Як залучити клієнтів у новий інтернет-проект | Предприниматель

Як залучити клієнтів у новий інтернет-проект

Проблема пошуку клієнтів – важливе питання для будь компаній, але для стартапів – особливо важливий. По суті будь стартап починається з власних інвестицій авторів в проект. Грошей на рекламу часто немає, а привернути клієнтів терміново необхідно. Денис Алаєв, співзасновник геолокаційні сервісу AlterEgo, сформулював 7 порад, які покликані допомогти новачкам залучити перших клієнтів в інтернет-проекти.

Спілкуйтесь в тематичних спільнотах

Ваші перші клієнти – дуже зацікавлені у вашому сервісі люди. Ви повинні вирішити їх нагальну проблему. Найкраще запропонувати цей сервіс можна на тематичних спільнотах, куди люди в основному приходять за вирішення конкретного завдання. Коли ми запустили AlterGeo, спочатку сервіс був ніби платформою Wi-Fi навігації. Тому я відразу поліз на різні форуми по Wi-Fi, де люди спілкувалися по темі Wi-Fi, як визначити місце розташування і т.д. Як підібрати ресурс? Все дуже просто, якщо на форумі або в конференціях є коментарі – значить ресурс «живий» і там будуть люди, яким будуть цікаві ваш сервіс.

Вчасно і кваліфіковано реагуйте на скарги та побажання

Від думки перших відвідувачів / клієнтів залежить прийде до вас ще хтось чи ні. Для людини важливо, щоб він був почує, а от як донести це, за допомогою електронної пошти або телефону, буде залежати від специфіка вашого проекту. Безумовно я б радив обидва варіанти, оскільки в більшості випадків швидкість відповіді не критична і цілком можна обійтися електронним повідомленням. Якщо був принесений який-небудь збиток, обов’язково дайте компенсацію або знижку. Це важливо. Якщо шкоди ні, то досить вибачитися і пообіцяти що більше це не повториться.

Будьте терплячими

Іноді виникає таке відчуття що база користувачів росте не так швидко, як ви припускали. Вона практично завжди зростає не так швидко, як цього хочеться. Безумовно зовсім повільне зростання каже, що в бізнесі щось не так. Але й спокуса підганяти зростання бази необхідно стримувати, може виникнути спокуса почати активну розсилку користувачам акцій типу «приведи друга», які не є приємними методами. Якщо ви все правильно організували на сайті, якщо сервіс хороший і зручний, люди з часом самі стануть рекомендувати його знайомим і друзям.

Спілкуйтеся персонально

З вашими першими клієнтами намагайтеся спілкуватися персонально, тим більше спочатку їх буде не так багато. Напишіть листа, а може навіть зателефонуйте, дізнайтесь, як їм ваш сервіс, чи все подобатися, може бути їм хотілося б щось змінити або поліпшити. Люди люблять увагу і обов’язково розкажуть про це чи напишуть в блозі. Правда не треба бути занадто настирливим, так як це може зіграти поганий жарт і користувачі з принципу не будуть відвідувати ваш сервіс.

Пам’ятайте і про рекламу

Просування в соціальних медіа – штука хороша і працює, але реклама все ж потрібна. Дискусії у спільнотах, SMM (Social media marketing), SMO (Social media optimization) не зможуть даль постійний потік клієнтів, ці методи можуть йти лише фоном, певним ядром перших користувачів. Для істотного зростання – необхідна реклама. Основний приплив людей здійснюється тільки за допомогою реклами.

Не обіцяйте зайвого

Якщо ви щось анонсували або пообіцяли, то повинні бути на всі 100% впевнені, що в змозі це виконати. Коли ми запустили сайт, ми багато разів анонсували різні корисні опції в мобільних додатках, наприклад підтримка «Яндекс.Карт» в Android-версії. Але поліпшити так і не могли, так як вони весь час відкладалися, як менш пріоритетні. У нас були серйозні причини, форс-мажор. Проте в якийсь момент ми помітили, що почалося зростання скарг. Парадокс, але: користувачі були засмучені саме цими незначними змінами, які ми всі обіцяли, та не виконали, хоча сервіс у цілому працював відмінно.

Весь час вводите щось нове

Це дуже корисно і для сервісу і для клієнтів, так як спонукає їх заходити частіше на сайт, а не зробили ви ще яку-небудь цікаві примочку? З часом це перейде у звичку і користувачі стануть постійно заходити на сайт. Такі поліпшення потрібно планувати заздалегідь, ще на стадії розробки проекту.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.