Криза в заміській нерухомості | Предприниматель

Криза в заміській нерухомості

Криза в секторі заміської нерухомості явно затягнувся і змушує девелоперов шукати інші можливості для продажу своїх об’єктів: їм доводиться знижувати ціну, пропонувати розстрочку, а головне – повністю видозмінювати свою пропозицію.

Минулий рік видався досить поганим для торговців котеджами. Покупців було вкрай мало, багатьом довелося знижувати ціни.

«За минулий рік середня ціна квадратного метра в Київській області по котеджам знизилася на 10,2%», – говорить Віктора Коваленко (директора консалтингової фірми «РеалЕкспо»). Статистика підтверджує слова Коваленко, максимальне падіння цін відбулося в Бориспільському районі, де ціна за квадрат в середньому впала на 36% лише за рік. Але був помічений і зростання, в Броварському, Бородянському районах, але це ніяк не пов’язано з появою попиту в цих районах, швидше за все вдалося продати кілька недорогих об’єктів.

Але втім, як стверджує Віталіна Медяна, директор департаменту продажів Dragon-Ukrainian Properties & Development відстежити динаміку цін досить непросто, тому що ціни на заміську нерухомість суттєво відрізняються від реальних цін, за яку господарі розлучаються з нею, а також квадратні метри, які мають істотну відмінність від квартирних квадратів, порівнюючи квадрати заміської нерухомості ви не до чого не прийдете, так як існують інші важливі чинники, такі як земельна ділянка, природа, комунікації, інфраструктура та загальний благоустрій.

Криза – робимо висновки

Криза принесла свої плоди. Один з них – девелопери зігнали орієнтири, вони більше не роблять ставку на великий земельний банк і великі котеджні містечка.

Олена Александрова, керівник комунікаційного агентства, розповідає, що їй довелося витратити більше кількість часу, щоб знайти містечко, де ведуться хоча-б якісь будівельні роботи. «Розписано на сайті красиво, картинки відмінні, у відділі продажів пообіцяли про райський заповідник. А коли приїхала на місце, виявила чисте поле з будкою сторожа », – обурено розповідає вона.

Коваленко призводить немислиму статистику: 74 з 90 котеджних містечок знаходяться в процесі побудови – заморожені. Першість у цій галузі тримає Макарівський район Києва (17 заморожених проектів), за ним йде Києво-Святошинський (15 проектів містечок) і Броварський (11 проектів).

Інші називають більш песимістичні прогнози. Медяний вважає, що активно розвиваються на даний момент тільки шість проектів. За інформацією «РеалЕкспо», за останні роки в Київській області заявлено про будівництво 263 котеджних міст, в результаті з’явилися на світ всього 84.

Пора бонусів

Ціна на заміську нерухомість падають

Ціна на заміську нерухомість падають

Для збільшення попиту торговці застосовують два методи. Перший спосіб – стимулювання продажів за допомогою проведення різних акцій.

Іноді девелоперам вдається домовитися з банками і ті дають їм іпотечні кредити на пільгових умовах, але найчастіше вони розраховують на свої гроші. У другому випадку, кредити видаються зазвичай на термін від трьох до п’яти років у валюті і на 15 років в гривні, але максимум 4,5 млн. грн.

У котеджному селищі «Наше містечко» при покупці готових об’єктів забудовник пропонує гібкуе поетапну оплату за умови першого платежу в 50% від вартості об’єкта. У разі якщо клієнт купує будується котедж, сума початкового внеску складає 30%.

Багато гравців настільки зацікавлені в продажу, що готові обміняти котеджі на автомобіль, будівельну техніку або матеріали, а також на підрядні роботи. Таким чином забудовники покривають свої ризики і прискорюють реалізацію об’єктів. Адже по-суті міська та комерційна нерухомість набагато ліквідний, та й дорожчати вона буде першою, ніж заміська.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.