Оптимальний спосіб оплати для інтернет-магазину | Предприниматель

Оптимальний спосіб оплати для інтернет-магазину

Основна порада: використовувати в роботі зручні для клієнта способи, які не принесуть Вам збитків. Співвласник Kupi.Vip, Оскар Хартманн, доповнює: «Все має працювати швидко, бути простим і зрозумілим».

Готівковий розрахунок

Значна частина покупців в країнах СНД віддає перевагу готівковим розрахунком, оплачуючи покупку у кур’єра при доставці. Доставка товарів по території країни часто оплачується за допомогою післяплати – багато інтернет-магазини виглядають як онлайн-каталог з можливістю замовлення.

Переваги: Готівкою зручно і звично розраховуватися більшості покупців. Популярність такого способу оплати товарів в інтернет-магазинах – 59% в загальному по Україні і 74% по Києву.

Недоліки: Людський фактор. В касу гроші повинен привезти кур’єр, довіра до якого не завжди виправдовується. У нещодавно відкрився інтернет-магазині www.onovamnadom.ru вже відбувся подібний випадок – за словами генерального директора Наталії Кулакової, довелося звільнити одного з кур’єрів, який просто не приїхав в кінці дня в офіс для здачі виручки.

Оплата по WebMoney

Можливий спосіб оплати покупок електронними грошима через системи WebMoney, або «Яндекс.Деньги». За допомогою надання такої можливості Ви зможете залучити більше потенційних клієнтів і спростити надходження виручки в касу.

Переваги: Спрощується завдання кур’єра – не потрібно везти оплату в магазин. За словами Наталії Кулакової з www.onovamnadom.ru, такий спосіб оплати привабливий для покупців, яким потрібно замовити, наприклад, товар на будинок іншій людині.

Недоліки : Комісія за конвертацію електронних грошей в звичайні складає близько трьох відсотків.

Оплата кредитною карткою

Для впровадження карткових платежів у вашому інтернет-магазині можна звернутися до послуг компаній на кшталт ChronoPay, CyberPlat, Assist. Вони займаються повним обслуговуванням таких переказів за відсоток з кожної транзакції – від 0,8% до 3%.

Переваги : За аналогією з електронними грошима, спрощення процесу отримання грошей. Такий спосіб оплати ще й потенційно вигідний в перспективі: все більше покупців інтернет-магазинів переходять на безготівковий розрахунок. На сьогодні відсоток таких користувачів становить 10% (за даними дослідницького холдингу ROMIR).

Недоліки: У нас все ще не сильно популярно розплачуватися кредитками. Порядку 90% карток видається банками для нарахування заробітної плати, а використовують їх тільки для зняття грошей через банкомат. Крім того, можна втратити багато часу на налаштування системи оплати кредитними картами. За словами директора інтернет-магазину rubashka-na-zakaz.ru Василя Мунтяна, на бюрократичні зволікання може піти від місяця до двох з половиною – на переговори з компаніями, які обслуговують такі грошові перекази, надання потрібної документації та проведення необхідних налаштувань і конфігурацій.

Оплата за допомогою SMS

Такий спосіб оплати зручний при роботі з віртуальними товарами. Для внесення грошей за покупку клієнт відправляє повідомлення на вказаний номер, і потрібна сума автоматично списується з його абонентського рахунку.

Переваги: Таким способом оплати теоретично може користуватися кожен, чого не можна сказати про кредитні картки або WebMoney. Зараз мобільним зв’язком забезпечено переважна більшість населення.

Недоліки: Можливі затримки отримання грошей від операторів стільникового зв’язку – до півтора місяців після звітного періоду. Крім того, високий відсоток комісії, який може скласти до третини сплаченої суми.

Комбінований спосіб оплати

Для обслуговування відразу всіх видів платежів в інтернет-магазинах існують спеціалізовані агрегатні компанії, наприклад «Робокасса».

Переваги: Укладення контракту з такою компанією дозволить Вам отримувати будь-які види грошових переказів, у тому числі і через термінали швидкої оплати. Такий договір позбавить Вас від самостійного підключення різних платіжних систем, компанія-агрегатор буде отримувати оплату від покупців і переводити їх на Ваш розрахунковий рахунок.

Недоліки : Великий відсоток комісії за конвертацію валют і за обслуговування.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.