Листи, які неможливо не прочитати | Предприниматель

Листи, які неможливо не прочитати

Інтернет-магазин взуття Sapato.Ru пропонує 10 рад успішного мейл-маркетингу

Однією з головних особливостей інтернет-магазину Sapato.Ru є активне використання мейл-маркетингу. Можливо, вам вже доводилося отримувати його розсилку в Facebook, на торрентах або на інших не менш популярних ресурсах? Про всі особливості використання мейл-маркетингу в бізнесі розповідає Олена Юсупова, директор з маркетингу Sapato.Ru.

Навіщо вдаватися до послуг агенції?

Компанія Sapato не стала передавати організацію мейл-маркетингу іншому агентству, а зібрала свою команду, в яку входять менеджер з розсилок, дизайнер і аналітик бази даних. І на це є дві причини. У першу чергу, це швидкість ухвалення рішень, адже робота з агентством передбачає тривалі переговори, затвердження ТЗ, різного роду узгодження та інше. Замість цього, в дощову погоду можна в один день здійснити розсилку на Москву з пропозицією придбати пару гумових чобіт. Для Sapato не менш важливо конфіденційність, і передавати свою клієнтську базу або надавати доступ до статистики іншим агентствам вона не має наміру.

Звертайтеся на ім’я

Намагайтеся завжди звертатися по імені до кожної людини, який отримає ваш лист. Як показує статистика, open rate (кількість відкриттів листів) таких листів практично на 20% перевищує неперсоналізовані листи. Не менш важливо персоналізувати і зміст листа. Краще, якщо чоловіки одержують листи з інформацією про чоловічого взуття, а жінки, відповідно, про жіночу. Крім того, кожен передплатник Sapato має можливість вибрати найбільш цікаву для нього розсилку (чоловічий, дитячий, жіночий або ж «wow-пропозиція»).

Не бійтеся експериментувати з вмістом

Компанія Sapato завжди реалізує нові ідеї при написанні листів, при цьому відслідковуючи, які чинники більше приваблюють людини відкрити лист, прочитати і відреагувати на нього. Для цього була обрана окрема група передплатників, які отримують нові пропозиції з різним вмістом самого листа. Таким чином, Sapato порівнюють результати. Приміром, якщо людина любить купувати взуття на високих підборах, йому надсилається лист, що починається з заголовка: «Ваша улюблена взуття на підборах X». Відповідно, листи з більш актуальними пропозиціями мають високий відсоток откриваеми. Що стосується, пропозицій зі знижками, то open rate зростає пропорційно розміру знижки.

Не всім треба відсилати листи

Слід розуміти, що не всі передплатники хочуть отримувати від вас постійні листи з пропозиціями, адже підписуватися люди можуть з різних причин. Тому компанія Sapato відстежує тих передплатників які відкривають листи дуже рідко або ж не відкривають їх зовсім. На них не поширюється постійна розсилка, так як вони заносяться в сплячу базу. Ці люди значно рідше отримують листи, часто це акційні пропозиції. Вони активізують передплатників, даючи можливість визначити наскільки цікава для них така розсилка.

Уразнообразьте варіанти підписки

Для багатьох інтернет-магазинів підписка на розсилку стала стандартним, але в той же час ефективним маркетинговим ходом. А форма підписки на сайті хорошим джерелом контактів. Ще на початку своєї роботи компанія Sapato використовувала pop-up – кожна людина, що вперше відвідав сайт, міг отримати приз за передплату на розсилку. Якщо ж подарунок отримував кожен сотий передплатник, то відстежувалася кожна сота реєстрація, а з щасливчиком зв’язувалися через email з пропозицією залишити свою адресу для відправки подарунка. Дуже ефективний цей метод під час великих рекламних кампаній. Розміщуючи рекламу на головній сторінці «Яндекса» і знаючи напевно, що трафік буде великий, слід використовувати будь-яку можливість для залучення більшої кількості передплатників.

Промоакции допомагають збільшити кількість передплатників

Компанія Sapato періодично використовує акції з подарунками, призначені збільшити число передплатників. Наприклад, проводилася акція, в рамках якої клієнти надсилали листи своїм друзям з пропозицією підписатися на розсилку. Також використовувалися купони з промокодом. Самі купони розміщувалися в пресі, а на сайті магазину була відведена спеціальна сторінка, де можна було ввести промокод і свої контактні дані, після чого людина автоматично ставав учасником акції. А всі учасники отримали додаткову пропозицію підписатися на новини компанії.

Не забувайте про партнерські програми

Хочете поповнити базу передплатників – використовуйте партнерські посилання. Також у компанії Sapato був досвід співпраці з Kupibonus і декількома іншими сервісами, в ході якого Sapato використовувала їх базу клієнтів для розсилки, а вони, у свою чергу, базу передплатників Sapato. Це не передбачало обміну базами. Досить було зробити HTML-верстку за прикладом розсилок партнерського сервісу, а той відсилав листи своїм передплатникам. Таким чином, якщо людей зацікавила пропозиція, вони могли зареєструватися на сайті. У результаті, кількість нових клієнтів і передплатників збільшилася.

Користувачам потрібна мотивація

Звичайно ж, всі люди люблять подарунки. А тому клієнтів треба не тільки просити про щось, але й мотивувати. Компанія Sapato дотримується цього принципу. Бувають і такі випадки, коли користувачі, залишаючи в pop-up-банері свій імейл, «губляться», і їх доводитися розшукувати, щоб вручити подарунок. Найчастіше в якості подарунка служать різні сертифікати на суми від 100 до 500 рублів.

Будьте професіоналом у прийнятті рішень

До цих пір деякі компанії, створюючи власні сервера, використовують для розсилок платформу Bitrix або ж інші платформи. Чесно кажучи, маркетинг це застарілий, оскільки платформи не дозволяють ні вибудовувати ланцюжка листів, ні отримувати якісну статистику розсилок, та й розділяти бази отримувачів також неможливо. В результаті, оцінити ефективність розсилок стає дуже складно. Тому Sapato, працюючи на Bitrix, застосовує професіоналізм власної команди для вдосконалення мейл маркетингу.

Отримуйте мейл-рішення від декількох постачальників

Приймаючи рішення по мейл-маркетингу, компанія Sapato звертається до послуг декількох відповідних компаній. У той час як база передплатників дублюється за допомогою декількох провайдерів, Sapato залишається незалежною від них. І якщо IP компанії потрапляє до «чорного списку», то завжди є можливість здійснити розсилку через іншого провайдера.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.