Великий московський девелоперський крах | Предприниматель

Великий московський девелоперський крах

В епоху дорогої нафти і стрімко дорожчає нерухомості гроші рікою текли до девелоперів. Восени 2008 року казка скінчилася. Найкраще кризу пережили великі компанії, що мають доступ до держзамовленням. Власники ДСК-1, СУ-155, група ЛСР або, наприклад, компанія «Інтеко» зберегли свій бізнес. Власники Capital Group і глава Mirax Group Сергій Полонський розлучилися з частиною нерухомості, але компанії зберегли. А ось четвірка компаній, власники яких були змушені розлучитися з контролем над бізнесом.

Система Галс

Виручка в 2007 році – $ 452,2 млн. Виручка в 2009 році – $ 64 млн

Дві недобудовані вежі на Ленінградському проспекті (Москва)

Дві недобудовані вежі на Ленінградському проспекті (Москва)

До кризи:

Власником компанії була АФК «Система» Володимира Євтушенкова. Найвідоміші об’єкти – дві недобудовані вежі на Ленінградському проспекті (Москва), штаб-квартира АФК «Система» на Мохової вулиці, котеджне селище «Горки-8».

Після кризи:

Від продажу квартир компанія минулого року отримала лише трохи більше $ 24 млн, решту – розпродаж ділянок і девелоперських проектів. Минулий рік компанія завершила зі збитком $ 555,4 млн. У квітні 2009-го ВТБ отримав контрольний пакет акцій девелопера за символічні 60 рублів в обмін на реструктуризацію заборгованості в $ 700 млн.

Група компаній ПІК

Виручка в 2007 році — $2,7 млрд. Виручка в 2009 году — $1,3 млрд

Багатоповерхівки економ-класу Керімова

Багатоповерхівки економ-класу Керімова

До кризи:

спеціалізується на масовому будівництві житла економ-класу. ПІК будувала більше 1 млн кв. м в рік. Контролюючими акціонерами були засновники Кирило Писарєв і Юрій Жуков.

Післе кризи:

У квітні 2009-го борги ПІК досягала 44 млрд рублів і перевершували річний виторг, збиток за підсумками року – $ 360 млн. Мільярдер Сулейман Керімов одержав від засновників ПІК 25% акцій в обмін на допомогу в реструктуризації заборгованості перед банками (найбільший кредитор – Ощадбанк). Зараз частка структур Керімова в ГК ПІК, за різними оцінками, від 35% до 45%, він став найбільшим акціонером.

ДОН-Строй

Виручка в 2007 році — $1,3 млрд. Виручка в 2009 році— н/д*.

(*По інформації «СПАРК-Інтерфакс» — $10,5 млн в 2008 році)

Компанію ДОН-Строй обробляють два основних кредитора ВТБ і Ощадбанк

Компанію ДОН-Строй обробляють два основних кредитора ВТБ і Ощадбанк

До кризи:

Міцне становище компанії Максима Блажко та Дмитра Зеленова хтось пов’язував із заступництвом віце-мера Володимира Ресіна, хтось – з тим, що в числі її співвласників в 1990-і значилася дружина іншого чиновника столичного будкомплексу Олександра Матросова. Під свої житлові комплекси «Червоні вітрила», «Воробйови гори», «Нова Остоженка», «Ізмайловський» «ДОН-Строй» отримував кращі майданчики.

Після кризи:

Житлова нерухомість бізнес-класу в кризу стала продаватися гірше всього, продаж в житлових комплексах встали. Через скорочення надходжень компанія втратила можливість обслуговувати борги. Активи компанії ділять між собою її найбільші кредитори – Ощадбанк і ВТБ.

Russian Land

Вартість портфеля в 2007 році – $ 10 млрд. Вартість портфеля зараз – оціночно $ 124 млн

Криза зруйнував всі перспективи Шалви Чигиринського

Криза зруйнував всі перспективи Шалви Чигиринського

До кризи:

Компанія Шалви Чигиринського володіла правами на забудову майданчика на місці знесеного готелю «Росія» навпроти Кремля, ділянкою під найвищий хмарочос у Європі в «Москва-Сіті», правами забудови острова «Нова Голландія» в Петербурзі і ще десятком великих проектів.

Після кризи:

Банки охоче кредитували бізнесмена, але в кризу доступу до грошей не стало. Влада Москви відібрали права на будівництво на місці «Росії», а влада Петербурга – на «Нову Голландію», замість хмарочоса в «Сіті» міська влада тепер обіцяють парковку. Московська влада, структури чеченського підприємця Руслана Байсарова і холдинг «Адамант» Ігоря Лейтіс отримали за борги готель «Радянський» і 160 га землі в Клинском районі.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.