Як успішно створити сайт для інтернет-магазину | Предприниматель

Як успішно створити сайт для інтернет-магазину

Наведу кілька помилок з власного досвіду, які не слід повторювати.

У той час, як я сиділа, роздумуючи про те, з чого почати написання поста про створення сайту для мого інтернет-магазину, на пошту прийшов лист.
Один з наших клієнтів розповідав про те, як замовивши певну кількість товарів на нашому сайті на суму 2981 рубль, отримав замовлення вартістю 3009 рублів. Звичайно, різниця невелика, але враження залишилися неприємні.

Ось такий собі привіт я отримала від розробників нашого сайту!

Починаємо спочатку

Відразу скажу: у розробці сайтів я абсолютно нічого не розумію, не можу розрізнити ні мов сценаріїв, ні платформ. На сам процес розробки я дивлюся тільки як відвідувач і управлінець. Найголовніше для мене – щоб на сайті мені було комфортно. Це і було моїм головним вимогою.

Що стосується обманутого клієнта, то ми постараємося не втратити його, тому повернемо ту невелику різницю в сумі при наступному замовленні. Але ж так неприємно знову знайти помилку! Проблему ми побачили відразу, але от чому вона виникла – це вже інше питання. Справа в тому, що всі зареєстровані користувачі можуть отримувати знижки при замовленні товару і фіксуються не тільки в базі даних, а й в особистому кабінеті клієнта. Можливо, в цьому випадку знижка була порахована лише в особистому кабінеті, але не в базі даних, тому і виникла подібна помилка.

Виходячи з цього, можу сказати, що знайти хорошого розробника для сайту – завдання непросте. Крім того, багато знайомих часто звертаються до мене, не порекомендую Чи я їм хорошого розробника для сайту, на що відразу відповідаю негативно. На жаль, таких не знаю.

У питанні розробки сайту найголовніше завжди пам’ятати, що це не просто обличчя компанії або ж інструмент продажів, але база даних, яка призначена для управління інтернет-магазином. І краще, якщо в цій базі даних буде відображено як можна більше ваших цілей, адже це допоможе вам ефективніше управляти продажами. Але зрозумів я це далеко не відразу.

Знайти хорошого розробника так і не вдалося. Може, тому, що довго не шукали. Та й взагалі всі рішення ми приймаємо не зволікаючи, тому читачі нашого блогу (виходжу з комментариев) думають, що бізнес розвивається без будь-яких проблем. Насправді, це не так, просто приймаючи швидкі рішення і негайно втілюючи їх у життя, ми приховуємо деякі складності всього процесу. Ще навесні минулого року ми намагалися знайти розробника, дотримуючись рекомендацій, але ця спроба виявилася безуспішною. Потім ми знайшли компанію, яка займалася розробкою сайтів для інтернет-магазинів. З нас запросили 70000 рублів, і це було порівняно недорого. Крім того, дизайном сайту зайнялася наша знайома, і на це у нас пішло всього 20 000 рублів. До речі, Валерія і зараз працює в нашому колективі, всіма силами вболіваючи за нашу справу. А готовий сайт ми мали отримати вже через 3-4 тижні.

В результаті, сайт був готовий тільки через три місяці, але до цих пір ми продовжуємо виправляти помилки.
Зараз я б могла дати пораду, ніколи не економити на створенні сайту, але не стану цього робити. Справа в тому, що неякісну розробку можна отримати і за великі гроші. Тому вибирайте розробників не по ціновій категорії, а за якістю.

До всього свій підхід

Починаючи реалізацію свого проекту, ми вирішили, що приємний дизайн і зручність у використанні – головний інструмент залучення клієнтів, тому ми слідували своїми уподобаннями. Було вирішено створити дворівневий каталог нашої продукції, що здавалося нам зрозумілим і прозорим. Звичайно, іноді надходили скарги від клієнтів про те, що знайти товар дуже складно, а часу на це у них немає. Тому вони й поверталися туди, звідки прийшли, тобто в «Качкодзьоб».

