Прокуратура з'ясувала, скільки Коломойський не доплатив за «Буковель» | Предприниматель

Прокуратура з’ясувала, скільки Коломойський не доплатив за «Буковель»

Печерський суд Києва відмовився закрити кримінальну справу проти екс-начальника Головного управління земельних ресурсів в Івано-Франківській області Юрія Добровольського. Суд не пішов назустріч адвокатам колишнього посадовця, якого звинувачують у перевищенні своїх повноважень при виділенні наділів для структур групи «Приват» Ігоря Коломойського. Як говориться в судовому рішенні, мова йде про землі під туристичним комплексом «Буковель» на території села Поляниця Івано-Франківської області.

Як з’ясувало слідство, ділянки були продані двом фірмам – «Скорзонера» і «Горган» – за ціною, яка на 66 млн. грн. нижче ринкової. Виною всьому дії Юрія Добровольського, який затвердив розрахунок вартості землі з нормативної грошової оцінки, в той час як ціна повинна була визначатися на підставі експертної оцінки.

Нагадаємо, у вересні співробітники Генпрокуратури і МВС провели обшук і вилучення документів, а також оргтехніки в Головному управлінні земельних ресурсів в Івано-Франківській області, заарештувавши його начальника Юрія Добровольського, який до цього працював заступником директора туристичного комплексу «Буковель». Добровольського підозрюють у перевищенні службових повноважень (365-а стаття Кримінального кодексу). Інкримінована стаття передбачає санкцію у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Також за клопотанням Генпрокуратури суд наклав арешт на фігурують у справі земельні ділянки.

Одночасно обшуки пройшли в приміщенні компанії «Скорзонера», яка пізніше оголосила про те, що призупинила реалізацію проекту будівництва аналогічного гірськолижного курорту на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Власники курорту підкреслюють, що змушені були піти на цей крок у зв’язку зі спробою правоохоронних органів визнати недійсними факти купівлі низки земельних ділянок через їх заниженою вартістю.

За даними прес-служби компанії, інвестиції в будівництво комплексу «Буковель» за останні 10 років склали 2 млрд. грн., А протягом 2010-2011 років у його розвиток і будівництво нових об’єктів планувалося вкласти 1,2 млрд. грн. Планувалося побудувати нові готельні комплекси економкласу на 1 тис. номерів, гірськолижні траси протяжністю 120 км і інші об’єкти.

На думку представників «Скорзонера», їх компанії не можна ставити в провину купівлю за заниженою вартістю ділянок на офіційному аукціоні. «Усі земельні ділянки викуплені на аукціоні згідно з чинним законодавством, і до розрахунків аукціонної вартості землі« Скорзонера »не має відношення», – підкреслюється в ухвалі суду.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.