Малий бізнес в інтернеті | Предприниматель

Малий бізнес в інтернеті

Тільки 35% компаній малого та середнього бізнесу розвивають свій бізнес в інтернеті: мають власний сайт, сторінку в соц. мережах або користуються онлайн бізнес-довідниками в кінці кінців. Такі результати дослідження «Ринок IT в Україні: інтернет для бізнесу».

Виявляється, що в цілому інтернет-активність малого та середнього бізнесу в Україну на 30% нижче, ніж у Німеччині, Ірланіі та Бразилії. І справа навіть не у відсутності багатьох цільових аудиторій в інтернеті, їх там предостатньо, а в моделі використання інтернету самим малим бізнесом.

Найбільш щільно в інтернеті представлені підприємства туристичної галузі, промисловості і сільського господарства. В аутсайдерах – рітейл. Але тут все зрозуміло, більшість представників малого бізнесу в ритейлі – продуктові магазини крокової доступності, інтернет не цікавий їм як з однієї причини, тому що їхня цільова аудиторія – жителі довколишніх будинків. Проведене опитування серед підприємців показав, що більшість підприємців (58%) ніколи не замислювалися про створення власного сайту для своєї компанії . Веб-сторінка, за їх власним думку, взагалі не потрібна для просування товарів і послуг. Ті хто все таки обзавівся сайтом, вважають, що він потрібен лише для розміщення там своїх контактів (82%) та короткої інформації про компанії (46%), а також для розміщення прайс-листів (53%) . Тільки один з п’яти опитаних підприємців використовує сайт для електронної комерції.

Ринок інтернет-реклами в Україні щорічно зростає на 30-40%. Але в основному (85%) це бюджети великих і середніх підприємств. Малий бізнес діє поки по-старому – вкладає в традиційну офлайн-рекламу.

Середній рекламний бюджет типового малого підприємства $ 100 в місяць. Навряд чи на ці гроші можна найняти професійного менеджера з реклами, тому більшість фірм розміщують рекламу в мережі. Наприклад, компанія надає послуги з організації стрибків з парашутом, замовила сайт-візитку. Після чого кількість дзвінків та замовлень зросла, але можливості онлайн-бронювання на сайті немає. «Для просування нашого сайту ми користуємося Google Adwords, Yandex Direct і« Бігун », – розповідає Юлія Бурякова, менеджер компанії. – Ми відразу розуміємо: якщо кількість стрибків падає, значить рекламна кампанія закінчилася ».

Щоб поміняти недбайливе ставлення бізнесменів до інтернету, великі інтернет-компанії пропонують безкоштовні рішення для організації оперативної діяльності підприємства. Наприклад, Google запустили сервіс Google Apps, який дозволяє користуватися поштовим сервісом, календарем, організовувати відеокомунікації між співробітниками, за допомогою Google Docs спільно створювати і редагувати документи, презентації і таблиці. Сервіс допускає безкоштовне використання 50 акаунтів, які до того ж забезпечені захистом антивіруса і антиспаму.

Ще одним практичним рішенням для малих підприємств може стати конструктор сайтів, за допомогою якого можна розібравшись «зібрати» сайт за кілька годин. Такі сервіси пропонує Google – Google Sites і Яндекс – «Яндекс.Народ». Правда, якщо ви хочете, щоб ваш сайт виглядав гідно в очах ваших клієнтів краще скористатися послугами професіоналів. Також в інтернеті існують опції з контролю над відвідуваністю вашого ресурсу, найпотужніший з них Google Analitycs.

Доступність безкоштовних сервісів багато в чому повинна змінити сформовані стереотипи про дорожнечу і неефективність інтернету. Однак долучити малий бізнес до мережі, на думку експертів, зможе тільки успішний зразок сусіда. Коли друг-підприємець зробить собі сайт за допомогою конструктора, тоді і ви, найімовірніше, задумаєтеся про подібну можливість.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.