Не важлива і функціональність сайту, адже це в першу чергу інструмент управління. Але, починаючи свою справу, ми нічого не розуміли в особливостях управління сайтом. При цьому ТЗ по розробці сайту становив мій партнер, який не тільки розуміє в програмуванні, але і, як замовник, досить уїдливий, тому добре знав, що нам потрібно. Та й сам розробник давав свої поради, як і що краще зробити. І все одно виявилося, що тих функцій, які у нас були, ніяк не вистачало.

Наведу один дуже наочний приклад. На панелі адміністратора в закладці «база даних» відображається вся інформація по замовленнях і по клієнтам. Крім того, в останні місяці ми додали ще кілька колонок: «оплата», де вказується спосіб оплата (Яндекс.Деньги, банківські карти) і статус платежу, «номер картки Много.ру», для цих клієнтів ми регулярно проводимо різні акції, тому необхідно бачити їх у загальній масі, а також колонка «коментарі», де ми бачимо коментарі наших клієнтів. Вони бувають зовсім різні: хтось уточнює час доставки замовлення, когось цікавить термін придатності продуктів, а деякі взагалі просили сховати суму замовлення від батьків, щоб вони не хвилювалися, мами вказують час, в який не можна здійснювати доставку, щоб не розбудити дитину . А бувало й таке, що писали наші сусіди, обіцяючи прийти і сплатити все замовлення на місці, але отримати пізніше. А вже через 8 місяців нашими послугами стали користуватися і сусіди по офісу.

Звичайно ж, графа «коментарі» стала для мене практично прямим шляхом в серця клієнтів. Через коментарі вдавалося стежити за всім процесом, починаючи від відвідування клієнтом сайту, закінчуючи отриманням замовлення. Крім того, якщо виникали якісь проблеми, замовники відразу писали відгуки, завдяки чому мені вдавалося оперативно вирішувати виникаючі проблеми. Ще рік тому ми навіть не уявляли, що колись створимо таку колонку, і тим більше, що вона буде приносити таку користь.

Але виникла ще одна нелегке завдання – нам хотілося, щоб клієнти могли отримувати інформацію про надходження нових товарів, про нові акції та подарунки, вказати на статті в блозі. Але як зробити так, щоб клієнт міг хоч щось з цього прочитати за ті 2-3 хвилини, що він знаходиться на сайті. Тоді й виникла ідея виділити місце під банери. А зараз для нас стало мало.

Через місяць з моменту запуску інтернет-магазину перед нашими програмістами стояло завдання виправляти всі помилки, що виникали на сайті, а також писати коди для нових функцій. Тоді вони становили всього 15 пунктів. Зараз наші завдання описані на декількох аркушах у форматі ?L, і щотижня ці списки поповнюються новими завданнями.
Хочу зауважити, що, вибираючи розробника для вашого сайту, насамперед керуйтеся тим, наскільки добре він зможе вловити і зрозуміти ідею вашого проекту, а також, наскільки комфортно вам буде з ним працювати. Адже, як показує мій досвід, працювати доведеться дуже багато. Головне, не забувайте укладати з вашим розробникам договір на доопрацювання або ж супровід сайту по ходу появи нових завдань та ідей. Адже коли доопрацюванням сайту займається інший фахівець, завдання ускладнюється, адже спочатку необхідно розібратися з тим, як працював попередній, а потім вже пропонувати свої ідеї.

Таким чином, ми витратили близько 150 000 рублів на доопрацювання всіх необхідних функцій і на виправлення всіх допущених помилок, що склало у два рази більше, ніж ми спочатку вклали в сайт. Думаю, це хороше переконання для тих, хто спробує заощадити на розробці сайту.

Гендиректор і співвласник продуктового інтернет-магазину onovamnadom.ru, Наталія Кулакова

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.