Як зареєструвати ФЛП? | Предприниматель

Як зареєструвати ФЛП?

Отже, ви вирішили стати на підприємницький шлях, і не залежати від дядька, працюючи тільки на себе, ви хочете стати приватним підприємцем, в народі ФЛП (суб’єкт підприємницької діяльності). На даний момент правове назва – ФОП (фізична-особа підприємець). У цій статті ми поетапно розпишемо всі тонкощі реєстрації ФЛП.

1. Виберете коди діяльності з КВЕД 2010

Напевно ви вже визначилися чому конкретно будете займатися, однак для того, щоб податкова знала чим ви займаєтеся, придуманий класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД 2010), вибрати діяльність можна перейшовши за посиланням. Для податкової вам буде необхідно вибрати один основний і деяка кількість додаткових видів діяльності. Якщо ви впевнені, що в майбутньому займетеся чимось ще, вказуйте цей код, це вам не буде нічого коштувати, зате потім побігаєте, якщо потрібно буде вносити ще одну діяльність в Свідоцтво про реєстрацію ФЛП.

Щоб займатися деякими видами діяльності, необхідні ліцензії, наприклад нафтопереробка, або торгівля алкогольною продукцією.

2. Зверніться в єдине вікно для реєстрації ФЛП

Щоб вас зареєстрували в якості підприємця, вам необхідно звернутися в єдине вікно або якщо такого немає, в міський виконком за місцем прописки. Увага! Займатися підприємницькою діяльністю ви можете по всій Україні, проте звітувати зобов’язані за місцем Реєстрації, тобто прописки. Перед тим як навідатися в єдине вікно або міськвиконком, вам необхідно захопити із собою такі документи: Заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації ФОП за формою 10;

  1. Квитанція, яка підтверджує сплату реєстраційного збору в розмірі 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34,00 грн.
  2. Реквізити ви зможете отримати в тому відділенні де ви реєструєтесь, або на сайті Мін’юсту: http://www.drsu.gov.ua/show/11767
  3. Копія ідентифікаційного коду;
  4. Оригінал паспорта;
  5. Якщо ви реєструєте свого папу / маму або просто третю особу, вам необхідно також нотаріальне завірена копія довіреності.

На цьому список документів вичерпано. Ніяких інших документів вам подавати не потрібно.

3. Постановка на облік в податковій, ПФ і держстатистики

На щастя законодавці врахуй всі недоліки, і завдяки Закону №4839 і Закону №4834, що набрали чинності 17.12.2012 р вдосконалений принцип «єдиного вікна» тепер не потрібно окремо ставати на облік в податковій, пенсійному фонді та в органі державної статистики, достатньо отримати єдиний документ – виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте отримати ви її зможете тільки після реєстрації в єдиному вікні (так як держреєстратор повинен зібрати ваші дані і зареєструвати вас як підприємцем, а потім відправити ці даних в перераховані органи , потім вони дають відповідь що все гаразд, ви можете ставати облік, ось тоді можна приходити за випискою), триває ця процедура зазвичай тиждень, але бажано уточнити у держреєстратора, який буде вам видавати свідоцтво про державну реєстрацію. Також, якщо ви збираєтеся вибрати єдину систему оподаткування, ви можете відразу подати заяву на єдиний податок прямо у держреєстораторами. Про вибір системи оподаткування далі.

4. Вибір системи оподаткування

Вам необхідно визначитися, яку системи оподаткування ви хочете вибрати? Спрощену систему оподаткування або загальну систему оподаткування? Швидше за все ви зупинитеся на спрощеній системі оподаткування, тоді вам необхідно буде визначитися з групою ЄП. Детальніше, які бувають групи на спрощенці і чим вона відрізняється від загальної системи оподаткування можна подивитися в окремій статті.

Щоб вести облік доходів-витрат ви зобов’язані придбати книгу обліку доходів і витрат (для кожної групи своя книга). Вона продається в кожній податковій. Вона повинна бути прошита і пронумерована. Якщо ви купуєте книгу в канцелярському магазині, то вона прошивати і нумерувати вам доведеться самостійно, якщо ви берете її в податковій, то найчастіше там вже зробили це за вас. Вести книгу обліку доходів і витрат ви зобов’язані чітко за правилом: поступив платіж – записав у Книгу. Після того як ви отримали Книгу, вам необхідно віднести її своєму інспектору для реєстрації.

Також з 01.01.2014 року свідоцтва платника єдиного податку скасували. Замість нього Ви безкоштовно отримуєте в органах Міндоходов (податкової) витяг з Реєстру платників єдиного податку. Але на витяг потрібно подавати окрему заяву – запит на Отримання витягу з Реєстру платників єдиного податку.

5. Робити друк або не робити?

Приватний підприємець ФОП може працювати і без печатки, однак якщо ви хочете підвищити репутацію своєї фірму, можете зробити її, це буде коштувати 500-700 грн (у вартість входить безпосередньо дизайн рисунка печатки та виготовлення самої печатки). Для цього вам необхідно буде навідатися до свого районного відділу МВС. Подати заяву на отримання печатки, забрати дозвіл на отримання печатки, і з цим дозволом звернутися до фірми яка їх виготовляє. На все про все у вас має піти від 2-3 днів до тижня.

Однак у пресі є також мінус, будь-які банківські документи, документи в податкову або будь-який інший орган ви не зможете підписати без печатки. Також щоб оформити електронну звітність, вам також потрібно буде два електронний ключа (підписи та печатки), а не один (підпис). В Європі друку давно пішли, іноді застосовується факсиміле, і то рідко.

 6. Відкриття рахунку в банку

Щоб вести повноцінно бізнес, вам необхідний рахунок у банку. Відкриття рахунку в банку не є обов’язковою, ви маєте право приймати всі платежі готівкою. Якщо ж вам необхідно працювати з безготівковим розрахунком, то ось рекомендації:

  • Для початку оберіть банк. Бажано щоб там була послуга Інтернет-банкінгу, щоб ви не бігали по дурницях у відділення, а відправляли платежі прямо не виходячи з офісу / будинку.
  • Для відкриття вам знадобляться такі документи: Заява на відкриття рахунку (дадуть в банку), виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідка за формою № 4-ОПП (якщо ви зареєстровані до 17.12.2012г), свідоцтво платника єдиного податку, паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ж Ви зареєструвалися як ФОП з 2013 року, то для відкриття рахунку достатньо виписки з ЄДР, паспорта та ідентифікаційного коду.

В даному циклі статей ми також більш детально ознайомимо вас яку систему оподаткування обрати: спрощену або загальну. Як зареєструвати ТОВ (юридична особа)? І багато іншого.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.