Просування ресторану | Предприниматель

Просування ресторану

Bondstone Group провела дослідження, в якому взяло участь 25 найбільших ресторанних брендів, за весь рік гравці збільшили свою присутність в інтернеті: створювали розважальних інтернет-акції, проводили вірусні кампанії. Активно просуваються ресторатори і через соціальні мережі – Facebook.com, Vkontakte.ru, Twitter.com, Livejournal.com. А ось бюджетів, які витрачаються на рекламу в глянсових виданнях, навпаки, скорочується – про це сказали 43% опитаних. Схема просування в інтернеті у рестораторів, виглядає так: 36% – інтернет-PR, 32% – крос-активність, 15% – друковані видання, 11% – event-активність і нарешті 7% – спонсорство.

Просувати можна тільки той ресторан, який себе вже з позиціонував в певній ніші. Три найбільш діючих і сучасних способу просування викладені нижче.

Залучіть знаменитість або авторитету

Можна залучити до участі в акції або рекламної кампанії знаменитість у вузьких або широких колах. Наприклад, московська компанія «Гинза Прожект» активно використовується цей метод і запрошує до участі в акціях таких знаменитостей як: Ксенія Собчак, Тіна Канделакі, Олександра Цекало та Івана Урганта, Григорія Лепса і навіть Аркадія Новикова. Причому не має значення на яку публіку спрямований ресторан, будь то люкс сегмент або економ-варіант. Крім очевидних знаменитостей, до участі в ресторанних проектах запрошують літературних або ресторанних критиків, журналістів та інших діячів культури. Може бути, скоро власники ресторанів будуть запрошувати зірок нової хвилі – людей, які прославилися за допомогою інтернету.

Соціальні мережі

Просувати ресторани, та й інший бізнес, по засобом «нью медіа» – досить розвивається практика. Припустивши, що всі ваші так звані «френди» і «френди френдів» ваша цільова аудиторія, то цей інструмент дозволяє заощадити безліч засобів, минувши при цьому дорогі рекламні майданчики, і донести своєму споживачеві все, що ви хочете йому донести, безпосередньо. Але, все ж, як справедливо зазначає Олександр Гаврилов, «для того щоб це подіяло, потрібно практично жити в мережі». І описувати людям про чудовому мороженому з шишки, при цьому викликаючи довіри і вселяючи бажання терміново побігти і спробувати його.

Корисно спілкуватися з блогерами або хоча б контактувати з ними. Просування в інтернеті буде доречно завжди, похитнути його зможе тільки лише коли інтернет перетворитися на суцільну рекламний майданчик.

Заходи

Захід як спосіб просування спрацює для будь-якого сегменту. Гастрономічний фестивалі, pre-party, конкурси, гастролі іменитих кухарів, фотовиставки … Все це дасть можливість просунути ваш ресторан в інформаційному полі і відповідно заробити. Сьогодні існує безпрограшна історія для демократичний закладів з чіткою концепцією – необхідно пов’язати захід з конкретною особистістю і просувати все це через інтернет. Тоді можна обійтися і без спонсора.

Візьмемо приклад Катерини Дроздової: «У січні відкрили« Хачапурі », а вже в квітні влаштували гастролі досить відомого блогера Тінатін Мжаванадзе, яка недавно випустила книгу рецептів грузинської кухні. Всі витрати склали ціни на квитки, візи та авто для перевезення гостей. Ніякої реклами. Все що ми зробили це прес-реліз, влаштували прес-конференцію, розмістили прес-анонс в жіночому блозі, а Тіна написала про своє гастролі в своєму блозі. Все це переспів вже без нашої долі. На початок гастролей, гості сиділа один на одному, офіціанти носилися як очманілі, кухня працювала як в забої – і так все тиждень, поки Тіна була у нас. Повідомити про нашу присутність такої кількості людей ми б не змогли ніяким іншим способом, навіть якщо б вони були дорогими».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.