компанією, яка надає послуги таємного покупця в ресторанах мережі KFC в усьому світі. Тобто у партнера по франчайзингу немає ніякої можливості дізнатися таємного покупця або ж якось змінити результати його роботи.Таємний покупець повинен оцінити дотримання всіх стандартів згідно основними показниками . Зручно те , що одна компанія займається оцінкою всій мережі ресторанів , яка постійно надсилає нам звіти з копією франчайзі.

Недотримання вимог

Франчайзеру необхідно заздалегідь встановити всі принципи роботи зі своїми партнерами , в тому випадку , якщо не дотримуються всі вимоги договору . Всі ці принципи необхідно вказувати в документах. Часто виникають проблеми, що стосуються корпоративної культури , порушення стандартів обслуговування , роботи з постачальниками , які не були затверджені . У таких випадках можна застосовувати найрізноманітніші заходи : це можуть як бесіди з власниками бізнесу з метою виправити всі помилки , так і закриття ресторанів франчайзингового партнера.

Мотивація

Дуже важливо мотивувати партнерів на ефективну і плідну роботу . А тих , хто дотримується всі стандарти краще за інших , слід заохочувати. Наприклад , в нашій мережі ресторанів по всій мережі , а також інших країнах СНД найкращим є ресторан у місті Єреван. В якості заохочення директор цього ресторану отримав поїздку в ПАР. Досить цікавим фактом є те , що з 22 наших російських партнерів , найкращі показники в даній категорії показали ресторани, що працюють під жіночим керівництвом . Головна релігія в нашій компанії – це визнання . Не шкодуйте зізнань для тих партнерів , які найкраще дотримуються стандарти в роботі і розвивають свій бізнес разом з вами. Не забувайте дякувати їм за докладені зусилля у їхній роботі.

Дві помилки франчайзерів

Всім початківцям франчайзерам слід пам’ятати про два помилках , які найчастіше виникають у такому бізнесі. Першою помилкою є бажання досягти компромісу. Ніколи не слід починати роботу з тим партнером , який не відповідає вимогам компанії або ж закривати очі навіть на найменші порушення стандартів . Другою помилкою є прагнення до швидкого зростання . Часто буває таке , що франчайзери в прагненні швидко розвиватися можуть ігнорувати дотримання деяких вимог , що може призвести до розмивання бренду аж до руйнування.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.