Як стати трейдером | Предприниматель

Як стати трейдером

Професійні біржові гравці, які починали грати лід десять тому, вчилися за західними підручниками переведеним на російську. Згодом новачкам стало набагато легше освоювати ази біржової торгівлі: до їхніх послуг з’явилося безліч навчальних курсів. Після кризи 2008 року багато брокери знову по відкривали навчальні курси. Зараз близько 20 компаній навчають майбутніх трейдерів на семінарах та авторських курсах. А кілька освітніх центрів обіцяють реальну практику і досвідчених трейдерів в якості викладачів. Ми вибрав 5 ознак, за допомогою яких можна вибрати відповідний навчальний центр.

Практика на першому місці

У першу чергу, необхідно звернути увагу, чи є на сайті центру докладний опис курсу. У програмі конкретно повинно бути зазначено, які знання і навички студент отримає після його закінчення. Потрібно віддавати переваги тим компанія, у яких в навчальному плані присутня якомога більше практичних занять. Бажано, щоб вони починалися через кілька днів, на другий чи на третій лекції. Викладачі повинні почати з азів, як працює біржа і які інструменти існують для роботи на фондовому ринку. Також вони повинні навчити основам технічного аналізу та роботі з торговим терміналом (Quick або ін).

«У багатьох курсів існує проблема з програмою, учням дають те що їм поки що зовсім не потрібно. Наприклад, навіщо слухачам хвильова теорія Елліота? Їм потрібно розповісти про найпростіші стратегії, які дозволять визначити, коли купувати, а коли продавати », – розповідає Олег Макаров, керівник інституту біржової торгівлі«Алор».

Ще один важливий момент, щоб у програмі приділялася належна увага основам психології торгівлі на біржі. Також не потрібно йти на курси, де цілу лекцію розповідають про переваги конкретного брокера.

Чим більше лекцій, тим краще для вас

Перше заняття, як правило, триває два-три академічні години. На ньому викладачі повинні познайомити з фондовим ринком, і скільки на ньому можна заробити. «Багато приходять і просять навчити їх заробляти 300%, причому відразу, через три дні, – каже Олег Макаров. – Але ми відразу попереджаємо: за підсумками першого року, якщо ви заробите 30% річних, це буде дуже добре ».

Якщо учень зважився, то як правило спочатку йому радять записати на початковий курс. У хороших освітніх центрах це 8-10 занять по 2-3 академ.часа. За менший термін, нічому навчитися неможливо, навіть основам біржової торгівлі, каже Віктор Романовський, директор навчального центру «Брокеркредитсервіс». Також необхідно звернути увагу на викладацький склад: добре, якщо там будуть практикуючі трейдери, а не викладачі вузів, вважає Валентина Савенкова, директор навчального центру ІК «Атон».

Безкоштовні консультації

Після вступних курсів у новачків відразу виникає багато додаткових питань. Великі освітні центри надають можливість отримати на них відповіді: через інтернет або по телефону. Такі консультації, як правило, надають безкоштовно. Але це можуть дозволити лише великі брокери. «Вибирайте навчальні центри, які організовуються за великих брокерів, у них свій штат викладачів, і рівень гідний», – каже Ярослав Кабаков.

Дистанційне навчання

Як зазначають керівники практично всіх навчальних центрів, все більше студентів воліють вчитися у себе вдома, за коштами інтернету. Плюси тут очевидні: низька вартість та гнучкий навчальний графік. Є два способи такого роду навчання: це вебінари, в ході яких студент має можливість відразу задати питання викладачеві і дистанційний курс. Всі великі навчальні центри організовують вебінари. Але у такого типу навчання є один недолік: студент не завжди може детально розібратися ту чи іншу складну ситуацію.

Майже безкоштовно

Для багатьох брокерів освітній центр – це ще один канал продажу своїх послуг. Тому вони зацікавлені в тому, щоб студент отримавши знання, торгували за допомогою їх же послуг. Тому курси коштують відносно недорого.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.