Червона картка для стартапа | Предприниматель

Червона картка для стартапа

Повіривши в імовірність того, що ваш проект вистрелить, венчурні капіталісти не звертають уваги на багато факторів. Але є речі, здатні просто вивести їх з себе. Були опитані представники провідних фондів і в результаті даного опитування було з’ясовано, що є перелік найпростіших помилок, здійснювати які здобувачам фінансування вважається грубою помилкою.

Результати опитування підготовлені за відповідями наступних бізнесменів: керуючого директора General Catalyst Джоела Катлера, керуючого партнера венчурного фонду Almaz Capital Partners Олександра Галицького, президента венчурного фонду EDventure Holdings Естер Дайсон, директора фонду Intel Capital в СНД Ігоря Табер, і генерального директора групи компаній Neurok Вадим Асадова.

Запізнення


Існує висока ступінь імовірності, що підприємця, який із запізненням з’явився на першу зустріч буквально «видаляють з поля». Якщо ти закоханий у свій проект і тобі вкрай необхідно залучити інвестора прорахувати час на дорогу все таки можна, навіть сильні пробки не будуть вагомим аргументом. Крайнім ступенем неповаги до інвестора, а також поганою підготовкою, якщо у випадку свого запізнення підприємець презентує проект зі сфери, яку зовсім не цікавить інвестора.

Прийоми


Викликає крайній настороженість ситуація, коли підприємець під час проведення другої зустрічі з інвестором забуває про попередні домовленості чи трактує ці домовленості в абсолютно іншому ключі. Естер Дайсон переконана: «Якщо людина часто змінює свою думку або ухиляється від прямих відповідей на питання, це поганий сигнал». Однак, як вважає Вадим Асадов з Neurok, необхідно розділяти лукавство від зміни позиції в ході дискусії.

Посередники


Гірше коли підприємець проводить проект не сам, а делегує це важливе завдання своєму другу, партнеру, співробітнику, який представляє проект від його імені. Виникає цілком очевидне запитання: якщо креатор своєї ідеї не може її захистити перед інвесторами, яка ймовірність того, що він зможе переконати своїх майбутніх клієнтів? На думку Джоела Катлера: – «У підприємця повинен бути драйв, агресія». Коли ці якості відсутні, висока ступінь імовірності отримання «червоної картки» від інвестора.

Трата чужого часу


«Терпіти не можу порожньої балаканини. Якщо людина більше години ллє воду, я добре подумаю, чи варто з ним зустрічатися ще раз », – говорить Олександр Галицький з фонду Almaz Capital Partners. Презентація, в якій описано перелік кроків, які компанія повинна буде задіяти, в надії, що хоч один з них спрацює, навряд чи викличе інтерес у інвесторів. Нема чого розписувати всі ринкові показники і робити характеристику всіх груп споживачів. Ще однією фатальною помилкою починаючих підприємців є пропозиція на розгляд інвесторів відразу декількох проектів, над якими ще ведеться робота, для того щоб він вибрав один з них. «Відсутність фокусу це погано», – говорить Ігор Табер. До складу презентації повинно входити не більше 15 слайдів. Необхідно сфокусуватися на трьох ключових питаннях, які викликають найбільшу зацікавленість інвестора: склад команди, місткість ринку і унікальність продукту.

Конформізм


Поганим тоном є той факт, що на щонайменше зауваження на свою адресу підприємець з повною готовністю відповідає: «Спасибі, виправимося». «У нещадній боротьбі за інвестиції всі засоби гарні, проте необхідно відвойовувати свою думку і ідею, якою« хворієш », – вважає Олександр Галицький. Венчурні інвестиції – високоризиковий бізнес, якщо ви не виявите твердості, то висока вірогідність що грошей ви не побачите. Але й ситуація, коли підприємець геть відмовляється слухати контраргументи, неприпустима.

Неетичні висловлювання


Якщо підприємець погано відгукується про своїх конкурентів, партнерів або колишніх колег, він ніколи не отримає грошей від інвестора. Також не варто розраховувати на увагу до проекту, розрахованому на введенні в оману покупців. Якщо ви не щирі з клієнтами, чому потенційний інвестор повинен вам вірити? Ще одна типова помилка початківців бізнесменів – створювати ауру незамінності навколо себе, що без них компанія звалиться. Це означає – людина не може побудувати хороший проект і тверезо оцінити свої можливості.

Небажання багато працювати


На думку генерального директора General Catalyst Джоел Катлер, викликає крайню ступінь настороженості відсутністю у підприємця драйву і його неготовність викладатися у своєму проекті на повну. Вкрай не допустимо міркування з інвестором про плани продати бізнес в майбутньому. За цим фактом спливає абсолютно резонне і має місце питання про доцільність вкладання коштів у компанію, яка створюється не на подальший розвиток, а на продаж? Ігор Табер з фонду Intel Capital, виходячи зі свого досвіду стверджує, що високий ступінь ймовірності отримання відмови, людині, яка на входу в бізнесі міркує про свою зарплату і розмірі cash out.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.