Ревізія планів | Предприниматель

Ревізія планів

Мені дуже подобається історія, яку любить розповідати засновник автомобільної компанії «Рольф» Сергій Петров, – про один його знайомому, який живе в селі. Коли Петров відвідує цю людину, той починає розмірковувати про обстановку в світі і дає сміливі поради, як Росії налагодити зовнішню політику. Петрова ж більше хвилює інше: чому знайомий не може налагодити власний колодязь, яким рішуче неможливо користуватися.

Мораль Петрова: люди в Росії не хочуть займатися справою. Засновник «Рольфа» закликає забути про амбіції і поліпшити хоча б те, що знаходиться від вас на відстані витягнутої руки. За цей підхід бізнесмена часто критикують і навіть звинувачують в тому, що він не цінує російські традиції. Але у Петрова є вагомий аргумент – покращуючи крок за кроком компанію, він побудував бізнес, який до кризи мав виручку під $ 4 млрд.

Коли я читав бізнес-плани, надіслані на конкурс Skolkovo Challenge, я постійно згадував Петрова. Багато проектів починалися зі слів «наша технологія дозволить побороти проблему таку-то на всій планеті» (або щось в цьому дусі). Далі дуже туманно описувалася суть технології і ще більш туманно – спосіб вилучення з неї прибутки. Всім таким проектам я, як член журі, поставив низький бал, оскільки вважаю, що вміння виразно висловлювати свої думки і реалістично оцінювати потенціал – найважливіша якість бізнесмена. Непомірні амбіції навіть гірше помилки в розрахунках прибутку. Вони – наслідок якоїсь системної помилки, відсутність зв’язку з реальністю.

Я не буду сперечатися з тим, що в Росії не з’явилися б Ціолковський і Менделєєв, якби не рухала ними божевільна ідея – полетіти в космос або пояснити будову світу на одній сторінці. Але давайте визнаємо: більшості людей не світить повторити їх досягнення. Свій бізнес – річ більш прозаїчна, ніж періодична система хімічних елементів. Поясніть, у чому суть вашої технології. Оцініть масштаб проекту тверезо. Полагодьте, нарешті, колодязь.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.