Треба все одно йти в атаку | Предприниматель

Треба все одно йти в атаку

Як повинен працювати підприємець у нестабільних умовах

Щоб компанія була стійкою до змін на ринку (як до бурхливого зростання , так і до різких спадів і волатильності ) дуже важливо мати діючу стратегію. Ефективна стратегія повинна сприяти виходу компанії на перші місця в галузі за ринковою силі , так як залишатися на низьких рівнях ризиковано і безперспективно.

Наприклад , для ринку FMCG за ринковою силі перше місце – це мультиформатний мережевий ритейлер ( Mulliez Family , Metro Group ) , друге місце – широко розвинений виробник , що володіє мережею виробництв і філій на близьких до виробника територіях , що дозволяє мати досить вигідну логістику ( Unilever , Kraft Foods ) .

Також дуже важливо проводити масштабний бізнес формату « 24/7/365 » , що має на увазі генерацію виручки для компанії протягом 24 годин на добу 7 днів на тиждень і 365 днів у році. Особливо важливо усвідомлювати важливість цього принципу компаніям , які відрізняються тривалим циклом продажів або виробництва.Компаній , які володіють такою стратегією і які слідують таким принципам , на сьогоднішній день існує досить багато. Саме такі компанії навіть у період економічного спаду показували зростання . Наприклад , ГК « Елекард », що є відомим світовим виробником апаратних і програмних розробок для цифрового телебачення ( штаб -квартира ГК « Елекард » знаходиться в місті Томськ) . Стратегія компанії заснована на потужній компетенції в технологічному плані – вона займається виключно розробками і дослідженнями , створенням новітніх технологій. ГК « Елекард » запускає розробку нових технологій ще за 5-7 років , перш ніж вона з’явиться на ринку , що дає їй можливість завжди задавати тон . Добре працює і компанія «Зв’язковий» , адже в період кризи вона вийшла на новий рівень розвитку ( відкрила флагманський мультиформатний магазин Enter – Forbes) . Не можна не звернути увагу і на компанію Nespresso , яка займається продажами кави в капсулах , призначений для спеціальних кавових машин – те, що люди будуть купувати і під час кризи , і в стабільні часи. Незважаючи на те , що платоспроможність населення і попит на продукцію не зростає в більшості регіонів Росії , компанії Nespresso вдалося швидше, ніж самій економіці . Головні переваги їх стратегії – уважний підхід до кожного клієнта і турботливий і якісний сервіс.

Більш « гігієнічний » елемент – це грамотне управління витратами. Перший етап кризи не сприяла тому , щоб всі другорядні витрати були відкинуті. У цьому випадку доречно було оцінити кожного співробітника за його перспективі та ефективності. Тому людям , у яких відсутня перспектива , або чия робота не дає рівних результатів, слід надати можливість шукати себе на ринку праці. Але власникам компанії необхідно розуміти , чому найкращі фахівці повинні працювати саме у них.

Потрібно серйозно підійти до питання відбору ділових партнерів. Робота з різними клієнтами дає різні результати , а тому потрібно відразу вирішити, які клієнти для вас найбільш вигідні. Згідно з даними за період 2008-2010 років до процесу пошуку нових клієнтів залучали гендиректорів , комерційних директорів та директорів з маркетингу , які більш активно працювали як з постійними , так і з потенційними клієнтами. Це дуже важливий крок , так як кілька успішних транзакцій можуть не тільки стабілізувати становище компанії , але і сприяти її зростанню.

Тому компаніям слід переходити до більш коротким тендерним схемам . За будь-якого виду продукції серед постачальників завжди є лідер – постачальник , який надає товар або послугу , найбільш оптимальний в категорії ціна -якість , і найголовніше – зробити це вчасно.

Не менш важливо розвивати хороші взаємини з клієнтами. У частини клієнтів можуть виникати труднощі , але якщо мати з ними добре налагоджений контакт , то можемо заздалегідь дізнатися про виниклі труднощі , то не будемо відразу зупиняти відвантаження. Ми можемо піти на зустріч і дати можливість клієнтам провести оплату траншами. Але і жорстку позицію треба зуміти зрозуміти .Компанії повинні оцінювати , хто є фінансовими партнерами їхніх клієнтів. У 2009 році було чимало ситуацій , коли багатьом компаніям доводилося відмовитися від виконання своїх зобов’язань , що було викликано негативною ситуацією у постачальників фінансових послуг. Компанії отримували кредити чи ж перебували на факторинг , а їх банки банкрутували або ж відкликали ліцензію. На сьогоднішній день такі випадки вже стали звичними. Один з банків закривається , у частини банків змінюються власники , що часто стає причиною припинення операцій .

У 2009 році багатьом було просто ніколи займатися інтернет- економікою , та й не було ресурсів для цього. Зараз дуже змінюються умови ринку – вже через пару років практично весь рітейл буде проводити операції як в онлайн , так і в офлайн режимі. Переклад бізнесу в режим онлайн має чималі переваги для продажів. Слід пам’ятати і про те , що , з одного боку , нація старіє , але , з іншого боку , люди , що активно користуються інтернетом входять в економічне життя. Тому компанія , представлена ​​в мережі Інтернет , має ряд переваг.

З 235 країн світу в 87 страназ під час першої хвилі кризи спостерігалося зростання . Тому багато компаній мають переглянути свої позиції і почати проводити прибуткові операції в інших галузях. Можна бути присутнім і зберігати своє зростання в Росії , але і переходити на більш стабільні території , у яких є більш конкурентні пропозиції .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.