Комерційна нерухомість: Куди вигідно інвестувати? | Предприниматель

Комерційна нерухомість: Куди вигідно інвестувати?

Легше всього придбати комерційну нерухомість у Пуерто-Ріко, Сінгапурі та Гонконгу, а найбільш привабливі для власника Великобританія, Ірландія та Ісландія. Росія в середині обох списків. До такого висновку прийшли експерти NAI, які проаналізували умови угод з придбання та оренду об’єктів комерційної нерухомості (офісної, торговельної та складської) в 60 країнах світу: вони порівняли податкове середовище, середню тривалість договорів оренди і рівень агентської винагороди.

Транзакційні витрати мінімальні у країнах Латинської Америки, Східної Європи, а також в Пуерто-Ріко, Сінгапурі, Панамі, Гонконгу, Кореї, Колумбії, на Філіппінах, Коста-Ріці, Естонії і на Україну, укладає NAI Becar. Але дохід від здачі в оренду найбільш стабільний у європейських країнах, в першу чергу у Великобританії, Ірландії та Ісландії. Ринок тут більш цивілізований, а ризики низькі, передав через представника гендиректор Colliers International Максим Гасієв. Зате у професійних інвесторів і власників нерухомості дуже високі вимоги до безпеки операції, тому і транзакційні витрати (в їх числі витрати на консультантів, due diligence) вище, продовжує він.

В Україні лише поодинокі будівлі відповідають вимогам консервативних інвесторів, яким важливі тривалі орендні договори, солідні орендарі і стабільний дохід, передав через представника керівник відділу досліджень і стратегічного консалтингу Cushman & Wakefield Денис Соколов.

Самі ж українські бізнесмени багато років охоче інвестують у країни Західної Європи, а також в США, особливо у Флориду, передав через представника гендиректор NAI Becar Давид Годшо. Ціни на нерухомість там привабливішим, ніж до кризи, а економічний стан стабільний. При цьому, уточнює він, мета українських компаній – не стільки заробити (дохід в Україну вище), скільки диверсифікувати бізнес . Також росіяни інвестують в країни Центральної Америки (Мексика, Панама, Венесуела, Бразилія). Найбільшою популярністю користуються бізнес-центри, а в країнах з розвиненим ринком туризму – готелі. Торгова нерухомість українцям і росіянам менш цікава, укладає Годшо.

Податок на придбання нерухомості в середньому складає 2-5%, його стягує держава, а виплачує звичайно продавець, повідомляє NAI Becar. Найвищий податок в Бельгії та Греції (12,5%), у Чилі, Японії та Пуерто-Ріко його немає, у Великобританії податок стягують, але з покупки дорожче 500 000 фунтів.

Серйозні обмеження на покупку нерухомості є в 22 країнах з 60, які досліджувала компанія. В основному це країни Азії (в їх числі Китай, Японія, Тайвань), Латинської Америки, а також деякі країни Європи (наприклад, Росія).

Агент, що супроводжує угоду, зазвичай отримує 2-5% від її суми (у країнах СГ це в середньому 2%). Винагорода брокера при оренді нерухомості складає в середньому 8-10%.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.