Давид Якобашвілі: «Ми недовго роздумували» | Предприниматель

Давид Якобашвілі: «Ми недовго роздумували»

Нещодавно міжнародний бренд в області харчування компанія PepsiCo оголосила про придбанні 66% акцій одного з найбільших виробників молочної продукції і соків, компанії «Вімм-Білль-Данн». Пакет акцій в 66% був оцінений в $ 3,8 млрд, а загальна капіталізація ВБД оцінена в $ 5,4 млрд. Новини з продажу «Вімм-Білль-Данн» сколихнули фондовий ринок, у результаті чого акції компанії злетіли на 40%. Угода відбулася буквально миттєво і стала несподіванкою для ринку, довгий час на покупку претендував французький гігант Danone, але цього року французи обрали інший шлях, вони створили спільне підприємство з основним конкурентом «Вімм-Білль-Данн» – компанією «Юнімілк».

Forbes поговорив про найбільший в історії споживчого ринку Росії угоді з членом ради директорів і співвласником «Вімм-Білль-Данн» Давидом Якобашвілі .

– Як довго готувалася ця угода?

– Дуже швидко, буквально два-три тижні. Pepsi проявила велику зацікавленість.

– Тобто це вони вийшли на вас з пропозицією про продаж «Вімм-Білль-Данн»?

– Так, і ми недовго роздумували. Це така пропозиція, від якої неможливо було відмовитися! Оцінений $ 5,4 млрд – це велика премія до ринкової ціни акцій, за ADR виходить приблизно 35%, а на звичайні акції взагалі близько 80%

– Усі приватні акціонери «Вімм-Білль-Данн» вирішили продати свої акції?

– Так, ми все продаємо. Навіть сумно трохи, все-таки ми цю фірму створювали, вона для нас як вирощене дитя. З іншого боку, продаж акцій світовому лідеру можна вважати успішним завершенням будь-якого бізнес-підприємства.

– На що витратите отримані кошти?

– Та в мене багато всього, ви ж знаєте. Ось хоча б музей самоіграющіх інструментів добудую нарешті, колекцію свою буду поповнювати. Нерухомість у нас, «Промуглесбит», багато всього.

– А може, якесь нове підприємство почнете разом з іншими акціонерами «Вімм-Білль-Данн»?

– Так, є і нові ідеї. Ось думаємо торфорозробками щільніше зайнятися, це ж прекрасне екологічно чисте паливо.

Компанія ВБД була заснована в 1992 році і є зараз найбільшим в Росії виробником молочних продуктів і одним з найбільших виробників соків . У Росії і країнах СНД компанія володіє 38 підприємствами, штат – 16 000 чоловік. Найбільш відомі молочні бренди: “Будиночок в селі», «Диво», «Імунеле», «Веселий молочник». Найбільш відомі сокові бренди: «J7», «Улюблений сад», «100% Gold». Виручка компанії з червня 2009-го по червень 2010 року склала $ 2,4 млрд.

Операція з придбання ВБД стала найбільшою на російському споживчому ринку. Цікаво, що попередню найбільшу операцію теж зробила PepsiCo, викупивши в 2008 році 75% акцій сокового комбінату «Лебедянський» за $ 1,4 млрд. PepsiCo скупила все не перебувають у вільному обігу акції ВБД. Їх основними власниками були засновники компанії Дмитро Дубінін, Сергій Пластинін, Гавриїл Юшваєв і Давид Якобашвілі.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.