Московський досвід: аналітика | Предприниматель

Московський досвід: аналітика

Чому саме Москва? По-перше, думками українці вже в Європі, а ментально поки все ще ближче до Москви. По-друге, москва також столиця і через скупчення нафтового капіталу випереджає Київ у ресторанної культури на 2-3 роки. Тому московський досвід цілком можна застосовувати в українських реаліях.

Отже, на початку минулого року в Москві налічувалося 6685 ресторанів (дані Росспоживнагляду), звідси варто відняти близько 15% підприємств, які контролюються РЖД (привокзальні кафе та заклади). За деякими даними всього в Парижі близько 13000 ресторанів, тоді як в Токіо – 140 000.

У докризовий час ринок ріс з динамікою в 20-25% щорічно , коли як в 2009 по ринку пройшовся криза і ринок впав більше ніж на 15%.

За даними дослідження, проведеним компанією Bondstone Group, ринок дозволяє протягом 5 наступних років відкрити в Москві як мінімум 400 нових закладів.

«Фінансові установи протягом двох років кризи навідріз відмовлялися кредитувати ресторанні проекти. Зараз ситуація змінилася і очікується сплеск стартапів, і це не добре, тому що багато з них будуть невдалими. Адже розлучатися з чужими грошима легше зі своїми. », – Ділитися досвідом Денис Яхно, директор у відділі консалтингу Федерації рестораторів і готельєрів.

За результатами опитування Forbes Росія експерти відзначають, що сьогодні будуть популярні заклади на один день чи закладу у форматі фастфуд.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.