Коломойський уже погодився змінити керівництво "Укрнафти" | Предприниматель

Коломойський уже погодився змінити керівництво “Укрнафти”

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявляє, що міноритарні акціонери найбільшої в Україні нафтовидобувної компанії “Укрнафта” (компанія входить в орбіту Приват) погодилися з позицією держави про необхідність зміни керівництва компанії із-за незадовільних виробничих показників за підсумками 2010 року.

“У нас незадовільні виробничі показники по” Укрнафти “та спільне вирішення держави і приватних акціонерів – змінити менеджмент”, – сказав Бойко.

Він додав, що це відбудеться на зборах акціонерів “Укрнафти” 25 лютого.

Сьогодні вранці на засіданні Кабміну прем’єр-міністр Микола Азаров вимагає від Бойка забезпечити зміну керівництва “Укрнафти” через падіння виробничих показників за підсумками 2010 року.

У 2010 році “Укрнафта” скоротила виробництво зрідженого газу на 11,62%, або на 21,1 тис. тонн порівняно з 2009 роком до 160,5 тис. тонн; видобуток природного газу на 17,04%, або на 502, 1 млн. куб. м порівняно з 2009 роком до 2 445 млн. куб. м; нафти з газовим конденсатом на 12,04%, або на 340,1 тис. тонн порівняно з 2009 роком до 2 485,5 тис. тонн.

50% +1 акція “Укрнафти”, що є відкритим акціонерним товариством, належить Національній акціонерній компанії “Нафтогаз Україна”, близько 42% акцій належить компаніям, афілійованим з Приватбанком. Одним із власників групи “Приват” є Ігор Коломойський.

Оперативний контроль над компанією утримують міноритарні акціонери.

Нагадаємо, що контроль над “Укрнафтою” був узятий взамін на згоду міноритарних акціонерів (група Приват) виплатити 5 млрд. грн. як дивіденди, які спочатку 2010-го року необхідні були державі для соціальних виплат та пенсій.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.