Як заробити на пральні | Предприниматель

Як заробити на пральні

Цікаві ідеї , як створити у вашому закладі потрібну атмосферу і залучити нових клієнтів.

Ще будучи генеральним директором фінансової компанії «Юмис » , Олексій Лук’янов вирішив реалізувати свою ідею і відкрити бар- пральню. Це підказала йому подруга з Німеччини Анке Навоттне . Вона ж і зайнялася оформленням бару « Прання – 40» , що стало для студентки Академії мистецтва та дизайну Цюріха темою дипломної роботи . Меблі для бару робили під замовлення пітерські художники , а для пральні замовляли беушні сушарки та пральні машинки з Німеччини , де подібні заклади є звичними .

За 150 рублів можна отримати одне прання , а за 100 рублів – одну сушку. Частка пральні становить лише 25 % доходу , тобто 5-6 млн рублів на рік. Але Лук’янов вважає , що конкурентним є саме суміщення бару і пральні у одному закладі , а найкраща реклама – сарафанне радіо.

Постійними клієнтами « Стирки – 40» є поети , музиканти , студенти. Лук’янов описує аудиторію свого бару , як субкультурний шар Петербурга. Також приходить багато іноземців. А от сам власник буває в своєму барі рідко , адже після того , як Анке захистила диплом , пара поїхала до Берліна, де Олексій відкрив новий бізнес – студію інфографіки .

Коли Лук’янов відкривав свій бар- пральню , він орієнтувався на Антона Белянкин , який , будучи лідером групи « Два літаки », був і законодавцем моди на такі заклади в Петербурзі. Саме він привіз популярну на той час у Європі концепцію клубного життя. У 2003 році Белянкин відкрив бар « Дача» на вулиці Думська , який працював за принципом аналогічних барів Гамбурга. Його партнером стала подруга з Німеччини.

Такі бари працюють за простим принципом . На території площею до 100 кв. м грають живі DJ , а продаються тільки снеки та алкоголь. Найголовнішим є фейс -контроль , призначений стежити не за тим , хто і як одягнений або наскільки відвідувач п’яний, а за тим , що б всі відвідувачі були одного культурного шару , і не виникало ніяких проблем між гостями. За словами самої Альберс , в їх барі ніхто не краде курток , до них приходять приємні люди , а попільнички не змінюються після першого недопалка .

Здавалося б , завдання нездійсненне . Особливо в Москві , де тільки «Джон Донн » і « Маяк » можуть претендувати на звання подібних місць. У Петербурзі ж ця концепція є найпопулярнішою для барів. Але тільки після розлучення Олексія і Ганни . Тоді він відкрив новий бар « Фідель » , яких знаходився поряд з дачею. Швидше за все власники таких барів тоді ще не знали , що таке синергія , але саме це і сталося . У районі проспекту число таких закладів зараз обчислюється десятками. А з вулицею Думській зараз асоціюється клубне життя в Петербурзі.

З усіх цих закладів три належать Бєлянкіної – з одного місця він отримує відносно невеликий прибуток , але компенсує це за рахунок кількості . Сьогодні серед таких барів у Петербурзі проходять свого роду змагання. Кілька років тому Альберс , що живе в Петербурзі вже десять років , відкрила тут своє літнє кафе « Дюни », що знаходиться у дворі одного будинку на Конюшенної площі. За допомогою піску і лежаків їй вдалося створити пляжну атмосферу. Так як в основному відвідувачі приходять вночі , засмагають вони під місяцем .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.