Продаж бізнесу: три основних правила | Предприниматель

Продаж бізнесу: три основних правила

Якщо у підприємства змінюється засновник (як правило, він же обіймав посаду генерального директора), то формально майнову та цивільно-правову відповідальність, він більше не несе. Коли засновник виходить з бізнесу, він вилучає звідти свій капітал і перестає бути учасником товариства. Це дозволяє зберегти свій капітал від позовів з боку кредиторів або податкової.

В іншій ситуації, операція з продажу засновницькою частки при глибокому аналізі може містити деякий складу злочинів, наприклад шахрайські дії або ухилення від сплати податків, приховування майна, інше, за рахунок якого можна залучити колишнього засновника до відповідальності. Тому такі операції не залишаються без уваги податкової та іншої перевіряючих структур, особливо якщо у компанії є заборгованість перед контрагентами або державою. Якщо продаж здійснюється шляхом злиття або поглинання, податкова неодмінно з’явитися.

Якщо податкової будуть виявлені значні порушення, то матеріали податкової перевірки передаються до правоохоронних органів з метою проведення дослідчої перевірки, що надалі може обернутися кримінальною справою. Однак, якщо засновник продає суспільство, він не буде нести цивільно-правову відповідальність за податковими недоїмки або борги, хоча, якщо виявитися в минулій діяльністю елементи складу злочину, то він буде нести відповідальність незалежно від поточного статусу.

Тому для того, щоб угода пройшла успішно і не принесла подальших неприємностей з державними службами або кредиторами, необхідно врахувати декілька умов.

По-перше

Перед здійсненням операції необхідно узагальнити інформацію про заборгованість підприємства перед іншими особами. Якщо є борги, їх потрібно по можливості реструктуризувати, увеводмів при цьому кредиторів про те що ви продаєте компанію, та й вобще зробити все можливе, щоб ніхто вас не дорікнув що ви продали компанію в таємниці, щоб таким чином ухилитися від сплати податків.

По-друге

Угоди із продажу часток у статутному капіталі слід здійснити не відразу, а частинами. Поетапна продаж засновницькою частки викличе менше підозри у перевіряючих органів, оскільки вона тягнеться деякий проміжок часу, і на цьому відрізку часу засновник продовжує нести відповідальність за боргами підприємства.

По-третє

Бажано, щоб у ланцюжки між засновником-продавцем і покупцем було як мінімум один посередник. Це абсолютно законно і нормально, тому не викличе підозр. Адже продавець може не бути остаточно впевнений в юридичній чистоті підприємства-покупця. Цілком може бути, що покупець набуває актив за допомогою фірми-одноденки, що неминуче приверне правоохоронні органи до цієї компанії. Якщо продаж буде здійснюватися через новостворене юридична особа з кришталево чистою невеликий історією, то впевненості у колишнього засновника буде набагато більше.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.