Який інвестор вам потрібен | Предприниматель

Який інвестор вам потрібен

Засновник компанії LinguaLeo ділиться досвідом взаємин з стратегами , бізнес- ангелами і фондами .Вже три роки , як ми працюємо над розвитком веб – серверів , призначених для вивчення англійської мови. За час своєї роботи нам доводилося мати справу з різними типами інвесторів – бізнес -ангели , стратеги і венчурні фонди . Нам вдалося залучити інвестиції загальною сумою $ 3,2 млн. Сподіваємося наша історія роботи з інвесторами допоможе іншим починаючим не наробити помилок .

Стратег

В силу своєї недосвідченості я хотів уникнути фінансування від венчурних фондів та бізнес- ангелів і відразу вступити в переговори зі стратегами . Стратеги – це великі компанії , які працюють у тій же галузі , що і ми , тобто об’єкт інвестицій , яка зацікавлена ​​в придбанні контрольного пакету акцій .

Як виявилося пізніше , позиція інвестора відрізняється від нашої позиції за кількома ключовими параметрами. Наприклад , стратеги не мають достатнього досвіду по роботі з новими проектами , які знаходяться на стадії розвитку , такі інвестори не бажають ризикувати , і їхні інтереси , як правило , відрізняються від інтересів власників і команди. Головна мета таких інвесторів – придбати проект , щоб надалі інтегрувати його в свій бізнес. Не в його інтересах розвивати компанію з мільярдною капіталізацією .

В результаті угода завершилася безуспішно.

Існують деякі відмінні риси стратегів . Наприклад , у них необмежені обсяги фінансування , але головний інтерес їх полягає тільки в розвитку власного бізнесу. Вони не хочуть ризикувати , та й кошти свої націлюють тільки зростання капіталізації своєї компанії. До того ж такий інвестор може бути експертом у своїй галузі , але нічого не розуміти в розвитку стартапів .

Бізнес -ангели

Через кілька місяців мені довелося співпрацювати з бізнес – ангелами. Їх називають так тому , що вони вкладають в стартапи хоч і невеликі , але необхідні гроші на стадії розвитку компанії – коли у неї вже є якийсь продукт , або ж його прототип . Ідеальними їх називають з кількох причин. По-перше , вони дуже швидко дають гроші. Наприклад , я отримав відповідь вже через тиждень після початку переговорів , а вже через дві надійшов перший транш. По-друге , такі інвестори ніколи не заважають реалізовувати стратегію розвитку і повністю довіряють засновнику . По-третє , вони допомагають вирішувати найрізноманітніші питання .

Такі угоди можуть укладатися навіть за кілька днів . Наприклад , так було у мене . Мені пощастило познайомитися з Сергієм Кузнєцовим та Єгором Руді , які були співзасновниками компанії «Ваш репетитор » , під час кава-брейку. Вони займаються розвитком великої мережі репетиторів по всій Росії. Ми дуже швидко знайшли спільну мову , познайомилися з їх інвестором Ігорем Рябенький і вже через 2 дні уклали угоду на інвестиції у розмірі $ 200 000.

Дуже часто бізнес- ангели є підприємцями. Вони стають практичний партнерами : не тільки вкладають у вас гроші , але і діляться своїм досвідом. Так як інвестують вони власні гроші , то й керуються часто власною інтуїцією .Угода укладається дуже просто і дозволяє дуже швидко оформити всі потрібні документи , отримати гроші і почати роботу. Наприклад , замість того , щоб проводити due diligence (аналіз всіх аспектів у роботі компанії) , їм досить зустрітися з підприємцем , поставити йому деякі питання і переглянути метрики Google – аналітики. І цього цілком достатньо для укладення правочину .Що характерно для цього типу інвесторів , так це розмір інвестицій , який завжди вимірюється у тисячах доларів. У такому випадку інвестор може розділити ризики з підприємцем . Крім того, бізнес -ангели відрізняються дуже високим рівнем професіоналізму , вони прагнуть не тільки розвинути свій бізнес , але і поліпшити обороти стартапу. Гроші у таких інвесторів часто бувають « розумними» , але не у всіх випадках.

Венчурний фонд

Вже через півроку після співпраці в бізнес- ангелами наш проект став приносити прибуток . Інвестицій вистачило якраз на ці півроку. Тоді вже разом з бізнес – ангелами ми стали шукати венчурні фонди класу « А» , які відповідали б нашим інвестиційним потребам .

