Розлучення з партнерами по бізнесу. Інструкція як ділити бізнес. | Предприниматель

Розлучення з партнерами по бізнесу. Інструкція як ділити бізнес.

Не варто забувати , що від переговорів завжди користь більше , ніж від судового процесу.

Більшість аналітиків стверджують , що цього року або ж його першій половині нагряне черговий економічна і фінансова криза . Головний орієнтир для таких прогнозів – кількість розірваних контрактів і розпалися спільних підприємств . Коли бізнес – партнери припиняють спільну роботу , постає питання : «Як же розділити втрати і збитки, викликані неправильними рішеннями одного з партнерів і як розібратися з боргами , які залишаються за акціонерами ?».

Безсумнівно , переговори про розділень збитків не менш , а навіть більш складні , ніж поділ доходів . Люди за своєю природою ненавидять втрати . Згідно з дослідженнями , луді готові заплатити більше, аби тільки уникнути втрат , ніж застрахувати прибуток . Як правило , такі переговори завжди проводяться в дуже напруженій атмосфері і часто закінчуються судовими позовами. Деякі юристи розповідають , що деякі клієнти пропонують їм мільйон доларів , аби не втратити півмільйона. Не слід шукати тут раціональності – це людські емоції.Якщо ви плануєте ділити бізнес , слід відразу вирішити , що для вас важливіше : залишити партнера без гроша , при цьому ризикуючи все втратити , або ж скоротити втрати до мінімуму. Якщо для вас важливіше друге – дотримуйтесь наведених нижче правилами.

Відразу йдіть до суду , щоб подати позов. Також зателефонуйте своєму раднику або адвокату , відразу починайте продумувати , як ви будете проводити переговори . Ці правила прості:

1 . Визначте «правила гри». Якщо довіри до другої сторони більше немає , спочатку слід обговорити процедурні питання . Потрібно вирішити , скільки разів ви зустрінетеся з колишнім партнером , де ви зустрінетеся , яку інформацію ви на них озвучите . Якщо друга сторона дасть згоду на ваші умови , значить до переговорів вона готова , а ці процедурні питання повинні бути першими в низці угод , до яких вам необхідно звернутися .

2 . Не поспішайте з остаточними рішеннями. З часом втрати можуть як збільшитися , так і зменшитися . Тому необхідно скласти повний перелік того , що може в подальшому призвести вам у втрат , а потім розділити його на дві групи – те, що слід здійснити негайно , і те , що можна відкласти на потім. Як показує практика , речі , відкладені на потім в 2008 році , призвели до прибутку в 2011 .

3 . Чи не фокусуйтеся на конкретних цифрах , так як такі цифри можуть викликати тільки негативні емоції. Спочатку слід задуматися про те , в яких пропорціях ви будете ділити ці втрати . Це повинно бути на рівних? Або ваші частки в компанії були нерівними ? Такі розмови допоможуть уникнути емоцій і вирішувати всі математичним шляхом.

4 . Не варто торгуватися , особливо , якщо відносини знаходяться на межі розриву . Краще , щоб переговори знаходилися в більш гнучких рамках , все інше можна доручити довіреним особам . Це вбереже вас від емоційних рішень і допоможе зберегти контроль над процесом .

5 . Не поспішайте ставити остаточні крапки . Будь-яка угода завжди займає певний час : наприклад , можна домовитися про зустріч через рік. Швидше за все , що за рік ситуація змінитися , а розміри втрат будуть менше. Крім того , при бажанні ви зможете відновити відносини з вашим партнером.

Завжди пам’ятайте , що від переговорів користі буде значно більше , ніж від судового процесу. Але при цьому ви зможете більше контролювати процес , що вже набагато краще.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.