Леонід Богуславський про те, як вибрати правильну команду для стартапу | Предприниматель

Леонід Богуславський про те, як вибрати правильну команду для стартапу

Один з найбільших інвестрово Рунета , співвласник Ozon , Yandex і Бігліон ділиться порадами про те , як правильно вибирати стартап .

Перші інвестиції Богуславського припадають на 2000 рік. У той час він обіймав посаду голови ради директорів фонду Ru- Net Holdings . Він інвестував у неприбутковий пошуковик Яндекс і маловідомий інтернет -магазин Ozon.ru. Через 12 років ці інвестиції принесли Леоніду Богуславському сотні мільйонів доларів. Зараз він шукає перспективні російські та зарубіжні проекти , щоб інвестувати в них. За один тільки 2011 його інвестиції склали $ 150 млн. Ви можете прочитати нарис про Леоніда Богуславському в найближчому номері журналу Forbes.

Щоб стати успішним інвестором , вам необхідно мати добре розвинену підприємницьку інтуїцію , ви повинні навчитися оцінювати масштаби проекту і знаходити взаєморозуміння з командою. Ви повинні усвідомлювати , чи потрібен споживачеві той сервіс і ті технології , які пропонують творці проекта.Для іветсора дуже важливо розбиратися , як працює проект , хто його конкуренти і які практики найбільш успішні. Крім того , дуже важливо оцінювати потенціал всього проекту , адже буває таке , що ідея цікава , і команда хороша , але в силу сформованих на ринку обставин , він просто приречений залишатися завжди маленьким.

Хороша команда – це запорука успіху будь-якого стартапу. Недостатньо мати команду сильних професіоналів , які віддають себе проекту . Дуже важливо , якщо цілі і прагнення команди та інвестора повністю збігаються. Адже якщо засновник має намір вигідно продати свій проект вже через рік , у той час як інвестор планує створити успішний і долгосточний проект , то для останнього це не найкращий варіант вкладення.

Також важливо розуміти наскільки продуктивно зможуть працювати інвестор і засновник , як партнери , адже трапляється таке , що одна зі сторін ( це може бути як засновник , так і інвестор ) використовує іншу , щоб досягти своїх цілей. Це не так легко передбачити , але це дуже важливо. Також руйнує силою в партнерських відносинах може стати его . Сильна сторона завжди буде тиснути на більш слабку . І навіть якщо цілі інвестора і засновників повністю збігаються , будувати партнерські відносини дуже складно – одна із сторін повинна поступатися.

Перш ніж вкладати гроші в проект , потрібно якомога краще навчитися розуміти , яка культура в команді і як надалі з нею працювати. Часто у відносинах засновник – інвестор виникають проблеми. Наводжу найтиповіші .

Вивалісь таке , що одна зі сторін планує побудувати успішний довгостроковий бізнес , у той час як інша планує півгодини продати його вже через 2-3 роки. Крім того , часто інвестори працюють на капіталізацію . Вони не хочуть виводити гроші з бізнесу , намагаються мінімізувати обсяг дивідендів і бонусів засновника , в той час як останній ризикувати не хоче , тому намагається іметькак можна більший дохід у своїх руках. Проблеми виникають тоді , коли інвестор Срем розвивати бізнес максимально прозоро , а засновник , у свою чергу , не хоче. Іноді інвестори хочуть зробити команду сильнішою , залучаючи нових більш професійних , на їх погляд , працівників на високі посади , в той час як засновник вже звик до своєї команди , і міняти її склад не бажає , навіть якщо вона недостатньо професійна . Цю проблему можна обережно і повільно вирішити в тому випадку , якщо проект місцями і успішно розвивається , але якщо проект недостатньо успішний , то можуть виникнути чималі проблеми.

До речі , я ніколи не звертаю уваги на вік засновників , для мене завжди важлива їх енергетика. І від віку це не залежить. Буває , що молода людина в 6 годині вечора вже біжить додому , щоб вигуляти собаку , а на вихідних їде до тещі на дачі копати картоплю . А мені доводилося зустрічати людей у ​​віці , очі у яких просто горіли . Вони готові були працювати кожен день і до пізньої ночі.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.