Портрет бізнесмена очима Грема | Предприниматель

Портрет бізнесмена очима Грема

Більшість інвесторів, перш ніж виписати чек, ретельно вивчають сильні й слабкі сторони бізнес-планів. У центрі уваги засновника Y Combinator Пола Грема – люди, які стоять за ідеями. Ось п’ять якостей, яких він чекає від підприємців.

Рішучість

Це, як виявилося, найважливіше для засновника стартапу. Коли ми відкривали Y Combinator, то думали, що найважливішим виявиться розум, – є такий міф у Кремнієвій долині. Але коли людина подолав якесь порогове значення IQ, найважливішим виявляється рішучість: попереду багато перешкод.

Хороший приклад – Білл клерика і Річ Аберман з WePay. Вони заснували фінансовий стартап; їх чекають нескінченні переговори з великими бюрократизованим компаніями, які, здається, намагаються не помічати тебе. Але коли до тебе звертається Білл клерика, доведеться зробити те, про що він просить, – ясно, що цей хлопець відступати не збирається.

Гнучкість

Від засновника потрібно зовсім не той вид рішучості, який підігрівається фразою «вір у мрію». Світ стартапів непередбачуваний, треба вміти міняти мрії на льоту. Для мене найкраща метафора, яка описує поєднання рішучості з гнучкістю, – це позиція гравця в американському футболі, якому часто доводиться міняти напрям бігу, а то і розвертатися назад, щоб піти від суперників.

Нинішній рекорд належить гнучкості, напевно, Деніелу Гроссу з Greplin. Він подав до YC заявку з поганим проектом в галузі електронної комерції. Ми сказали, що дамо фінансування, якщо він придумає щось інше. Він погодився. Перш ніж заснувати Greplin, Гросс приходив ще з парою ідей, які були відкинуті.

Уява

Не так важливо вміти вирішувати поставлені завдання, як вміти народжувати чудові ідеї. Світ стартапів більшість хороших ідей спочатку здаються поганими – якщо гідності очевидні, хтось їх вже втілив. Так що потрібен такий розум, який народжує ідеї з потрібним градусом безумства.

Приклад такої ідеї – Airbnb. Ми його фінансували, вважаючи божевільної витівкою, не могли повірити, що знайдеться багато людей, охочих пожити в інших людей. Нам просто дуже сподобалися засновники. Почувши, що вони заробляють на продажі сухих сніданків з зображеннями Обами і Маккейна на коробці, ми зрозуміли: це наші люди. І виявилося, що їхня ідея була шаленою по-правильному.

Зухвалість

Успішні засновники стартапів – хороші люди, але з піратським блиском в очах. Їх не назвеш зразковими. Щодо етики вони все роблять правильно, але не стосовно норм поведінки. Тому я використовую слово «зухвалість», а не «зло». Їм подобається порушувати правила, але не ті, які дійсно важливі.

Сем Олтмен з Loopt – один з найуспішніших підтриманих нами бізнесменів, тому ми запитали у нього, яке питання варто додати до заявки на фінансування Y Combinator, щоб знайти більше людей, схожих на нього. Він порадив запитати, чи доводилося шукача зламати щось на свою користь – в сенсі обіграти систему, а не проникнути в чужі комп’ютери. І це питання тепер став одним з основних при оцінці заявок.

Дружба

Важко починати стартап поодинці. У більшості успішних компаній – два або три засновника. Важливо, щоб вони щиро симпатизували один одному і їм добре працювалося разом. Якщо відносини не такі близькі і їх можна розірвати, то це обов’язково відбудеться.

Еммет Шир і Джастін Кан з Justin.tv – приклад близьких друзів, які разом здатні на багато що. Вони знайомі з другого курсу і реально читають думки один одного. Упевнений, їм доводиться сперечатися, як і всім засновникам, але я не відчуваю ніякої напруги у відносинах.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.