Ми шукали інвесторів з експертизою у сфері IT , електронної комерції , SaaS- проектів або ж утворення . Деякі самі нас знаходили , до деяких ми зверталися безпосередньо або ж через бізнес -ангелів . У цей час ми отримали перемогу в конкурсі БІТ – досить престижний в СНД конкурс , в якому брали участь інвестиційні проекти. Там ми й зустріли представників від фонду Runa Capital .Потім ми зверталися ще в 10 фондів Росії , але скрізь були свої мінуси. Потім ми поїхали в США . Ми спілкувалися з представниками Accel , Start Fund , August Capital , TMT Investments та іншими. Але там мінусів виявилося не менше, а може , навіть і більше. У результаті ми уклали угоду з Runa Capital . Щоб познайомитися з представниками , нам знадобилося більше 10 зустрічей , десятки листів і телефонних дзвінків . Ми підготували кілька версій презентацій нашого бізнес – плану , відповідали на безліч питань про технології , фінансах, маркетингу , стратегії і команді . Слід зауважити , це досить корисна вправа .

Перш ніж ми підписали маморандум пройшло півроку! Але в результаті ми таки отримали «розумні гроші» , а це не тільки інвестиції , але і корисний досвід, зв’язки команди , в списку яких кілька дуже успішних кампанії , як , наприклад , Dr.Web , Softline , Alawar , Acronis , Parallels та інші . Різниця між інвестором , який може запропонувати тільки гроші та інвестором , який пропонує «розумні гроші» величезна . І на даному етапі розвитку ми вибрали найкращого партнера .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
 • Angela Peterson

  Я комерційний інвестор / Позичальник. Ми
  зосереджуємося на насінній капіталі, початковій стадії, початковій
  діяльності, існуючому ТОВ та повному завершенні та розширенні
  інвестиційних проектів з негайним фінансуванням. Ми
  маємо великий корпоративний і приватний фон з мамонтовським розміром
  порталу зв’язку. Ми можемо профінансувати понад $ 50 млн. Проектів,
  іпотечних кредитів та відкритих для довгострокового бізнесу.
  відносини з діловим партнером, що підтримують нашу компанію 3 політики перемоги. ми також пропонуємо послуги кредитування різних типів, таких як комерційні, нерухомість або кредитні кредити. Звертайтесь до нас по електронній пошті, щоб обговорити більше та побачити можливості отримання фінансування від нас.
  Електронна пошта: Phoenixsecuredloans@gmail.com

  Анжела Петерсон

 • Angela Peterson

  Я комерційний інвестор / Позичальник. Ми
  зосереджуємося на насінній капіталі, початковій стадії, початковій
  діяльності, існуючому ТОВ та повному завершенні та розширенні
  інвестиційних проектів з негайним фінансуванням. Ми маємо
  великий корпоративний і приватний фон з мамонтовським розміром
  підключення порталу. Ми можемо профінансувати понад $ 50 млн. Проектів,
  іпотечних кредитів та відкритих для довгострокового бізнесу
  відносини з діловим партнером, що підтримують нашу компанію 3 політики перемоги. ми також пропонуємо послуги кредитування різних типів, таких як комерційні, нерухомість або кредитні кредити. Звертайтесь до нас по електронній пошті, щоб обговорити більше та побачити можливості отримання фінансування від нас.
  Електронна пошта: Phoenixsecuredloans@gmail.com

  Анжела Петерсон

 • Net Avtoelit

  Потрібні інвестиції в
  розмірі від 40 тис. дол. для відкриття нового нічного клубу у м.Львів.
  Кількість клієнтів до 4 тис. Обороти не менше мільйону грн./міс. На умовах
  повернення з відсотками в кінці сезону або на умовах долі від прибутку. Маю
  досвід у даній галузі. Подібний заклад праював у мене в меншому місті.
  Відвідувало до 800 чол./день. В успіху переконаний. Усіма справами буду
  керувати сам – від набору персоналу до обліку. Інвестору, що має кошти, але не
  має часу – достатньо вкласти кошти. Стабільний прибуток гарантую

  Про даний проект і кількість уже проробленої
  роботи усе написати готовий в деталях реально зацікавленим інвесторам, а не
  людям, що просто так цікавляться.

  068 845 83 71