Засновник «Сбарро» розповідає про зміни в бізнесі за останні 10 років | Предприниматель

Засновник «Сбарро» розповідає про зміни в бізнесі за останні 10 років

Мераб Елашвілі розповідає про зміни в бізнес -середовищі і серед підприємців , що відбулися за останні 10 років , а також про те , чи варто зараз відкривати власний бізнес.

Бізнес сьогодні і 10 років тому – небо і земля. Свій бізнес я відкрив в 1993 році , тоді мені було 19 років. Усі тоді ходили з пістолетами (але не я) . Сьогодні все цивільно : юристи займаються своїми справами , бізнесмени – своїми . Всі часи по- своєму цікаві . 10 років тому не було ніякої конкуренції , ведення бізнесу в наші дні більш безпечно . Все не так і погано , але до цивілізації нам дуже далеко.Зараз працює система, що підтримує бізнес. Але до цих пір немає дешевих грошей , довгих грошей . Підприємці навчилися працювати і в цих умовах , але коли голова власника завантажена такими речами , для бізнесу це не дуже добре. І швидше за все , що найближчим часом нічого не зміниться.

Зараз молодь виїжджає на навчання на Захід , але там же і залишається . І це робить бізнес більш непередбачуваним. І справа не тільки в кадрах , а й у тому , для кого будувати бізнес. Адже молодь – це рух . Нам необхідно щось робити , щоб наша молодь захотіла працювати в Росії , але не тільки в держструктурах . Побачимо , що вигадає наш уряд , щоб стимулювати молодих людей працювати і розвиватися в Росії.

Особисто мені не страшно запускати нові проекти. Приміром , скоро ми відкриваємо мережу хостелів. У Москві і великих містах ціни на готелі дуже високі . А в Англії , Австрії та США багато людей , приїжджаючи в інше місто , зупиняються в таких готелях : недорого , акуратно і чисто.

Наш бізнес – план будувався з розрахунку за ціною 800 рублів за місце і по завантаженню 74 % у столиці та 69 % у регіонах . Виходить , що більш вигідно не будувати нові приміщення , а робити реконструкцію орендованих приміщень. Зараз ми займаємося пошуком таких приміщень , будемо звертатися до глав регіонів – хочемо зайняти вигідні місця. Без їхньої допомоги приміщення обійдуться нам дуже дорого , а цього не відповідає економіці проекту. Спочатку ми хочемо відкрити такі хостели у столиці та кількох великих містах . У яких містах ми відкриємо хостели , залежить від того , з ким першим вдасться домовитися. Я не думаю , що ми отримаємо відмову, тому що всі регіони зараз зацікавлені у розвитку туризму. Сьогодні 285 наших ресторанів працюють 44 містах 5 країн світу .

За 10 років дуже змінилися підприємці. І якщо до кризи для них важливі були виручка і географія , то тепер усіх цікавить виключно грошовий потік: якщо з точки виходить невеликий прибуток , то її треба закривати. Це не так просто. Нам вже доводилося закривати невигідні ресторани в Росії та інших країнах. Приміром , в 2010 році ми закрили всі в Україні : у всіх великих містах були наші ресторани , але в результаті кризи гривня впала , а всі наші продукти завозилися з закордону. Ціни піднімати ми не могли , адже була конкуренція . Тому я вважав за потрібне закрити цей бізнес.

Потрібно завжди стежити за ефективністю. Буває таке , що успішно працює ресторан після відкриття поблизу торгового центру стає просто невигідним .

Краще не починати проекти , в яких ти можеш контролювати ситуацію самостійно . У Єгипті ми відкрили ресторан Viaggio разом у Місцевим партнером. Через півроку стало видно, що планованої ефективності ми не досягли , а партнер не виконував всього обіцяного. В результаті я продав йому весь бізнес і відійшов від проекту. Як виявилося , це було вчасно.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.