«На перукаря мене ніхто не вчив» | Предприниматель

«На перукаря мене ніхто не вчив»

Ігор Стоянов своє перше заклад відкрив у липні 1998 року, прям напередодні кризи. Зараз у нього 50 салонів в п’яти містах, а виручка компанії минулого року перевищила $ 20 млн.

– Скажіть, Ігор, з чого почати?

– Я думаю, з наміри. Навіщо це потрібно мені? Чого я доб’юся в результаті? Чи зможу я прожити без перукарні? На ці питання треба собі відповісти.

– Чи необхідно власнику навчатися професії стиліста?

– Я не вчився. Пам’ятаю, на початку 1990-х якось стригся в одному салоні і запитав у перукаря, скільки варто відкрити салон. Він відповів: $ 30 000. Ось так все і почалося. Потім, через 14 років, я пішов вчитися на перукаря. Тепер розумію, що таке зони, проділ і так далі.

Салон краси «Персона»

Салон краси «Персона»

– Як ви знаходите гарне місце для закладу?

– Є такий письменник, Харукі Муракамі, так от в одному з його творів є один персонаж, він там відкриває ресторан. Коли ріелтори пропонують йому одне містечко, спочатку він іде туди, довго сидить навпроти. Якщо з більшою частиною перехожих спільну мову він знаходить, отже, місце хороше. За основу я беру той же принцип.

– Який в салоні повинен бути середній чек?

– У нас це 30-50 $. Зараз в одному з наших салонів «Персона» діє система із чотирьох цінових градацій: стрижка вийде від $ 30 до $ 100. За 50% від вартості можна підстригтися у вихідні. Це можливість для людей, які тільки приїжджають до Москви, випускників, студентів.

[Caption id = “attachment_2084” align = “aligncenter” width = “577” caption = “Салон краси« Персона »- Зона для стрижки”] [/ caption]

– За рахунок чого така низька ціна?

– Їх обслуговують майстри-новачки, яким необхідно набрати певну кількість клієнтів. Кожен новачок, який приходить до нас в «Персону», чітко бачить свої перспективи. Кар’єрна драбина складається з чотирьох ступенів. Наступний щабель відрізняється від попереднього оплатою не менше ніж на третину.

– Де ви знаходите майстрів?

– Ми завжди шукаємо незвичайні рішення. Наприклад, зараз у нас навчаються манікюру і педикюру глухонімі. Деяких уже направили на роботу. Вони здорово набирають масу клієнтів буквально за якийсь місяць.

Салон краси «Персона» - Зона для манікюру

Салон краси «Персона» - Зона для манікюру

– Як розкрутити салон краси?

– Якщо просто вкладати гроші в рекламу, то їх потім не окупити. Мені вдалося зробити школу стилістів і імідж-лабораторію для телезірок. Таким чином я розвинув впізнаваність і бренд. Можна розкручувати майстри-зірку, а якщо є побоювання, що вона піде, то просувати себе як зірка.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.